محمد آیینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری در برنامه رادیو اقتصاد با بیان اینکه اهمیت به حوزه مسکن یکی از مهم‌ترین اولویت‌های برنامه‌های رئیس جمهور بود گفت: برگزاری مستمر جلسات شورای عالی مسکن یکی از مهم‌ترین مسائل و اولویت‌های رئیس جمهور بود به طوری که در دوران ریاست ایشان ۱۲ جلسه شورای عالی مسکن برگزار شد و آخرین جلسه هم مقرر شده بود که فردا ۴ خرداد برگزار شود که این جلسه با حضور آقای مخبر برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه  برنامه مسکن یکی از برنامه‌های کلیدی رئیس جمهور بود گفت: با حضور و برنامه‌های رئیس جمهور در بخش مسکن شاهد تحول در روند مسکن سازی و طرح نهضت ملی مسکن بوده ایم و یکی از مشکلاتی که همواره ایشان پیگیری کردند مربوط  پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها بود.

او اظهار کرد: برای پرداخت تسهیلات ساخت مسکن بار‌ها رئیس جمهور تک تک با مدیران عامل بانک‌ها جلسات برگزار کردندو برای پرداخت تسهیلات تذاکرات مستقیم  به مدیران بانک‌ها می‌دادند.

آیینی اظهار کرد: پیگیری‌های مجدانه رئیس جمهور خود باعث شد که یک تحول و یک تحرک خوبی در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن ایجاد شود و این موضوع خود باعث شد که شاهد کاهش سقف‌های لرزان مسکن در بافت‌های فرسوده کشور باشیم.

معاون وزیر راه وشهرسازی بیان کرد: یکی از برنامه‌های که سند تحول دولت سیزدهم بود رفع چالش‌های مسکن و نوسازی و مقاوم سازی واحد‌های مسکونی بود که برای حل مشکل و کاهش تبعات منفی آن راهکار و راهبرد‌های متنساب با مشکل را ارائه کرد.

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *