هاشم امینی مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، امروز در همایش ملی بهره وری ایران با بیان اینکه  ۱۰ استان کشور در گام نخست به مرکز دیسپاجینگ ملی آب متصل خواهند شد گفت:  راه اندازی این مرکز  در بهره وری آب بسیار مهم  است و این مرکز به توزیع مناسب آب کمک خواهد کرد.

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، کارنامه وزارت نیرو در حکمرانی مناسب بخش آب و برق را درخشان توصیف کرد که بهره وری در آن مورد تاکید جدی است.

امینی با بیان اینکه  نیروی انسانی شاغل در شرکت‌های آب و فاضلاب را حدود ۶۰ هزار نفر برشمرد که به طور شبانه روز در حال تامین آب شرب و بهداشت برای مردم هستند گفت: بیلان آب کشور حدود ۱۰۰ میلیارد متر مکعب است که حدود ۹ میلیارد آن به بخش شرب و بهداشت اختصاص دارد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه شاه کلید موفقیت در کشور، بهره ور شدن و ارتقای بهره‌وری در حوزه‌های مختلف است گفت:  توجه به عامل انسانی در بهره‌ور شدن را بسیار مهم توصیف کرد که باید به آن جدی تر نگاه کرد.

امینی با اشاره به اینکه میزان تحقق جمعیت تحت پوشش شبکه آب در پایان برنامه ششم را ۹۹.۹ درصد در بخش شهری و نزدیک به ۹۰ درصد در بخش روستایی  است گفت: برای تحقق بهره‌مندی جمعیت روستایی از شبکه آب، طرح جهاد آبرسانی در وزارت نیرو تشکیل شد.

امینی  افزود:  تشکیل این جهاد، جمعیت تحت پوشش روستایی که ۸۶ درصد بود با بهره برداری از پنج‌هزار روستا که به‌تازگی اتفاق افتاد به ۹۰ درصد نزدیک شد.

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *