مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو گفت: ­متقاضیان خرید خودرو‌های برقی وارداتی تا پایان امشب (۵ خرداد) می‌توانند با ورود به سامانه یکپارچه عرضه خودرو‌های برقی ثبت نام کنند.

امشب؛ پایان مهلت ثبت نام خودرو‌های برقی وارداتی

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از وزارت صمت، آقای مهدی تقدسی مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو افزود: بر اساس مصوبه شورای رقابت، برای خرید خودرو‌های برقی هیچ محدودیتی وجود ندارد.

 

وی ادامه داد: متقاضیان صرفاً با وکالتی کردن یکی از حساب‌های خود نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی و مسدود کردن ۱۰۰ میلیون تومان، برای ثبت‌نام و خرید خودرو‌های برقی از طریق سامانه یکپارچه به نشانی https://evauto.ir/ اقدام کنند.

 

مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو اضافه کرد: بر همین اساس از (۳۰ اردیبهشت) تا ساعت ۲۳:۵۹ امروز شنبه ۵ خرداد، متقاضیان می‌توانند ثبت‌نام خود را نهایی و یک اولویت از سبد محصولات اعلامی انتخاب کنند.

 

گفتنی است، بر اساس مصوبه شورای رقابت، ثبت‌نام و عرضه خودرو‌های برقی امروز به پایان می‌رسد.

 

براساس این گزارش؛ متقاضی بایستی جهت تعریف حساب وکالتی به نام خودرو برقی وارداتی و بلوکه کردن وجه ۱۰۰ میلیون تومانی در این مرحله اقدام و سپس با مراجعه به سامانه عرضه خودرو‌های وارداتی، محصول مورد نظر خود را از سبد محصولاتِ عرضه شده، انتخاب کند.

 

در مرحله دوم، پس از پایان ثبت‌نام، اولویت‌بندی ثبت‌نام‌کنندگان در حضور نهاد‌های نظارتی انجام خواهد شد و سپس، اطلاعات متقاضیان برای شرکت‌های عرضه کننده خودرو برقی ارسال می‌شود.

 

مرحله سوم، عرضه‌کنندگان خودرو در جهت ارسال دعوتنامه برای عقد قرارداد با خریداران و واریز وجه خودرو، اقدام خواهند کرد.

 

پس از ارسال دعوتنامه، مشتری حداکثر ظرف مدت پنج روز فرصت دارد که وجه خودرو را به حساب شرکت واردکننده خودرو واریز کند؛ بدیهی است واریز نکردن وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر تا پنج روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی به طور کلی از اولویت‌بندی سامانه خودرو‌های وارداتی حذف خواهد شد.

 

البته؛ امکان انصراف از معامله توسط مشتریان در سامانه، تا زمان انعقاد قرار داد نهایی با واردکننده خودرو، وجود دارد و مشمول جریمه نخواهد شد.

 

وجه مسدود شده در حساب وکالتی جهت ثبت‌نام اولیه، بایستی تا زمان اعلام نتایج قطعی و بارگذاری وضعیت تخصیص در پروفایل ثبت‌نام‌کنندگان، در حساب مذکور مسدود باقی بماند؛ برداشت وجه از این حساب به منزله ابطال ثبت‌نام تلقی خواهد شد.

 

البته قابل ذکر است که افتتاح حساب وکالتی و ثبت‌نام اولیه، به صورت قطعی، به‌منزله تخصیص خودرو نخواهد بود؛ چراکه تخصیص مطابق با میزان عرضه صورت خواهد گرفت.

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *