معاون توسعه ناوگان کشتیرانی کشور گفت: ساخت بیش از ۸ فروند شناور باری و مسافری به ارزش ۳۹ میلیون دلار آغاز شده و همچنین ۴ فروند شناور ساخت داخل به اتمام رسیده است.

حسینی معاون توسعه ناوگان گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران افزود: طی ماه‌های آتی نیز قرارداد ساخت چند فروند شناور دیگر نیز با تولیدکنندگان داخلی نهایی شده و به اطلاع عموم خواهد رسید.

وی از تأمین ۹۰ درصدی نیاز‌های این گروه از محل تولیدات داخلی خبر داد و با اشاره به سفارش ساخت انواع شناور به سازندگان داخلی گفت: بیش از ۳۰۰ میلیون دلار از نیاز‌های گروه را از سازندگان داخلی تامین کردیم.

معاون توسعه ناوگان گروه کشتیرانی خاطرنشان کرد: با توجه به راهبرد گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به تأمین حداکثری نیاز‌ها از محل تولیدات داخلی، تا ۹۰ درصد از نیاز‌های گروه از سازندگان داخل کشور تأمین شده است.

وی با تأکید بر اینکه تأمین این حجم قابل توجه از نیاز‌ها از طریق توان داخلی یک کشور، در صنعت کشتیرانی جهان امری بی‌سابقه است، افزود: در اکثر حوزه‌ها از جمله رنگ‌های ویژه شناورها، انواع روغن‌ها و مواد شیمیایی تا کوچک‌ترین موارد از داخل خریداری و تأمین می‌شود؛ ضمن اینکه با توجه به تأمین ۹۰ درصدی سوخت مورد نیاز ناوگان از طریق پالایشگاه‌های داخلی، امروز شاهد هستیم که تنها ۱۰ درصد از نیاز‌های ناوگان که با توجه به تردد ناوگان در مسیر‌های بین‌المللی غیرقابل اجتناب است، از منابع خارجی تأمین شده است.

معاون گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران همچنین به قرارداد ساخت دو فروند شناور خدماتی crew boat با سازندگان داخلی اشاره کرد و گفت: با احتساب ۶ شناوری که پیش از این به این شرکت سفارش داده‌ایم، مجموعاً هشت شناور به ارزش تقریبی ۳۹ میلیون دلار برای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در حال ساخت است.

وی ادامه داد: چهار فروند شناور دیگر نیز از سوی شرکت کشتی‌سازی صدرا به ارزش ۵۵ میلیون دلار ساخته شده و به ناوگان ملحق خواهند شد.

منبع: روابط عمومی کشتیرانی

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *