به گزارش گروه عبری خبرگزاری تسنیم، روزنامه معاریو در یادداشتی در رابطه با تهاجم زمینی به رفح تاکیدکرد: رفح نمی‌تواند دروازه پیروزی اسرائیل باشد، در حالی که به گفته این رسانه عبری زبان، این گفته که پیروزی مطلق از طریق از بین بردن گردان‌های (عزالدین قسام) حماس در رفح مقوله صحیحی محسوب نمی‌شود.

آلون بن دیوید تحلیل‌گر اسرائیل در این رابطه هشدار داد: اشغال رفح می‌تواند زندگی و سرنوشت اسرای اسرائیلی را تحت الشعاع خود قرار دهد.

به گفته این تحلیل گرمعروف صهیونیست، حتی بدترین دشمنان ما هم شاید چنین آرزویی را برای ما نکنند، که ما در آن واحد در مقابل هفت جبهه بجنگیم و این بار حتی مستقیما به درگیری با ایران هم بپردازیم، درگیری که به طور حتم در سال‌های آینده نیز گریبان ما را خواهد گرفت از اینرو حتی اگر ما در رفح هم پیروز شویم باز هم این دست آورد هم نمی‌تواند و هرگز هم نخواهد توانست که خطری که اسرائیل را به هر شکل تهدید می‌کند، بزداید.

بن دیوید در بخش دیگری از این یادداشت آورده است، ادعای نخست وزیر برای رسیدن به پیروزی مطلق را تساحی هنگبی رئیس شورای امنیت داخلی اش، هفته جاری به هفت ماه دیگر موکول و اعلام کرد که نیازمند هفت ماه دیگر جنگ در غزه هستیم، اما این هم یک پیش بینی خوشبینانه است زیرا نیازی به داشتن دانش نظامی نیست که بدانیم اسرائیل در مراحل آغازین یک جنگ چند ساله قرار دارد و کابینه اسرائیل تمام تلاش خود را به کار بسته است تا ما این دوران را در انزوا و ضعیف تر از هر زمان دیگری پشت سر بگذاریم.

او با اشاره به ادعای طرفداران نتانیاهو که تاکید می‌کنند، با از بین بردن حماس در رفح پیروزی نهایی محقق خواهد شد، تاکید کرد، امروز و بعد از گذشت هشت ماه از جنگ، غزه کوچک‌‌ترین مشکل ما محسوب می‌شود.

این تحلیل‌گر برجسته صهیونیست در این رابطه افزود، امروز در برابر چشمان خود می‌بینیم که نگاه و راهبرد (سردار شهید) قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس که چهار سال پیش ترور شد، محقق می‌شود و شش ارتش در مقابل اسرائیل صف آریایی کرده‌اند.

بن دیوید می‌گوید حماس از غزه، حماس از کرانه باختری، حزب الله از لبنان، گروه‌های شیعه در سوریه و عراق و حوثی‌ها در یمن مشغول جنگ با اسرائیل هستند، این در حالی است که جبهه هفتم یعنی جنگ مستقیم بین ایران و اسرائیل جزو برنامه‌های ژنرال سلیمانی نبود اما به آن اضافه شد.

وی همچنین خبر داد، ارزیابی‌های اطلاعاتی نشان می‌دهند که تعداد زیادی از ربوده شدگان زنده اسرائیلی در مرکز و غرب رفح نگهداری می‌شوند از اینرو هر نوع عملیاتی در آنجا می‌تواند آنها را در معرض آتش ارتش اسرائیل و کشته شدن قرار می‌دهند به همین خاطر دستوارتی به ارتش اسرائیل صادر شده است که نسبت به آتش باری در این مناطق هوشیاری زیادی داشته باشند چون ما تجربه‌های تخلی در ابتدای جنگ از این مسئله داشتیم.

انتهای پیام/

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *