سعید معین در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: بنابر آمار در سطح بیش از ۵۳ هزار هکتار ۱۸ استان کشور مبارزه علیه ملخ های بومی صورت گرفته است.

او با بیان اینکه مبارزه علیه ملخ های بومی تا اوایل شهریور ادامه دارد، افزود: برآوردها حاکی از آن است که سطح مبارزه با ملخ های بومی به ۱۶۰ تا ۲۰۰ هزار هکتار برسد.

معین با بیان اینکه بیشترین سطح مبارزه ملخ های بومی مربوط به استان فارس است، گفت: تاکنون خسارت باغی و زراعی ناشی از حمله ملخ های بومی مراکشی نداشته ایم.

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی حفظ نباتات از احتمال احتمال ۵۰ درصدی هجوم ملخ صحرایی در نیمه دوم سال خبر داد و گفت: بنابر گزارش فائو جهت مبارزه با آفت ملخ صحرایی در پاییز و زمستان باید آمادگی لازم داشته باشیم.

او  گفت: طی سه سال اخیر حمله ملخ صحرایی به استان‌های جنوبی کشور نداشتیم چراکه ملخ صحرایی یک آفت خارجی است؛ بنابراین برای مبارزه با این آفت خسارت‌زا باید اعتبارات لازم تامین و آمادگی برای مبارزه را داشته باشیم. اما بدلیل پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارش های نرمال  تا آبان ماه  به نظر می‌رسد برای بهمن ماه ایران مورد هجوم ملخ صحرایی قرار بگیرد.

خبرنگار: آزاده محبی

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *