مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت توانیربا اشاره به آخرین اصلاحات تعرفه برق در آبان سال گذشته  یادآور شد: تعرفه برق در سال ۱۴۰۳ تغییری نخواهد داشت. ٨٠ درصد مشترکان که زیر الگو مصرف می‌کنند تغییر چندانی در قبوض برق آنها اتفاق نیفتاده، اما نرخ برق برای مشترکان با مصرف بیشتر از الگو و به ویژه مشترکان بالای ۲.۵ برابر الگو به صورت پلکانی و افزایشی است که انتظار می‌رود نقش به سزایی در کاهش مصرف برق این دسته از مشترکان داشته باشد.

مدیرعامل توانیر ماهانه شدن صدور قبض برق را از دیگر تغییرات امسال عنوان کرد و متذکر شد: اجرای پویش «با انرژی» به منظور کاهش ۱۵ درصدی مصرف برق مشترکان خانگی به راحتی قابل انجام است.

رجبی مشهدی با اشاره به طرح‌های تشویقی صرفه‌جویی در مصرف برق، از اختصاص یک دوره برق رایگان به مشترکانی که مصرف برقشان را کاهش می‌دهند، خبر داد که پس از آن متناسب با میزان کاهش انرژی، امتیاز دریافت می‌کنند و با شرکت در قرعه کشی از جوایز ارزنده‌ای مانند خودرو، لوازم خانگی و کالای دیجیتال بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل توانیر با اشاره به راه‌اندازی سامانه اندازه‌گیری دوسویه مصرف آب و برق از سوی وزارت نیرو، مصرف آب بیش از ٨٠ درصد مشترکان کشاورزی را مطابق پروانه عنوان کرد و افزود: مشترکان کشاورزی در صورت تامین ١١ درصد از نیاز مصرف برق از طریق سامانه‌های خورشیدی از برنامه‌های مدیریت مصرف برق ایام تابستان معاف می‌شوند.

وی صنایع کوچک و متوسط که عمده مشترکان صنعتی کشور را شامل می‌شوند را از برنامه مدیریت مصرف معاف دانست، کاهش ٢٠ درصدی مصرف برق این گروه از صنایع را در تابستان ضروری دانست و گفت: در بخش صنایع سنگین که ٣٥٠ صنعت بزرگ را شامل می‌شود نیز با همکاری وزارت صمت، کاهش مصرف در ساعات اوج بار پیش بینی شده که متناسب با ماه‌های اضطرار به مرحله اجرا در می‌آید.

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *