به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، بنویسید تا در ذهن ها به یادگار بماند که همانطور قلب رئیس جمهور ایران به شوق مردم کشورش می‌تپید امروز نیز در روز وداع با پیکر مطهرش مردم ایران به اختیار دلهایشان آمدند تا به سمت بهشت دارالسلام بدرقه کنند.

.

شاید کمتر کسی تصور می‌کرد که مراسم تشییع رئیس جمهور شهید کشورمان به اندازه تشییع میلیونی شهید سردار حاج قاسم مورد توجه دنیا قرار گیرد اما چه به بسا امروز مردم با حضور میلیونی خود در تاریخ ثبت کردند که مردم ایران برای شهید جمهورشان سنگ تمام گذاشتند.

امروز مردم غیور و شهید پرور مشهدالرضا در کنارزائران بارگاه منور رضوی زیر باران رحمت الهی با حضور میلیونی خود آمدند تا رئیس جمهورشان را تا خانه ابدی مشایعت کنند.

.

حضور اقشار مختلف مردم در خیابان‌های مشهد از پاویون فرودگاه گرفته تا خیابان‌امام رضا و صحن و سرای حرم مطهر رضوی خود گواه بر این ادعاست که رئیس جمهور محبوب ایران در طول دوران مسئولیتش به مردمی بودن حیاتی دوباره بخشید …

.

مردم مشهد امروز ساعتها انتظار کشیدند تنها به شوق پیکر رئیس جمهور شهیدشان، هر چند انتظار داشتند این سفر همانند سفرهای استانی به مشهد و دیگر استان‌های کشور پر از شوق و وصل باشد اما امروز تا چشم کار می‌کرد فراق بود و اشک و آه و ماتم و بهت و اشک‌هایی که چون باران بود و صدایی که در گلو مانده بود اما جمعیت حضور مردم مشهد امروز سیل آسا بود.

.

امروز خیابان های مشهد در برابر وسعت نام شهید جمهورمان کم آورده بود و دیگر گنجایش حضور حماسی مردم مشهد را نداشت.امروز مشهد الرضا یک ایران بود…

حدود ساعت‌ 11 ظهر بود که خانواده شهید رئیسی وارد فرودگاه مشهد شدند و مورد استقبال مسئولین استانی و لشکری قرار گرفتند،اما ساعت 12 آسمان مشهد شاهد یک پرواز متفاوت از هواپیمای ریاست جمهوری بود؛ پروازی که آخرین بود، امروز آخرین سفر استانی رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی در خطه خراسان، قطعه ای از بهشت رقم خورد؛ امروز رئیس جمهورکشورمان آمده بود تا شاه خراسان پناهش باشد.

.

پیکر خادم الرضا در میان بهت و اندوه مردم به مشهد رسید و وارد فرودگاه شد، مسئولین همه به صف ایستاده بودند و مراسم رسمی نظامی انجام شد و رئیس جمهور محبوبمان مورد استقبال مقامات قرار گرفت.

رئیس عزیز آمد تا در کنار ضامن آهو آرام بگیرد، اگرچه در شیفت حرمش غایب بود امام امروز آمده بود تا برای همیشه در حرم مطهر ماندگار شود. 

پس از انجام مراسم ، پیکر مطهرشهید جمهور  از فرودگاه خارج شد؛ با توجه به این که گفته شده بود کسی به فرودگاه مراجعه نکند اما از همان ابتدای مسیر مردم حضور پر شوری داشتند و به استقبال  رئیس جمهور محبوبشان آمده بودند هر چه خودروی حامل پیکر شهید رئیسی به سمت خیابان 15 خرداد و خیابان امام رضا(ع) بیشتر پیش می‌رفت در سیل خروشان جمعیت بیشتر گم می‌شد.

.

از بلوار جمهوری اسلامی خودروی حامل شهید رئیسی حرکت کرد و به میدان 15خرداد رسید، از اینجا به به بعد گویی مردم خود خودرو را مدیریت می‌کنند تا انجا که در میدان بسیج کبه دلیل سیل خروشان حضور مردم کاملا خودرو متوقف شد. 

تریلر حامل شهدا وارد جمعیت می‌شود و از دو طرف خودرو مردم سعی دارند خود را به شهدا نزدیک کنند تا از شهدا حلالیت بطلبند و بخواهند که دستگیرشان باشند، حرکت خودرو بسیار آهسته و کند پیش می‌رود و تنها صدای گریه و اشک و فراق به گوش می‌رسد.

خودروی حامل پیکر شهدا کمی سرعت می‌گیرد اما  بار دیگر در میان جمعیت شهید پرور مشهد متوقف می‌شود جمعیت به شکلی در هم تنیده شده  است که اجازه حرکت نمی‌دهند و باز خودرو حامل پیر شهدا متوقف می‌شود.

.

آسمان هم برای خادم ملت اشک می ریزد، تکه ابری سیاه آسمان را برای دقایقی تیره و بارانی می‌کند، حال و هوای عجیبی در این نقطه از بهشت ایران  را مردم تجربه می‌کنند گویی اسمان هم در فراق رئیس جمهور می‌گرید …

 در حالی که مسئولین دغدغه زمان برگزاری مراسم را دارند و تلاش می‌کنند پیکرهای مطهر را به حرم رضوی برسانند اما با این جمعیت امکان پذیر نبود و همچنان خودرو در سیل اشک و ماتم مردم به کندی پیش می‌رفت انگار کسی این فراق را باور ندارد، وداع با کسی که تمام حرفش در عملش پیدا بود کار سختی است.

.

در محدوده فلکه آب جمعیت فشرده تر شد و از اینجا به بعد پیکرها روی دست به سمت حرم مشایعت شد با ورود شهدا به حرم مطهر رضوی،بدرقه حماسه آفرین مردم مشهد به پایان رسید و زائران و مجاوران در حرم شمس الشموس  رو به گنبد حرم مطهر رضوی ایستادند و به ساحت قدسی امام رضا(ع) ادای احترام کردند؛ پیکرهای شهدا نیز بر روی دستان مردم به سمت بارگاه منور رضوی رو به آسمان نیلگون امام هشتم قرار گرفته است  وحال خادمان بارگاه امام رضا(ع) در انتظار به آغوش کشیدن خادم الرضایشان هستند.

پیکر شهید سید ابراهیم رییسی که ساعتی قبل در خیل عظیم مردم مشهد با همراهی زائران و مجاوران بارگاه امام رئوف وارد حرم رضوی شده بود در صحن پیامبر اعظم (ص) در میان مردم قرار گرفت؛ سپس پیکر مطهر شهدای خدمت  در دور ضریح امام رضا(ع) و روضه منوره علی ابن موسی رضا(ع) طواف داده شد.

.

این رسم عاشقی است برای آنان که دلداده امام رئوف و خادمان او هستند و چه رسم قشنگی است این طواف و این حس و حال.ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) همزمان با حرکت خودرو حامل پیکر شهدای خدمت، نوا سر دادند که می‌گذرد کاروان رویِ گلِ ارغوان؛ قافله سالار آن سروِ شهید جوان. 

خادمان در ورودی دارالسلام در صفوف منظم ایستاده تا با احترام پیکر آیت الله رئیسی، آن خادم سفرکرده انیس النفوس را به خانه ابدی‌اش مشایعت کنند، همه چیز برای آرمیدن شهید رئیسی مهیا است.

زائران شیعه و سنی، خادم و مخدوم، ایرانی و غیر ایرانی و از همه اقشار از مسئولین کشوری و لشکری گرفته تا سرانی از کشورهای مختلف برای خداحافظی با رئیس جمهور محبوبمان و مشایعت خادم الرضا(ع) آمده اند.

‌هشتمین رئیس جمهور ایران اسلامی ‌پس از تشییع باشکوه در تبریز، تهران، بیرجند و مشهد، عصر امروز در حرم امام رضا برای آخرین بار طواف داده شد و در دارالاسلام و در آغوش امام هشتم آرام جان ‌گرفت.

.

انتهای پیام/282/.

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *