به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد،‌ آسمان شهر مشهد ساعتی قبل تاریک شد و باران شدید و سیل‌آسا همراه با تگرگ شهر مشهد را فراگرفت. از چند روز گذشته مدام هواشناسی اطلاعیه و اخطارهای نارنجی مبنی بر وقوع خطر سیل و سیلاب به‌دلیل باران و تگرگ در سطح شهر مشهد و خراسان رضوی منتشر کرده است اما با وجود این، هنوز هم عده‌ای به این هشدارها بی‌توجه هستند.

احتمال سرریز سد گلستان به چهل‌بازه

محسن داوری فرماندار مشهد با اشاره به آخرین وضعیت بارش شدید باران در مشهد اظهار داشت: در پی بارش شدید باران میدان امام علی(ع) به امام حسن(ع) بسته شد و شهروندان به‌هیچ‌وجه بیرون از منزل تردد نکنند.

وی افزود: بارندگی سیل‌آسایی که اتفاق افتاد، با توجه به اینکه حجم بارندگی نسبت به مدت بارش بسیار زیاد بود،  در بعضی کانالها و پل‌ها آبگرفتگی صورت گرفت لذا پلهایی را که امکان داشت دچار آب‌گرفتگی شوند، کنترل ترافیکی انجام دادیم و 15معبر که آب‌گرفتگی داشتند الآن دارند بازگشایی می‌شوند.

داوری خاطرنشان کرد: مشکلی در سطح شهر مشهد نداریم اما با توجه به بارندگی شدید در طرقبه و شاندیز و آبریز سد گلستان به‌شدت افزایش یافته است، احتمال سرریز سد وجود دارد که قطعاً در چهل‌بازه عبور خواهد کرد و پیش‌بینی کردیم اگر از ظرفیت کال بیشتر باشد احتمال اینکه معابر نیز دچار آب‌گرفتگی شوند وجود دارد لذا خواهش می‌کنیم که مردم با وجود کاهش بارندگی از منازل خارج نشوند مخصوصاً در مسیر وکیل‌آباد و میدان امام علی(ع) و منتهی به امام هادی(ع) که در صورت طغیان رودخانه چهل‌بازه آسیبی به شهروندان و خودروهایشان وارد نشود.

ادامه بارندگی‌های سیل‌آسا در مشهد تا فردا

یحیی قائنی‌پور رئیس پیش‌بینی اداره هواشناسی خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد اظهار داشت: شهرک امام 23.8 میلی‌متر، شهرک امام علی 23.5 میلی‌متر و محله پنج‌تن در مشهد 19 میلی‌متر بارندگی داشته است.

وی ادامه داد: فرامرز عباسی 22.5 میلی‌متر، ایستگاه فرودگاهی مشهد 11 میلی‌متر، هدایت 25 میلی‌متر بارش داشتیم و آب‌گرفتگی‌های زیادی نیز وجود داشت اما بعد از اتمام بارش‌ها به‌ندرت رفع شد.

قائنی‌پور خاطرنشان کرد: همزمان با وزش باد، شاهد رگبار، رعدوبرق و تگرگ در نقاط مختلف به‌خصوص نقاط شرقی و شمالی استان  بودیم، همچنین میزان بارندگی در قاسم‌آباد 24 میلی‌متر، آب‌وبرق 22 میلی‌متر و بینالود 13.4 میلی‌متر بود.

مشهدی‌ها خیابان‌ها را تخلیه کنند

علی عباسی سرپرست مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی در پیامی اعلام کرد: براساس پیش‌بینی‌ها هشدار نارنجی صادر شد و هم‌اکنون شاهد بارش شدید باران و تگرگ هستیم. این بارش در 100 سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

وی اضافه کرد: در جلسه ستاد بحران استانداری خراسان رضوی تمام استان آماده‌باش کامل هستند و تمام تجهیزات، ماشین‌آلات و… آماده خدمات‌رسانی هستند. نقاط سیل‌خیز شناسایی شده است؛ همچنین برای نقاطی که دچار مشکل بودند مانند سپاه 69 و 67 و میدان انقلاب که نقاط مخاطره‌آمیز هستند تمهیداتی اندیشیده شده است.

سرپرست مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: هم‌اکنون در هفتِ‌تیر، دانشجو، وکیل‌آباد و قاسم‌آباد بارش شدید وجود دارد؛ از شهروندان خواهشمندیم که خیابان‌ها را تخلیه کنند و از هرگونه تردد در سطح شهر خودداری کنند.

ممنوعیت تردد در بزرگراه امام علی(ع) و تمامی پل‌های زیرگذر مشهد

سرهنگ هادی امیدوار، رئیس پلیس راهور خراسان رضوی از ممنوعیت تردد در معابر شهری مشهد خبر داد و تصریح کرد: هم‌اکنون به‌دلیل بارش شدید باران، بزرگراه امام علی(ع) به‌صورت رفت و برگشت، تمامی زیرگذرهای مشهد، پل انقلاب، میدان جهاد و بولوار استقلال ممنوعیت تردد خواهند داشت. 

وی افزود: پل شهید ناصری به‌سمت بزرگراه شهید سلیمانی ممنوعیت تردد است.

زیرگذر انقلاب مشهد دوباره زیر آب غرق شد

.

سیلاب پرحجم در خیابان خیامِ مشهد

.

آب‌گرفتگی در منازل مسکونی در مشهد در الهیه

.

خیابان‌های مشهد قفل شد

.

ارتفاع آب در مسیل خیام مشهد

.

سیل در بلوار شهید ناصری مشهد خودرو را با خود بُرد

.

سیل وحشتناک در خیابان‌ها و میادین مشهد

.

بارش تگرگ‌های دانه‌درشت در رضاییه مشهد

.

بارش شدید باران در حرم امام رضا(ع)

.

منطقه الهیه مشهد زیر آب رفت

.

بارش باران و تگرگ شدید در فرودگاه مشهد

.

آب‌گرفتگی خیابان‌های منطقه الهیه مشهد

.

بارش تگرگ شدید در مشهد

.

وضعیت خیابان‌های مشهد پس از 10 دقیقه بارندگی‌

.

خیابان‌های مشهد دوباره سیلابی شد

.

شدت بارش باران در مشهد به اوج رسید / مردم در خانه‌ها بمانند

.

انتهای پیام/.+

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *