سوله دست دوم سازه ای است که کمتر کسی نام آن را نشنیده و از آن اطلاعی نداشته باشد و از ویژگی های فیزیکی و کاربردهای گسترده آن در صنعت بی اطلاع باشد. تامین نیازهای یک واحد صنعتی یا تولیدی به صورت سیستمی و اصولی تنها در سوله صنعتی محقق می شود. اما درست است که اصطلاح سوله مورد استفاده برای برخی افراد هنوز مبهم است یا به هر دلیلی با معنای صحیح آن آشنا نیستند.

در این مقاله می خواهیم با ویژگی های منحصر به فرد سوله دست دوم به عنوان یک سازه صنعتی آشنا شویم و از سوی دیگر از منظر یک تصمیم استراتژیک برای مدیرانی که به دنبال ارائه یک تولید ایده آل هستند به آن نگاه کنیم. فضا. دارند. پیشنهاد می کنیم مطالعه این پست را از دست ندهید.

https://noktenevis.ir/6DFf

قبل از ورود به بحث تخصصی ساخت سوله، چرخش رویکرد مدیران به این سوله موضوعی است که نیاز به توضیح دارد. برای مدیران مشاغل تولیدی و صنعتی همیشه اولویت اول هزینه بوده است و بر این اساس پیشنهادی که بتواند بیشترین صرفه جویی ریالی را به همراه داشته باشد بیشتر مورد توجه تصمیم گیرندگان قرار خواهد گرفت.

با سفارش این سازه هزینه های ساخت سوله بین ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهش می یابد که عدد بسیار قابل توجهی است. بسیاری از شرکت ها و کارخانه های مختلف در مدیریت امور مالی خود با مشکل مواجه هستند و چنین کاهش زیادی در هزینه ها می تواند بسیار مفید باشد. در این راستا بسیاری از سوله سازان نیز تمایل به فعالیت در زمینه عرضه سوله های مستعمل دارند که به عنوان یکی از بزرگترین فعالان این حوزه می توان به سوله بانک ایران اشاره کرد.
نکته قابل توجه دیگر در مورد این ساختار کاهش زمان انتظار است و زمان دومین محدودیت عمده مدیران پس از هزینه است. بسته به ابعاد و طراحی سوله مورد انتظار و کاربری مورد نظر، مدت زمان پروژه متفاوت خواهد بود. اما تقریباً یک هفته برای انعقاد قرارداد و تحویل سوله کافی است.

این مطلب را هم حتما بخون  سوله ارزان

این تحویل فوری سوله به دلیل آماده بودن قطعات و کوتاه شدن مراحل ساخت به دست می آید. به خصوص برای پروژه هایی که فوریت زمانی جزئی از ماهیت آنهاست، می توان این ساختار را بدون اغراق و با تفاوت، کارآمدترین انتخاب ممکن دانست که در هر دو بعد هزینه و زمان بالایی دارد.

سوله دست دوم و فواید آن

در یک نگاه، اگر بخواهیم مزایای این محصول را برشماریم، فهرست زیر را به اختصار می توان در نظر گرفت:

کاهش هزینه های ساخت و ساز (تا حدود ۵۰٪ کاهش در هزینه ها)
زمان بهینه ساخت تا تحویل (حداقل ۳۰ تا ۵۰ درصد شتاب)
در واقع دو مورد فوق مهمترین عناصری هستند که هر مدیری را برای خرید این سازه ارزشمند ترغیب می کند. اما با مزایای برجسته، باید برخی از معایب را نیز بدانید. بخش بعدی به بررسی این موضوع اختصاص دارد.
همه ما به دنبال راه اندازی کسب و کار با کمترین هزینه و حداکثر بهره وری هستیم، به دنبال صرفه جویی در زمان و هزینه هستیم و از طرفی با توجه به اینکه قیمت آهن به صورت لحظه ای در نوسان است و ساخت سوله هزینه های زیادی را به دنبال دارد. هزینه هایی مانند ساخت سوله، پی، سقف و دیوار و بسیاری از هزینه های جانبی. بنابراین پیشنهاد ما به شما سوله دست دوم می باشد. این نوع سوله های دست دوم حدود سی تا چهل درصد هزینه خرید سوله را کاهش می دهند. با این رقم صرفه جویی می توان بخشی از هزینه سقف یا کل هزینه فونداسیون را پرداخت کرد.

سوله ها که مستحکم ترین نوع اسکلت فلزی می باشد در انبار نگهداری می شود و در زمان فروش کلیه قطعات آن تعمیر و رنگ آمیزی می گردد و به صورت کاملا آماده با تمامی متعلقات تحویل مشتری می گردد. امروزه استفاده از سوله های دستی دوم به دلیل مزایای منحصر به فرد آن از جمله هزینه کم و اجرای سریع در سراسر ایران بسیار محبوب شده است.

این مطلب را هم حتما بخون  انواع سوله فلزی

آشنایی با انواع کانکس و سوله دست دوم

سوله های دست دوم با اشکال و اندازه های مختلف و دهانه های مختلف در بازار موجود است. از این رو به اختصار با انواع سوله آشنا می شویم.

سوله دوقلو:

این نوع سوله به دلیل داشتن ستون مشترک قابل اجرا می باشد. این نوع سوله برای کسانی که می خواهند یک سوله سبک دست دوم با دهانه بزرگ بسازند به شدت توصیه می شود.

معمولا برای سازه هایی با دهانه بالاتر از بیست متر استفاده می شود.

سوله تک:

این نوع سوله ها بر خلاف سوله های جفتی دارای ستون مشترک نیستند.

انواع سوله دست دوم در آسیا
سرپناه با طبقات:

از این نوع سوله ها بسته به نیاز مشتری برای مصارف انباری، اداری و کارگاهی استفاده می شود.

لازم به ذکر است که در اکثر موارد این نوع سوله یک طبقه است اما می تواند دارای طبقات بیشتری باشد.

پناهگاه با سقف سنگین:

این نوع سازه برای کارگاه های صنعتی که نیاز به جابجایی تجهیزات سنگین دارند کاربرد دارد.

سوله جفت شده با چندین ستون مشترک:

این نوع سوله به دلیل داشتن چندین ستون مشترک برای مصارف مختلف به راحتی قابل اجرا می باشد.

بهتر است بدانید سوله های مستعمل از نظر دهانه دارای تقسیم بندی های مختلفی هستند که عبارتند از:

سوله تک بازشو، سوله هلالی، سوله دوقلو، سوله چندگانه.

خرید سوله دست دوم | سوله چندتایی دست دوم
سوله چندتایی دست دوم
آشنایی با مزایا و قابلیت ها
امروزه بسیاری از افراد به دلیل اینکه کانکس های دست دوم دارای مزایا و قابلیت های فراوانی هستند حاضرند از این سازه استفاده کنند و به جای سوله های نو از سوله های دست دوم استفاده کنند.

از این رو با برخی از این ویژگی ها و قابلیت ها آشنا می شویم.

قیمت مناسب :

استفاده از سوله های جدید به دلیل گرانی آهن نو و هزینه ساخت سوله برای بسیاری از مشاغل صرفه اقتصادی ندارد. اما فروش سوله دست دوم یا کارکرده به دلیل عدم پرداخت هزینه ساخت، هزینه نگهداری پایین و قیمت پایین تر نسبت به سوله های نو برای استفاده کنندگان بسیار مقرون به صرفه است.

این مطلب را هم حتما بخون  ارزانترین سوله

قیمت سوله دست دوم از ۶۰ میلیون تومان شروع می شود.

آماده :

یکی دیگر از مزیت های سوله های دست دوم نسبت به کانکس های کرناکره تحویل سریع آنها می باشد.

استفاده از این نوع سوله ها به نوعی باعث صرفه جویی در وقت کاربران می شود.

قابلیت حمل:

یکی از مهم ترین مزایای سوله های دست دوم این است که به راحتی قابل جابجایی، حمل و نقل و نصب مجدد هستند.

(البته این مزیت همه سوله های پیچ و مهره ای است)

استحکام و ایمنی بالا سوله استفاده شده:
آشنایی با اجزای اصلی در ساخت سوله
بهتر است بدانید سوله ها از دو قسمت چهارچوب و تیرچه تشکیل شده اند. اسکلت فلزی خود شامل ستون ها، پرلین ها، مهارها، پیچ ها، پایه های دیوار و گاهی جرثقیل ها می باشد. همچنین اسکلت از اجزای مختلفی مانند تیرها، سقف و دور تا دور، کف ستون، تیرها، قوطی ها و جرثقیل های آبی، تکیه گاه های جرثقیل یا براکت ها در مراحل اجرای پروژه تشکیل شده است. لازم به ذکر است که این اجزای اصلی شامل دو قسمت مهار عرضی و طولی می باشد که مهاربند سقفی جزء مهار عرضی می باشد.

استفاده می کند
استفاده از سوله های مستعمل بسیار متداول و در موارد خاص قابل استفاده است. به عنوان مثال خرید سوله کارکرده زمانی که مدت زمان استفاده از سوله کوتاه است یا امکان تغییر مکان خط تولید توسط کاربران در چند سال آینده وجود دارد و کاربران تمایلی به پرداخت هزینه بالایی برای ساخت سوله ندارند. و همچنین فضا می خواهد. سقف سریع بهترین گزینه است.

لینکهای آموزشی :

https://yeksoal.com/%d8%b9%d9%84%d9%85-%d9%88-%d9%81%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%b1%db%8c/%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%da%a9%d9%88%d9%84%d8%b1-%da%af%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a8/

https://telegra.ph/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%B4%D8%BA%D9%84-%D8%AA%D8%B9%D9%85%DB%8C%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%DA%A9%DB%8C%D8%AC-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%A8%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-01-03

https://medad.io/@0412mhb/%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%AA%D8%B9%D9%88%DB%8C%D8%B6-%D8%B3%D9%88%DA%A9%D8%AA-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%98%D8%B1-%D8%B4%DB%8C%D8%A7%D8%A6%D9%88%D9%85%DB%8C/

https://omigo.ir/post/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B9%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-4ojc

 

Leave a Reply

mhb55 *