مهدی تقدسی گفت: ثبت نام خودرو‌های برقی وارداتی از امروز اغاز می شود و متقاضیان بایستی تا ساعت ۱۳:۰۰ روز چهارشنبه ۲ خرداد با وکالتی کردن یکی از حساب‌های خود نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی در سامانه به نام “خودرو برقی وارداتی”و بلوکه کردن مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان، برای ثبت نام در این طرح اقدام کنند.

او افزود: متقاضیانی هم که برای حساب وکالتی اقدام کرده اند از امروز تا ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه روز شنبه (۵ خرداد) می‌توانند با ورود به سامانه جدید به نشانی https://evauto.ir/ ثبت نام کنند و یک اولویت از سبد محصولات عرضه شده را انتخاب کنند.

به گفته مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو، فرآیند عرضه خودرو‌های برقی وارداتی همچون طرح‌های سابق فروش خودرو‌های وارداتی، در سه مرحله انجام خواهد شد.

در گام نخست، متقاضی بایستی جهت تعریف حساب وکالتی به نام خودرو برقی وارداتی و بلوکه کردن وجه ۱۰۰ میلیون تومانی در این مرحله اقدام کرده و سپس با مراجعه به سامانه عرضه خودرو‌های وارداتی، محصول مورد نظر خود را از سبد محصولاتِ عرضه شده، انتخاب کند.

در مرحله دوم، پس از پایان ثبت‌نام، اولویت‌بندی ثبت‌نام‌کنندگان در حضور نهاد‌های نظارتی انجام خواهد شد و سپس، اطلاعات متقاضیان برای شرکت‌های عرضه کننده خودرو برقی ارسال می‌شود.

مرحله سوم، عرضه‌کنندگان خودرو در جهت ارسال دعوتنامه برای عقد قرارداد با خریداران و واریز وجه خودرو، اقدام خواهند کرد.

پس از ارسال دعوتنامه، مشتری حداکثر ظرف مدت پنج روز فرصت دارد که وجه خودرو را به حساب شرکت واردکننده خودرو واریز کند؛ بدیهی است واریز نکردن وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر تا پنج روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی به طور کلی از اولویت‌بندی سامانه خودرو‌های وارداتی حذف خواهد شد.

البته؛ امکان انصراف از معامله توسط مشتریان در سامانه، تا زمان انعقاد قرار داد نهایی با واردکننده خودرو، وجود دارد و مشمول جریمه نخواهد شد.

وجه مسدود شده در حساب وکالتی جهت ثبت‌نام اولیه، بایستی تا زمان اعلام نتایج قطعی و بارگذاری وضعیت تخصیص در پروفایل ثبت‌نام‌کنندگان، در حساب مذکور مسدود باقی بماند؛ برداشت وجه از این حساب به منزله ابطال ثبت‌نام تلقی خواهد شد.

البته قابل ذکر است که افتتاح حساب وکالتی و ثبت‌نام اولیه، به صورت قطعی، به‌منزله تخصیص خودرو نخواهد بود؛ چراکه تخصیص مطابق با میزان عرضه صورت خواهد گرفت.

خبرنگار: رضا زارع

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *