مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح بیش از ۶هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید پردیس و مهستان با بیان اینکه افتتاح های امروز در مهستان و پردیس مدیون پیگیری های متعدد آقای رئیسی است  گفت: اتمام این واحدها و دیگر واحدهایی که در سراسر کشور در حال انجام است حاصل جلسات متعدد طولانی مدت و پیگیری های رئیس جمهور شهید و مجموعه وزارت راه وشهرسازی است.

بذرپاش با اشاره به اینکه در ابتدای دولت سیزدهم بیش از ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام به دولت به ارث رسید گفت:  تکمیل واحد های مسکن مهر  به دلیل نداشتن آورده متقاضیان کاری دشوار بود.

وی با اشاره به اینکه تکمیل هر واحد باقی مانده مسکن مهر به طور میانگین به ۳۰۰ میلیون تومان نیاز داشت که منابع آن از طریق مولد سازی انجام شد گفت:  این اقدامات در شرایط کنونی کاری بسیار گسترده و قابل تقدیر است.

بذرپاش با بیان اینکه بزرگترین مولد سازی تاریخ ایران در پروژه های مسکن مهر رخ داد گفت: از حدود ۱۱هزار واحد باقی مانده مسکن مهر مهستان با افتتاح های امروز ۱۰ هزار واحد تحویل مردم شده است.

وزیر راه و شهرسازی  بیان کرد:  تمامی این اقدامات با حدود سه همت سرمایه گذاری انجام شده و یک هزار واحد باقی مانده نیز به زودی تکمیل و تحویل خواهد شد.

وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه در دولت سیزدهم در مجموع بیش از ۳۵ همت از منابع وزارت راه وشهرسازی از محل مولد سازی برای تکمیل واحدهای مسکن مهر هزینه شد گفت: با افتتاح  های امروز عدد تکمیل شده واحدهای مسکن مهر در دولت سیزدهم به ۱۳۷ هزار واحد رسید.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تعداد واحدهای در حال ساخت نهضت ملی مسکن از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد عبور کرده است گفت: ۲هزار و۶۸۰ هکتار زمین در مهستان برای تولید مسکن تخصیص یافته است.

بذرپاش با بیان اینکه  دولت سیزدهم موفق شد تا رشد منفی ۱۳ونیم درصد در بخش مسکن و ساختمان را به مثبت ۴.۸ برساند گفت:  همچنین رکورد صدور پروانه در بافت های فرسوده در سال گذشته شکسته شد.

بذرپاش با تاکید بر اینکه در کل کشور ۱۰۰هزار هکتار زمین تامین شده است گفت: تا تابستان رقم تامین شده زمین به ۱۲۰ هزار هکتار می رسد.

وی یادآور شد: در سال گذشته بیش از ۷۲هزار قطعه زمین جوانی جمعیت تحویل مردم شد که‌ این‌ اقدام طی امسال تدوام خواهد یافت. 

بذرپاش همچنین تامین خدمات زیربنایی و روبنایی در شهرهای جدید را به موازات تولید مسکن از سیاست های وزارت راه‌ و شهرسازی عنوان کرد.

خبرنگار: محبوبه کباری 

 

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *