به گزارش خبرگزاری تسنیم، بیست‌وششمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا، از امروز (پنجشنبه – 27 اردیبهشت ماه) در شهر دانانگ کشور ویتنام با برگزاری رقابت‌های اوزان 54- و 63- کیلوگرم آقایان و 46- و 53- کیلوگرم بانوان پیگیری شد.

اتفاق جالب رقابت‌های امروز تاریخ‌سازی مجدداً تکواندوی پاکستان با هدایت یوسف کرمی کاپیتان پیشین تیم ملی تکواندوی ایران بود. پاکستانی‌ها در دوره گذشته با هدایت کرمی و توسط شاهذیب خان برای اولین بار در تاریخ مسابقات قهرمانی آسیا به مدال برنز وزن 54- کیلوگرم دست پیدا کردند. 

اتفاقی تاریخی که امروز نیز مجدداً برای پاکستانی‌ها تکرار شد و شاهذیب خان این بار با شکست در دیدار نهایی وزن 54- کیلوگرم مقابل تکواندوکار عربستانی به نخستین مدال نقره پاکستان در مسابقات قهرمانی آسیا دست یافت، موضوعی که نشان از پیشرفت تکواندوی پاکستان تحت هدایت یوسف کرمی قهرمان سابق تکواندوی ایران دارد.

در رقابت‌های امروز متین رضایی در وزن 63- کیلوگرم آقایان و سعیده نصیری در وزن 46- کیلوگرم بانوان موفق به کسب نشان برنز برای تکواندوی ایران شدند و ناهید کیانی نیز در وزن 53- کیلوگرم با شکست در دیدار نخست از دور مسابقات کنار رفت.

تکواندو , تکواندو ایران , یوسف کرمی ,

انتهای پیام/

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *