معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: سال گذشته ۹۱۶ استاندارد ملی مورد تدوین و تجدید نظر قرار گرفته که بیانگر حضور حداقل ۱۰ هزار نفر متخصص در کمیسیون‌های فنی تدوین این استاندارد‌ها است.

تدوین و تجدید نظر بیش از ۹۰۰ استاندارد ملی در کشور
پرویز درویش در مصاحبه اختصاصی با تحریریه صنعت خبرگزاری صدا و سیما با بیان این مطلب افزود: استانداردسازی به عنوان رکن اصلی زنجیره ارزش استاندارد در ارزیابی، انطباق، اندازه شناسی و تایید صلاحیت شناخته شده است.

 

وی ادامه داد: استاندارد‌ها زبان مشترک و مورد تفاهم تولید کننده، ارائه دهنده خدمت، ناظر دولتی و مردم به عنوان مصرف کننده نهایی است که یکی از اهداف سازمان استاندارد اشاعه فرهنگ استاندارد و اولویت دهی به استاندارد‌ها در اجرای فرایند‌های خدمات رسانی است.

 

معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد ادامه داد: تاکنون ۳۵ هزار و ۴۳۷ استاندارد ملی در کشور تدوین شده که این استاندارد‌ها حاصل تلاش گروه‌های ذینفع در ۳۸ کمیته ملی است.

 

وی افزایش حضور و مشارکت در حوزه استانداردسازی را نیازمند فرهنگ سازی و توانمندسازی نیرو‌های متخصص دانست و گفت: نظام استانداردسازی نیازمند استفاده از نیرو‌های متخصص در استفاده و کاربری استانداردهاست که بتوانند در راستای افزایش آگاهی عامه مردم در زمینه استانداردسازی فعالیت کند.

 

به گفته وی در سال گذشته ۲۲ هزار و ۶۳۲ مدیر کنترل کیفیت در سراسر کشور تحت نظارت و آموزش سالانه سازمان استاندارد بوده اند.

 

درویش با اشاره به همراهی دستگاه‌های اجرایی به عنوان ذینفعان کلیدی استانداردسازی در کشور گفت: سال گذشته برای اولین بار سازمان ملی استاندارد به عنوان ارزیاب عملکرد دستگاه‌ها در زمینه استانداردسازی تعیین شد و ۱۰۷ دستگاه اجرایی مورد ارزیابی قرار گرفت.

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *