محمد آیینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران  با بیان اینکه  نوسازی بافت های فرسوده جزو اولویت های مسکنی کشور است، گفت:  نوسازی بافت‌های فرسوده در ۳۱ استان و ۶۱۴ شهر تاکنون با عدد ۲۷۷ هزار و ۶۰۵ واحد نسبت به برنامه ابلاغی ۷۵ درصد پیشرفت داشته است.

وی با اشاره به اینکه  نوسازی بافت های فرسوده در برخی از استان ها در رتبه بالاتری قرار دارد، گفت: ۱۰ استان برتر از نظر تعداد واحد در دست نوسازی در سال ۱۴۰۲ شامل استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، مازندران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خوزستان، کرمانشاه، همدان و کرمان است.

وی بیان کرد: صدور پروانه و واحدهای در حال نوسازی در ۱۰ استان برتر کشور شامل تهران ( ۳۷۹۹ پروانه و ۲۸۵۸۱ واحد در حال نوسازی)، خراسان‌ رضوی (۲۲۰۱ پروانه و ۱۰۲۴۸ واحد در حال نوسازی)، اصفهان (۲۸۲۲ پروانه و ۶۳۰۶ واحد در حال نوسازی) است.

او اظهار کرد: در استان های  مازندران (۱۰۹۸ پروانه و ۴۳۷۵ واحد در حال نوسازی)، آذربایجان‌غربی (۲۰۳۲ پروانه و ۳۸۲۴ واحد در حال نوسازی)، آذربایجان‌شرقی (۱۱۰۱ پروانه و ۳۷۳۶ واحد در حال نوسازی)، خوزستان (۱۴۲۳ پروانه و ۳۰۰۰ واحد در حال ساخت)، کرمانشاه ( ۳۶۰ پروانه و ۲۹۹۸ واحد در حال نوسازی)، همدان (۷۹۵ پروانه و ۲۸۹۷ واحد در حال نوسازی) و کرمان (۱۰۹۱ پروانه و ۲۳۸۴ واحد در حال نوسازی) است.

خبرنگار: محبوبه کباری 

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *