رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: با عضویت ایران در اتحادیه بین‌المللی اعتبارسنجی آزمایشگاه‌ها (آیلک) درآمد ۲۰ میلیارد دلاری برای اقتصاد ایران در پایان سال مالی خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار تحریریه صنعت خبرگزاری صدا و سیما آقای مهدی اسلام پناه رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان این مطلب افزود:اگر بخواهیم اهمیت این عضویت بین المللی را با دیگر عضویت‌ها در ایران مقایسه کنیم مثلاً در حوزه آموزشی مانند عضویت ایران در یونسکو است.

وی افزود: در این نظام اقتصادی که ما در آن مشغول کار هستیم اعتماد، رکن اساسی روابط تجاری در داخل و خارج از کشور است و آنچه که تا هفته‌های گذشته گفته می‌شد؛ عضویت ایران در اتحادیه تایید صلاحیت آسیا – اقیانوسیه (آیپک) بود و امروز عضویت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بین‌المللی اعتبارسنجی آزمایشگاه‌ها به رسمیت شناخته شد و این اتفاق بسیار شیرین و بزرگی است.

 

 

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: این اتفاقات شیرین باید بزرگ شود تا امید و ایمان را در دل فعالان اقتصادی و کسانی که می‌خواهند جهش تولید را رقم بزنند به وجود بیاید و باور ما این است که همین اتفاق به تنهایی می‌تواند وسعت به اقتصاد کشور بدهد.

به گفته اسلام پناه برآورد تغییرات و تاثیرات پذیری عضویت جهانی ایران تقریباً درآمد ۲۰ میلیارد دلاری را در پایان سال مالی در اقتصاد ایران خواهد داشت و انتظار من این است که فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی ایران و تهران و سایر اتاق‌های کشور این ماموریت بزرگ را عهده‌دار باشند.

وی تاکید کرد: از تشکل‌های بخش خصوصی و مرکز ملی تایید صلاحیت ایران که همت خود را برای تحقق این عضویت پس از ۳۰ سال به کار بستند تشکر می‌کنم و اراده دولت سیزدهم بر تحقق این موضوع رقم خورد چرا که در دولت‌های گذشته با اینکه می‌گفتند روابطشان با دنیا خوب است، اما نتوانستند به این مهم دست یابند.

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *