به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، جنبش حماس دقایقی پیش بیانیه ای در ارتباط با مذاکرات غیرمستقیم با رژیم اسرائیل صادر و در آن تصریح کرد که حاضر است در صورت توقف جنگ، توافق جامعی در صورت تبادل اسرا انجام دهد.

در این بیانیه آمده است: مقاومت اسلامی فلسطین در تمامی دورهای قبلی مذاکرات غیرمستقیم، به تلاش های میانجی‌ها انعطاف و نظر مثبت نشان داد که منجر به موافقت با پیشنهاد برادران میانجی در ششم ماه مه شد.

حماس تأکید کرد: اشغالگران از این مذاکرات به عنوان پوششی برای ادامه تجاوزات و کشتار مردم فلسطین استفاده کردند و با حمله به شهر رفح و اشغال گذرگاه آن، به موضع مثبت ما پاسخ دادند و ملاحظاتی ارائه کردند که منجر به اخلال در مسیر تلاش‌های واسطه‌ها شد.

مقاومت اسلامی فلسطین افزود: جنبش حماس و سایر گروه‌های فلسطینی هرگز موافق ادامه مذاکرات در سایه تجاوز، کشتار، محاصره، گرسنگی دادن و نسل کشی مردم ما، نیستند و حاضر نخواهند شد بخشی از این سیاست باشند.

حماس خاطر نشان کرد: ما امروز موضع صریح خود را به واسطه‌ها اعلام کردیم که اگر دشمن اشغالگر از جنگ و حملات به مردم ما در غزه دست بردارد،  ما برای دستیابی به یک توافق کامل که شامل یک توافق تبادل جامع اسرا باشد، آماده هستیم.

انتهای پیام/

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *