به گزارش خبرگزاری تسنیم، رقابت‌های کشتی فرنگی جام بین‌المللی وهبی‌امره از صبح روز گذشته، پنجشنبه، در آنتالیا آغاز شده است و امروز در چهار وزن المپیکی 60، 67، 77 و 87 کیلوگرم دنبال شد.

در وزن 77 کیلوگرم که به‌نوعی یکی از مهمترین اوزان اعزامی بود، تیم منتخب کشورمان چهار نماینده داشت که امین کاویانی‌نژاد، محمدرضا مختاری و امیر عبدی در یک سمت جدول و علی اسکو در سمت دیگر به رقابت با حریفان پرداختند.

کاویانی‌نژاد بعد از شکست حریفی از ترکیه، امیر عبدی را 4 بر یک برد و در ادامه 4 بر 3 به محمدرضا مختاری که در سال‌های 2021 و 2022 نماینده 72 کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات جهانی بود، باخت.

مختاری بعد از پیروزی مقابل کاویانی‌نژاد این شانس را داشت که با کسب نتیجه خوب، بالاتر از سایر رقبای داخلی‌اش در 77 کیلوگرم، نماینده این وزن در مسابقات گزینشی بیشکک شود، اما مصاف او با یوکسل سارجیجک از ترکیه بسیار پرتنش آغاز شد و ضرباتی که دو کشتی‌گیر به هم وارد می‌کردند، تشک مبارزه را رفته رفته به میدان جنگ تبدیل کرد تا این مسابقه با زد و خورد شدید دو کشتی‌گیر و ورود برخی افراد به تشک نیمه‌تمام بماند.

.

هر دو کشتی‌گیر از سوی میزبان دیسکالیفه شدند و تصمیم گرفته شد با توجه به حذف مختاری و حریف ترکش، یک مبارزه بین بازنده‌های آنها در مرحله قبلی برگزار شود که امین کاویانی‌نژاد یک ـ یک کشتی‌گیر قزاق را برد و به‌جای مختاری فینالیست شد.

از آن سوی جدول هم علی اسکو با شکست کشتی‌گیرانی از ترکیه، ژاپن، قزاقستان (دو حریف) به فینال رسید تا با کاویانی‌نژاد مبارزه کند.

به این ترتیب دیسکالیفه شدن مختاری به‌طورکلی سرنوشت دیگر مدعیان 77 کیلوگرم کشورمان را تغییر داد، چرا که امیر عبدی هم که به کاویانی‌نژاد باخته بود، با صعود این کشتی‌گیر به فینال، به جدول شانس مجدد بازگشت، در حالی که حریف فینال اسکو هم به‌جای مختاری، کاویانی‌نژاد شد.

انتهای پیام/+

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *