داود مهابادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره پرونده اخیر فساد در فوتبال ایران که با پایان دوران فعالیت خداداد افشاریان و سهیل مهدی در فوتبال همراه بود، اظهار داشت: متأسفانه نمی‌توان این اتفاقات را کتمان کرد و خیلی بد است که پای ارکان اجرایی فدراسیون به میان آمده است. در دهه‌های اخیر شاهد ورود افرادی هستیم که به‌نوعی «سرلیدر» هستند و اعضای باند خودشان را در تیم‌ها جابه‌جا می‌کنند.

وی ادامه داد: این افراد گاهی نتیجه می‌گیرند و پس از آن مشخص می‌شود این موفقیت، حاصل کارهای غیرفنی بوده است. برخی از این افراد، فوتبالیست یا فعالان حوزه رسانه بوده‌اند که ذهنیت مردم را نسبت به جامعه خبرنگاران خراب کرده‌اند. ورزش باید سالم‌ترین بخش جامعه باشد. متأسفانه اتفاقات زیادی افتاده است که کسی به آن رسیدگی نکرد و از کنترل ما خارج شد.

سرمربی فجرسپاسی در فصل 99 ‌ــ 1398 در پاسخ به این پرسش که آیا در این فصل (همان سالی که مس رفسنجان به لیگ برتر صعود کرد)، به بازیکنان تیمش پیشنهاد تبانی داده شد یا خیر، عنوان کرد: دو یا سه بازیکن فجر گفتند که با آنها تماس برقرار و پیشنهاد تبانی داده شده است که خودشان این مسئله را به اطلاع من رساندند.

مهابادی درباره شرایط فجرسپاسی در فصلی که این زمزمه‌ها درباره آن مطرح شده بود، به تسنیم گفت: در نیم‌فصل اول صدرنشین بودیم، اما ناگهان دیدیم برخی بازیکنان پای خودشان را گرفته‌اند و سربازی بعضی از آنها تمام شد، اینها اتفاقات غیرطبیعی بود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بازی نکردن این بازیکنان را می‌توان به پیشنهادهای آنها ارتباط داد یا خیر، خاطرنشان کرد: بعید نیست، اما کسی را متهم نمی‌کنم. نمی‌خواهم اتفاقات آن سال را موشکافی کنم، اما همان سال بود که بازیکنان یک تیم، مقابل یک تیم در بازی‌های رفت و برگشت اعتصاب کردند یا مقابل تیمی دیگر اصلاً بازی نکردند.

مربی فوتبال ایران در پاسخ به این پرسش که آیا از سوی داوران با پیشنهادی برای پرداخت پول و تغییر نتیجه مواجه شده یا خیر، گفت: چند سال پیش یک داور به من گفت؛ “اگر پسرم را به‌عنوان یکی از بازیکنان زیر 23 سال تیم خودت برداری، 10 امتیاز تیم شما را تضمین می‌کنم”! من هم بلافاصله این بازیکن را کنار گذاشتم.

انتهای پیام/+

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *