سوله دست دوم و همه چیز درباره آن

صنعت سوله سازی به عنوان مهم ترین صنعت در راه اندازی کسب و کارهای مختلف می باشد. ساخت مراکز کاری و تولیدی در ابعاد وسیع تر و با امکانات بیشتر از جمله مزایایی است که اینگونه سازه ها می توانند در پی داشته باشند. سوله دست دوم و سازه های فلزی در صنعت ساختمان سازی صنعتی این امکان را فراهم می آورند که افراد بیشتری در داخل یک مجموعه در کنار هم به فعالیت مشغول شده و تجهیزات تولیدی و صنعتی مورد نیاز آن فعالیت نیز در کنار هم قرار گیرند در نتیجه راندمان کاری بیشتر خواهد شد. این صنعت تولید محصولات مختلفی اعم از سوله سنگین و نیمه سنگین و غیره را شامل می شود.

مهم ترین خصیصه سوله های دست دوم قیمت بسیار پایین آن در مقایسه با سازه های نو و همچنین مقاومت بالای آن در مقایسه با سازه های خرپایی و یو بی ام است. آماده بودن اسکلت این نوع سوله باعث پایین آمدن زمان اجرای پروژه و در نتیجه کاهش هزینه های ساخت می گردد و برای کارفرمایان و افرادی که در حال شروع کسب و کار خود هستند بسیار مقرون به صرفه است.

سوله استوک

ساخت سوله دست دوم

در این مقاله سعی نموده ایم ابتدا به تعریف این نوع سوله ها پرداخته و در خصوص مزایای بیشماری که این نوع سازه ها دارند شما کارفرمایان و مشتریان محترم را مطلع خواهیم کرد. در ضمن هرچند که این مقاله از کامل ترین در این حوزه محسوب می شود اما در برخی از سایت های مرجع هم در رابطه با موضوع این نوشتار وجود دارد که قابل توجه هستند.

 

 چرا این نوع سوله ها در ابعاد مختلف موجود هستند ؟

شرکت های مختلف بر حسب حوزه کاری خود تعاریف متعددی برای این نوع سازه ها تدوین نموده اند تا بتوانند نظر مخاطبین را به سمت فروش محصولات خود جلب نمایند. اما در حالت کلی بهترین تعریفی که می توان برای این نوع سازه ها بیان کرد عبارت است از :

سوله های دست دوم به سازه هایی گفته می شود که پس از تولید در محوطه و یا انبارهای شرکت دپو و نگهداری شده و در مواقع فروش اجزای آن ها به هم متصل و جهت حمل و نقل آماده می شوند. این نوع سازه ها از لحاظ کیفیت ساخت و جوشکاری در حد سوله های نو بوده و از رنگ آمیزی بسیار مناسبی برخوردار هستند.

 

هر چند که تعریف دیگری در خصوص سوله های دمونتاژ شده و یا خرپایی وجود دارد که بطور دقیق به این سوله ها تسری پیدا نمی کند.

شرکت سوله آکام فلز به جهت ارائه محصولاتی با کیفیت بالا به مشتریان حوزه کاری خود را صرفاً بر تولید و تحویل سوله های دست دوم تیر ورقی در حد نو قرار داده و از فروش اسکلت های فلزی دمنوتاژ شده و یا خرپایی به مشتریان خودداری نموده است.

جهت اطلاع از قیمت و متراژهای موجود سوله دست دوم می توانید با ما تماس بگیرید.

  ۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶

سوله استوک2

ابعاد سوله دست دوم

موجود بودن این سوله ها در ابعاد مختلف به صورتی که قابل تحویل فوری هستند به این دلیل است که این سازه ها بصورت تولید انبوه و بر اساس طراحی های از قبل انجام شده تولید و ساخته می شوند و با توجه به روال ساخت مستمر آن در کارخانه ، در ابعاد مختلف در حیاط و انبار کارخانه نگهداری می شوند.

سوله های ما در هر ابعادی که مد نظر شماست آماده بوده و در نتیجه سفارشات شما مشتریان محترم در کمترین زمان آماده و قابل تحویل و نصب می باشد.

 

فروش سوله دست دوم

استفاده از این نوع اسکلت های فلزی صنعتی به دلایل مختلفی از جمله هزینه های پایین خرید سوله ، زمان کمتر نصب و اجرا و مقاومت بالا روز بروز در حال افزایش است. کاربری های مختلف تولید سوله های دست دوم در ابعاد و اشکال مختلف را فراهم آورده است و این محصولات با توجه به نیازهای کارفرمایان به انواع مختلفی تقسیم بندی شده و بفروش می رسند.

تقسیم بندی اسکلت فلزی سوله شامل موارد زیر است :

 1. سوله تکی : این نوع سازه ها به ساختمان های صنعتی ای اطلاق می شود که بصورت طولی و بدون ستون در وسط ساخته می شوند.
 2. سوله زوجی : همانطور که از اسم این نوع سازه ها مشخص است به ساختمان هایی اطلاق می شود که از ساخت دو و یا چندین سوله در کنار هم بوجود می آیند. در صورت عدم دیوار کشی این سازه ها دارای ستون هایی در وسط سازه هستند.
 3. سوله دو طبقه یا بیشتر : این نوع سازه ها با هدف تجمیع تجهیزات و محیط کاری و همچنین در دسترس بودن پرسنل و یا با هدف ایجاد محیط اداری در کنار فضای تولیدی ساخته می شوند.

علاوه بر موارد فوق ، در ساخت ساختمان های واحد های تولیدی و صنعتی و با توجه به نوع کاربری سوله ، جرثقیل های ثقفی نیز در اوزان مختلف ساخته و نصب می شود.

 

 برتری سوله تیر ورقی نسبت به سایر سازه ها

 • بدیهی است سوله های خرپایی و یو بی ام به جهت قیمت پایین آنها برای انتخاب این سازه ها  مد نظر است. شما به عنوان یک کارفرما و صاحب کسب و کار می بایست به امنیت داخلی ساختمان محل کسب و کار ، افراد ، تجهیزات ، و حیوانات (در دامداری و مرغداری ها) اهمیت دهید و از فرصت پیش آمده ( قیمت نسبتا پایین سوله دست دوم ) در راستای مدیریت هزینه بهترین بهره را ببرید.
 • ضمناً تاکید بر وزن و عنوان سوله سبک اغلب پارامتر خوبی برای یک محصول می باشد. چرا که بیشتر اوقات که تجربه هم آن را تایید می کند وزن زیاد سوله ها مشکلات و عواقب دردسر سازی در آینده ایجاد می کند. سوله های تیر ورقی شرکت سوله آکام فلز بصورت متراژی بفروش می رسند و سبک و یا سنگین بودن آن ها تاثیری بر قیمت تمام شده محصول ندارد.

مزایا و قابلیت های سوله دست دوم

به دلیل داشتن مزایا و قابلیت های فراوان ، بسیاری از صاحبان مشاغل امروزه به دنبال سوله های دست دوم یا کارکرده هستند و مایلند که به جای ساخت یک اسکلت فلزی نو ، این روش را پیاده سازی کنند. توصیه می شود تا جهت کسب اطلاعات کامل تر ، سایر مقالات سایت را مطالعه نموده و یا با کارشناسان شرکت سوله آکام فلز تماس گرفته تا از راهنمائی های خوب این عزیزان بهره مند شوید.

 

اما قبل از هر چیز این نکته را باید عنوان کنیم که اکثر سوله هایی که تحت عنوان دست دوم توسط این شرکت بفروش می رسند اسکلت های فلزی دمونتاژ شده ای که متعلق به یک مکان دیگر بوده اند ، نیست. تمامی محصولات ما اسکلت های نویی هستند که در انبار کارخانه دپو شده اند. سوله های دست دوم این شرکت حتی به مرحله نصب و اجرا نیز نرسیده اند در نتیجه در حد نو هستند.

جهت کسب اطلاعات جامع تر با ما تماس بگیرید :

    ۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶   –   ۰۹۳۰۲۵۵۹۱۰۳

در ادامه می خواهیم به برخی از ویژگی های این نوع سازه های دست دوم بپردازیم و شرایط خرید آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

قیمت سوله دست دوم

در مورد استفاده از اسکلت های فلزی نو باید گفت که با توجه به نوسانات قیمت فولاد و همچنین هزینه های طراحی و ساخت ، بیشتر مواقع ممکن است بهای تمام شده به لحاظ مالی برای کارفرمایان صرفه اقتصادی نداشته باشد. در مقابل ، سوله های دست دوم به دلیل نداشتن هزینه های اولیه ساخت و هزینه های پایین نگهداری و همینطور قیمت پایین تر متریال در مقابل اسکلت های نو ، می توانند بهترین گزینه باشد. لازم بذکر است که علاوه بر قیمت نوع متریال ، این نوع سازه ها هزینه های طراحی و نقشه کشی را نیز ندارند.

سوله آکام فلز

سوله پیش ساخته

از مزیت های اصلی سوله دست دوم ، پیش ساخته بودن آنها می باشد. از آنجا که بحث زمان و محدودیت اتمام پروژه برای خیلی از افراد حائز اهمیت است ، در نتیجه انتخاب گزینه دست دوم جهت احداث پروژه ها می تواند به لحاظ زمانی کاملاً به صرفه باشد.

سهولت در ساخت و ساز سوله

استحکام بالای این نوع سازه ها باعث شده است که امکان استفاده از مصالح گوناگون در دیوار کشی ، نمای بیرونی ، فضای داخلی ، همچنین نصب انواع تجهیزات سقفی و دیواری به راحتی فراهم آید.

سوله های دست دوم به جهت پیش ساخته بودن ساخت سازه هایی با ابعاد بزرگ تر در زمان کمتری را ممکن ساخته اند.

کارشناسان ما آماده پاسخگویی در خصوص سوالات سوله ای شما هستند.

 

 سوله دست دوم

سوله نیمه سنگین دست دوم

وقتی درباره یک محصول تولیدی شرکت سوله آکام فلز صحبت می کنیم ، مطمئناً می دانیم که این سوله به مکانی دیگر تعلق نداشته و یا اینکه دمونتاژ نشده اند. قابلیت جابجایی این نوع اسکلت های فلزی به راحتی اتفاق می افتد و یکی از مزیت های مهم سوله های دست دوم تلقی می شود. جدا بودن اجزای این سازه ها ، حمل و نصب آنها را آسان نموده و می توان اسکلت هایی با اشکال گوناگون و در ابعاد مختلف ساخت.

 

این مطلب را هم حتما بخون  سوله سازی در کاشان

استحکام و ایمنی در حد سوله های نو

کیفیت فولاد از جمله مواردی است که در گذر زمان کاهش نمی یابد در نتیجه سوله دست دوم در مقابل یک سوله نو به لحاظ ایمنی و استحکام چیزی کم ندارد و در برابر عواملی مانند بارش برف ، شدت طوفان ، زلزله ، باران و غیره مقاومت خوبی از خود نشان می دهند.

متاسفانه برخی از شرکت ها اقدام به فروش سازه های تحت عنوان خرپایی نموده اند. که باید عنوان کرد که این سازه ها به جهت اینکه از متریال تیر ورقی استفاده نمی کنند از مقاومت و استحکام لازم برخوردار نیستند ، همچنین جنس ضعیف سازه که از لوله های فلزی و یا آهن های قوطی شکل بوده ، امکان دمونتاژ ، جابجایی و نصب این سازه ها را بصورت سالم و صحیح فراهم نمی آورند. و در حالت کلی نمی توان به این نوع سازه ها نام دست دوم را اطلاق کرد.

ما محصولاتی را به شما معرفی و عرضه خواهیم کرد که از لحاظ قیمت ، استحکام و مقاومت در صنعت سوله های دست دوم بی رقیب باشند. پس به ما اعتماد کنید :

     ۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶

قطعات سوله دست دوم

اسکلت سوله خود از قطعات مختلف فولادی و پروفیلی تشکیل شده است. که عبارت اند از :

 • ستون ها که شامل جان و بال هستند و ایستادگی سوله به میزان مقاومت ستون ها بستگی دارد.
 • رفتر ها که تیر های اصلی سقف هستند و بارهای وارده ناشی از فشار برف و … را تحمل می کند.
 • پرلین ها که ارتباط تیرهای سقفی را شامل شده و جهت نصب پوشش سقفی مورد استفاده قرار می گیرند.
 • میل مهار که جهت اتصال پرلین ها و حفظ فاصل عرضی آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

از موارد دیگر قطعات ساخت سوله می توان بادبند ها ، براکت های نگهدارنده جرثقیل ، کرین و غیره را نام برد.

 

اتصالات سوله

قطعات سوله پس از ساخت و آماده شدن از طریق پیچ و مهره به هم متصل می شوند. بنابراین در هنگام خرید نوع می بایست به تمامی قسمت های اتصالات و پیچ و مهره ها توجه لازم رو داشته باشید که خوردگی ، زنگ زدگی نداشته و هرز نباشند.

همین حالا می توانید اسکلت مورد نیاز خود را از سوله آکام فلزخریداری نمایید و هیچگونه نگرانی از بابت موارد عنوان شده در بالا حتی از جهت اتصالات نداشته باشید.

کیفیت بالای خدمات و محصولات ما در تمامی مراحل کار از لحظه حضور شما در دفتر مرکزی و یا دفتر کارخانه و نوشتن قرارداد ، تا زمان احداث و نصب سوله و بهره برداری از آن واضح و قابل اطمینان است و این افتخار ماست که بتوانیم رضایت شما را در همه مراحل انجام کار جلب نماییم.

    ۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶

 

سوله تیر ورقی دست دوم

شاید این برای افراد جای سوال باشد که چرا سوله دست دوم ؟

این نوع سازه ها موارد استفاده مختلفی دارند. زمانی که کارفرمایان قصد دارند تا پروژه خود را در زمان کمتری به مرحله بهره برداری برسند و یا زمانی که الویت های کاهش هزینه ها برای افراد بسیار مهم است ، استفاده از سوله های دست دوم نمود بیشتری پیدا می کنند.

همچنین در مواردی که قصد جابجایی و یا گسترش محیط کاری در آینده مد نظر است می توان از این نوع سوله ها استفاده نمود.

بر حسب نوع کاربری از جمله توجه به میزان نور مورد نیاز ، تجهیزات قابل نصب در داخل سازه و غیره ، سوله ها می توانند بصورت با سقف دو طرف شیب دار ، یک طرف شیب دار و غیره ساخته می شود.

نکات ضروری خرید سوله

به این دلیل که این نوع سازه های فلزی قبلاً در مکانی دپو شده اند ، باید به یک سری نکات توجه ویژه داشت تا بتوان از خرید خود بهترین نتیجه را گرفت.  از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

وزن سوله نیمه سنگین تیر ورقی

جهت خرید سوله دست دوم ، بهترین کار این است که آن را به صورت متراژی خریداری کنید. از خرید سوله بر اساس وزن خودداری کنید زیرا وزن بالاتر ، قیمت بیشتری را رقم خواهد زد و در این صورت قیمت آنها با اسکلت نو هیچ تفاوتی نخواهد داشت و چه بسا گران تر هم خواهد بود.

سوله آکام فلز با هدف حمایت از مشتریان و کارفرمایان محترم ، تمامی محصولات خود را بصورت متراژی بفروش می رساند. ما با این روش فروش تا ۳۰ درصد در هزینه های شما صرفه جویی بعمل می آوریم.

جهت دریافت قیمت هر مترمربع سوله با کارشناسان ما تماس بگیرید.

     ۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶

خرید سوله پیش ساخته

مسلماً از مهمترین راه های تشخیص کیفیت اسکلت های فلزی ، مشاهده میزان خوردگی ، پوسیدگی و زنگ زدگی و همینطور بررسی مقدار استهلاک آنها است. واضح است که هر چقدر مدت زمان استفاده از آن بیشتر بوده باشد ، به همان مقدار نیز میزان اصطکاک قطعات بیشتر خواهد.

در هنگام خرید سوله دست دوم ، حتماً به سال ساخت آن دقت لازم را داشته باشید. در تصویر زیر نمونه ای از سوله های دست دوم تولیدی شرکت سوله آکام فلز را مشاهده می کنید. سال ساخت این نوع سازه ها کمتر از یکسال بوده و تقریبا بدون هرگونه زنگ زدگی و خوردگی هستند.

هدف ما رضایت شما از خرید سوله است.

سوله

پروژه ساخت سوله

قبل از انتخاب و خرید ، حتماً به محل نصب و اجرای اسکلت سوله و منطقه اطراف با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و میزان بارش باران و برف و همین طور زلزله و شدت وزش باد توجه ویژه داشته باشید تا از خسارات جبران ناپذیر آینده جلوگیری شود.

 

به عنوان مثال سوله هایی که در مناطق جغرافیایی گرم و خشک ساخته می شود با سازه هایی که در مناطق سردسیر ساخته می شود از لحاظ ابعاد و نوع متریال کاملاً متفاوت هستند.

ابعاد ساخت سوله

ابعاد یک سازه از نکات مهم در خرید اسکلت سوله می باشد که باید به آن توجه ویژه داشت ، به همین دلیل اندازه های اسکلت فلزی می بایست کاملاً مطابق با ابعاد مورد نظر شما و زمین محل احداث پروژه باشد. اگر به این امر توجه نشود ، حتماً متحمل هزینه های اضافی در ساخت خواهید شد.

از جمله ویژگی های سوله های دست دوم شرکت سوله آکام فلز ، تنوع متراژی آن است که شما مشتریان محترم می توانید با توجه به نوع کاربری کسب و کارتان ، این نوع اسکلت ها را در هر متراژی که مد نظرتان است از ۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ متر مربع ، سفارش دهید.

لازم بذکر است که این شرکت سوله های سفارشی شما را بصورت تحویل فوری انجام می دهد.

شماره تماس جهت ثبت سفارش خرید سوله :

    ۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶

سوله دست دوم ارزان قیمت

امروزه همه جا مشاهده می کنیم که کاربرد سازه های بزرگ و سوله رشد بسیار زیادی داشته و خرید و احداث آنها بیش از پیش گسترش پیدا کرده است.

یکی از مهم ترین این کاربردها ، استفاده از آنها در طراحی و ساخت سوله های تجاری می باشد. در نتیجه می توان با کمی تغییرات و هزینه پایین ، مکان هایی همچون مراکز خرید ، محیط ادارات ، سوله های نمایشگاهی ، بیمارستان ها و دیگر مواردی از این قبیل ایجاد کرد.

از کاربردهای دیگری که در استفاده از اسکلت های فلزی سوله می توان به آنها اشاره کرد ، ساخت مجموعه ها و سالن های ورزشی ، ساخت مکان های نگهداری از ماشین آلات و محصولات کشاورزی ، مراکز دامداری ، انواع انبارها ، سردخانه ، و غیره می باشد.

در حالت کلی سوله دست دوم ، جزو آن دسته از محصولاتی هستند که هم از لحاظ زمان و هم از لحاظ هزینه می تواند برای مشتریان و کارفرمایان مقرون به صرفه باشد. بخصوص اینکه این نوع سازه ها در حد نو باشند.

 

این مطلب را هم حتما بخون  طراحی سوله

شرکت سوله آکام فلز از جمله شرکت های پیشرو در ساخت ، عرضه و فروش سوله پیش ساخته و همچنین دست دوم است. محصولاتی که این شرکت ارائه می دهد از لحاظ کیفیت برش ، کیفیت جوش و همچنین رنگ آمیزی چند لایه ، در بالاترین کیفیت موجود قرار دارد.

 

    ۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶

سوله دست دوم فروشی

از جمله مهم ترین پارامترهای فروش سوله که در تعیین قیمت آن تاثیر دارد نوع سوله است. سوله های تیر ورقی به دلیل سابقه بسیار طولانی که دارند از لحاظ مقاومت و استحکام سازه بسیار شناخته شده هستند.

کیفیت و قیمت مناسب سوله های دست دوم تیر ورقی باعث شده است که طرفداران این نوع سازه ها روز به روز بیشتر می گردد. طراحی آسان و دقیق سازه ، تحویل فوری و نصب و اجرا در کمترین زمان ممکن ، باعث شده است که این نوع سوله ها از محبوبیت بالایی برخوردار باشند.

در هنگام فروش سوله دست دوم ، تمام سعی و تلاش شرکت ما این است که سازه ای تحویل گردد که اطمینان خاطر مشتریان و کارفرمایان محترم را از جهت استحکام و طول عمر سازه تامین نماید. ما محصولاتی را برای شما آماده نموده ایم که در حد نو بوده و نیاز به هیچگونه تعمیر و یا بازسازی ندارد.


خرید از یک فروشنده معتبر می تواند روال کسب و کار شما را تا سال ها تضمین نماید.

۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶ 


 

اسکلت سوله

هزینه ساخت سوله

هر جایی که واژه دست دوم یا کار کرده را در رابطه با محصولی می شنویم، بیشتر مواقع نکات مثبتی در خصوص آن کالا به فکرمان خطور نمی کند. برخی افراد هم در میان این چنین محصولاتی ، به دنبال مزایای موجود و رسیدن به مزیت در کسب و کار خود هستند. بخصوص اینکه موضوع قیمت نیز مد نظر شما باشد.

مسلماً می توان با در نظر گرفتن جوانب موجود و مقرون به صرفه بودن یا نبودن خرید یک محصول دست دوم، به تصمیم گیری نهایی درباره خرید آن یا کلاً رفتن به سراغ محصول نو و استفاده نشده رسید. اما در بسیاری از مواقع محصولات دست دومی وجود دارند که از لحاظ کیفیت در حد محصول نو بوده اما قیمتی به مراتب پایین تر دارند.

مسلماً هدف از خرید یک محصول دست دوم و مخصوصاً یک سوله و یا سازه فلزی ، صرفه جویی در هزینه است. در این بین باید مزایایی که خرید یک سوله دست دوم به همراه دارد را می بایست در نظر گرفته شود.

سوله آکام فلز به عنوان یک تولید کننده پیشتاز در صنعت ساخت سوله و اسکلت های فلزی ساختمان ، می تواند کمک شایانی به شما در جهت کسب اطلاعات و خرید سوله های دست دوم در حد نو نماید.

جهت اطلاع از قیمت انواع سوله با ما تماس بگیرید.

سوله آکام فلز

 

مزایای سوله دست دوم

اما سوله دست دو به چه سوله هایی گفته می شود ؟ استفاده از سوله های دست دوم چه مزایایی در بر دارد؟ قیمت این نوع سازه ها در مقایسه با سوله های نو چقدر متفاوت است ؟

طبق محصولات تولیدی شرکت سوله آکام فلز ، ما سوله های دست دوم را به صورت سازه هایی تعریف می کنیم که پس از تولید ، به مرحله نصب نرسیده اند. که این مورد ممکن است به دلیل تغییر در تصمیم مشتریان و یا تغییر نوع و ابعاد ساختمان پروژه توسط کارفرمایان اتفاق افتد. در نتیجه اسکلت های ساخته شده در حیاط کارخانه دپو شده و به عنوان دست دوم جهت فروش قرار داده می شوند.

قطعات این گونه سازه ها به سادگی از هم جدا شده و مجدداً برای استفاده ، مونتاژ می شوند. اگر نیاز به تعویض و یا تغییر اندازه قسمت هایی از آن بود، می توان آنها را با قطعات نو جایگزین کرد. این نوع خاص از سازه در تمام نقاط ایران و با هر نوع آب و هوایی قابل استفاده می باشد.

سوله های دست دوم در حالت کلی بصورت تیر ورقی ساخته می شوند. اگر به دنبال محصولاتی با کیفیت در حد نو و با قیمت پایین هستید می توانید محصولات تولیدی شرکت سوله آکام فلز را انتخاب کنید.

بی شک با خرید این نوع سازه ها ، در هزینه ها و مخصوصاً زمان صرفه جویی خواهد شد. جهت ثبت سفارش با ما تماس بگیرید. هدف ما کاهش زمان نصب و اجرای پروژه و به بهره برداری رسیدن پروژه برای کارفرمایان محترم می باشد.

     ۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶

 

لازم بذکر است که سوله های دست دوم دیگری نیز وجود دارند که کیفیتی به مراتب پایین تر داشته و استفاده از آن اصلا توصیه نمی شود. نوع غیر معمولی که در حالت کلی بصورت اسکلت سوله های کارکرده و دمونتاژ شده که معمولاً بعد از رنگ زدن و یا تغییر کاربری ، بازسازی های مورد نیاز بروی آن انجام شده ، و به خریدار تحویل داده می شوند.

سوله سازی خوب

در اینجا می خواهیم شرایط یک سوله خوب و مزایای آن را باهم بررسی کنیم.

یک سوله دست دوم ، کلاً به عنوان یک محصول پیش ساخته ، قیمت پایین تری نسبت به طراحی و ساخت یک سوله نو خواهد داشت. زیرا هزینه های طراحی و تولید از قبل پرداخت شده و در زمان فروش سازه محاسبه نمی گردد.

همچنین سوله های دست دوم استفاده نشده و یا دمنوتاژ شده در خرید و فروش های بعدی با افت قیمتی خیلی کمی مواجه هستند. اگر اسکلت سوله ای را خریدید و بعد ها قصد فروش همان سوله را داشتید، بدانید که فروش این نوع سازه ها بمراتب راحت از فروش سوله نو می باشد.

لازم بذکر است که اسکلت سوله دست دوم آماده است و نیازی به انتظار برای ساخت آن نیست و مسلماً نصب سریع و تحویل فوری مهمترین مزایای آن محسوب می شوند. این ویژگی باعث کاهش سایر هزینه های نصب ، کاهش زمان اجرای پروژه ، تسریع در به بهره برداری رسیدن پروژه و درآمد زایی برای کارفرمایان خواهد شد.

همچنین قابلیت جابجایی سوله و همینطور حمل و نصب مجدد آن به شکلی اثر بخش یکی دیگر از مزایای سوله های دست دوم محسوب می شود.

سازه های فلزی موجود در شرکت سوله آکام فلز، بصورت تحویل فوری بوده و توسط نصابان باتجربه ، در کمترین زمان ممکن نصب و اجرا می شوند.

تماس با پشتیبانی مشتریان : ۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶

 

این مطلب را هم حتما بخون  اسکلت سوله دست دوم فروشی

ویژگی هایی که یک سوله باید داشته باشد

همانطور که می دانیم، سوله یک سازه  فولادی است که در صنعت ، تجارت ، کشاورزی ، و تولید مورد استفاده قرار می گیرد. این سازه باید در عین حال که برطرف کننده نیازهای مشتریان باشد ، برای کارفرمایان تولید سود و مزیت کند و دچار مشکل نشود. در مقابل قیمتی که توسط کارفرمایان پرداخت می شود این سازه ها شرایطی را باید داشته باشند که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم :

 • مقاومت سوله

استحکام یک سوله و یا اسکلت فلزی ، مهمترین مشخصه آن است. این امر به کیفیت متریال ، قطعات استفاده شده ، ابعاد صحیح ، شکل دقیق سازه ، نوع جوشکاری و نحوه اجرای کار بستگی دارد.

مسلماً هر نوع سازه ای استانداردهای خاص خود را دارا می باشد. رعایت دقیق استانداردهای سازه می تواند تضمین کننده مقاومت بالای سوله گردد.

در اولین گام یک سوله دست دوم باید مطابق با استانداردها باشد و عواملی مانند موقعیت جغرافیایی ، استحکام خاک ، وزن سازه سوله ، اندازه ها و نوع آهن آلات ، فونداسیون و پیاده سازی صحیح سازه در نظر گرفته شوند.

در ارتباط با همین ویژگی باید عنوان کرد که تولیدات شرکت سوله آکام فلزپس از انجام محاسبات دقیق مهندسی ، و طراحی توسط طراحان متخصص ، تولید می شود.

ما استحکام و مقاومت سازه های تولید خود را با تضمین به شما عرضه می کنیم. با ما در تماس باشید.

۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶

 

 • قطعات سوله

قطعات جانبی و مخصوصاً اتصالات در هر نوع سوله ای متفاوت است. باید حتماً در انتخاب قطعات دقت لازم به عمل آید و حتماً با سازه هماهنگ باشند.

در اسکلت های سوله ، قطعات طی سال ها تحت فشار قرار می گیرند و احتمالا دچار استهلاک شوند. در نتیجه طراحی صحیح قطعات و تناسب آنها با یکدیگر می توان کیفیت و عمر سازه را تضمین کرده و در مقابل مستهلک شدن ، طول عمر بالایی را از خود نشان دهد.

 • ابعاد و اندازه های مناسب سوله

بدیهی است که به عنوان شخصی که به دنبال خرید یک سوله دست دوم می باشد، باید شرایط را با نیازهای موجود خود وفق دهید. امکان دارد که سوله مد نظر خود را پیدا نکنید. در این حالت مجبورید نزدیکترین گزینه را به خواسته خود در نظر بگیرید.

سوله های دست دوم موجود در سوله آکام فلز ، بصورت نصب نشده و در ابعاد مشخص موجود می باشد که می تواند بسته به نوع کاربری نسبت به خرید آن اقدام نمود. محصولات تولیدی ما در هر زمان و با هر متراژی که مد نظر شما کارفرمایان محترم است بصورت تحویل فوری قابل ارائه است.

شماره تماس استعلام قیمت و ثبت سفارش :

     ۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶

سوله دست دوم

و اگر بخواهیم به صورت اجمالی شرایط حائز اهمیت در خرید یک سوله دست دوم را در نظر بگیریم ، می توان به موارد ذیل اشاره کرد : طول ، عرض و ارتفاع (یا توجه به نوع کاربری مورد نظر برای سرهم بندی سوله) ، کیفیت ساخت سوله ، شکل ساخت آن ، دقت بکار رفته در سوراخ کاری و اتصالات آن ، وزن سوله ، میزان استهلاک قطعات ، کیفیت رنگ ، و غیره.

قیمت خرید سوله

قیمت این نوع سوله ها ، هزینه های خرید ، نصب و حمل و نقل آن نیز در مقایسه با سایر سوله ها به مراتب پایین تر است.

در برخی شرکت های سازنده ، ممکن است کیفیت آهن بکار رفته در سازه ، طی استفاده سالیانه دچار استهلاک شده باشد و بعد از نصب سازه ، شما را متحمل هزینه های زیادی از بابت تعمیر و نگهداری کند.

با هدف کاهش ریسک خرید ، ما محصولات خود را پس از تایید واحد بازرسی و ارزیابی کیفی جهت فروش آماده می کنیم. تا از این بابت ، مشتریان و کارفرمایان محترم ، هیچگونه نگرانی نداشته باشند.

آیا خرید یک سوله دست دوم مقرون به صرفه است؟

شکی نیست که همواره خرید یک محصول نو نسبت به خرید نمونه کار کرده آن بهتر است و این یک ذهنیت غالب در بین افراد جامعه است.

مواردی که تا اینجا عنوان کردیم، برای افرادی که به لحاظ بودجه ای محدودیت دارند بسیار حائز اهمیت است و در زمان خرید باید حتماً مد نظر قرار گیرند. اگر سازه مد نظر شما استانداردهای مورد نیاز را داشت، می توانید آن را تهیه کنید. حتماً عمر سازه را مورد بررسی قرار دهید و از عمر مفید آن اطمینان لازم را کسب کنید. حتماً از نظر یک مشاور در انتخاب یک سوله دست دوم استفاده کنید.

با ما از نوع ساخت و کیفیت محصولات سوله آکام فلز مطلع شوید :

۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶

 

خرید سوله دست دوم و نکات مهم آن

 • حتماً دقت لازم را به سال ساخت سوله مد نظر جهت خرید داشته باشید. سوله ای را انتخاب کنید که دارای کارکرد کمتری است.

سوله های آکام فلز به صورت پیش ساخته و نصب نشده تولید و آماده ارائه می باشد.

 • کیفیت مواد بکار رفته در ساخت سوله بسیار حائز اهمیت است زیرا هر اندازه که کیفیت مواد و قطعات بالاتر باشد، استهلاک سازه کمتر و قیمت مناسب تر خواهد بود.
 • خرید یک سوله سنگین مقرون به صرفه نیست. پس سوله ای با وزن کم را انتخاب کنید.

سوله های تولیدی شرکت سوله آکام فلز بصورت نیمه سنگین و تیر ورق فولادی تولید و عرضه می شوند که بالاترین کیفیت ساخت و تولید را در بین سوله های تولیدی سایر شرکت ها دارند.

 • حتما به نوع کاربری سوله و همینطور محل اجرای پروژه خود توجه ویژه داشته باشید. سوله ای را انتخاب کنید که بیشترین شباهت را با پروژه و نیازهای شما داشته باشد.

سوله آکام فلز ، به عنوان یک مرجع تخصصی تولید سوله با کاربری های مختلف در کشور می باشد. محصولات تولیدی این شرکت بصورت تضمین شده و در بالاترین سطح کیفی ، تولید و عرضه می شوند.


جهت اطلاع از نحوه ساخت ، قیمت سوله دست دوم و همچنین بازدید از کارخانه تولید سوله می توانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید

     ۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶


 

آیا سوله های دست دوم واقعاً دست دوم هستند ؟

سوله های دست دوم به سازه های تیر ورقی گفته می شود که پس از تولید در محوطه و یا انبارهای شرکت دپو و نگهداری شده و پس از فروش به محل پروژه حمل و مونتاژ می شوند. این سوله ها از لحاظ کیفیت ساخت در حد سوله های نو بوده و از رنگ آمیزی بسیار مناسبی برخوردار هستند.

 

سوله های دست دوم چرا در هر ابعادی موجود هستند؟

به این دلیل است که این سوله ها در خط تولید انبوه و بر اساس طراحی های از قبل انجام شده برش ، جوشکاری و ساخته می شوند به عبارت دیگر سوله های دست دوم پیش ساخته بوده و می توان در هر ابعادی بصورت فوری ، تحویل مشتریان و کارفرمایان گردد.

بهترین نوع سوله دست دوم چگونه است؟

سوله های تیر ورقی بهترین نوع سوله دست دوم هستند. زیرا از مقاومت و طول عمر بالایی در برابر عوامل مختلف برخوردار هستند.

 


حتما عزیزان مستحضر هستند که قبل از اینکه بخواهند برای خرید و تهیه سوله های دست دوم و کارکرده می بایست جهت پیشگیری از هرگونه اشتباه و خسارت احتمالی از مشاوران خبره این حوزه استفاده کنند و به نکات مهم گفته شده دقت نموده و اکیدا آنها را به کار ببرند.

کارشناسان و متخصصان شرکت سوله آکام فلز با پشتوانه تجربیات فراوان در خدمت شما بزرگواران هستند. شماره تماس :    ۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , ,
 1. سلام و درود بر شما
  مطلب بلند بالایی در مورد سوله های استوک و کارکرده یا همون دست دوم نوشتید که الحق و الانصاف جامع و کامل هست و به همه نکات آن پرداخته شده و از زوایای گوناگون درباره اش صحبت کردید. امیدوارم همیشه پاینده و موفق باشید.

 2. سلام و درود بر شما
  از توضیحات خودتون ممنون
  یه پیشنهاد دارم مثلا در مورد سوله دست دوم مصداق هایی رو بگید بهتره مثلا برای مرغداری بهتره از چه نوع سوله هایی استفاده بشه .
  موفق باشید و در پناه خدا

  • درود بر شما دوست عزیز
   ممنون از پیشنهادتون حتما در مقالات بعدی مدنظر قرار میدهیم.
   زنده باشی

 3. سلام و درود بر همکار خوب و خداقوت
  واقعا مطلب خیلی خوب و جامعی نوشتید
  پیشنهاد می کنم در مورد قیمت سوله دست دوم مطالب کارشناسی بیشتری عنوان کنید تا عزیزانی که نوشته رو می خونن به راحتی بتونن تصمیم بگیرن و در
  این امر مهم موفق باشن.
  براتون آرزوی بهترین ها دارم.

 4. سلام
  یه سوال داشتم میخواستم ببینم میزان تراکم خاک چقدر در بحث سوله دست دوم مهم است؟ و در کل راجع به سوله سازی چجوریه؟
  ممنون میشم توضیح بدید
  یا علی

  • ممنون از پیامی که ارسال کردید و در واقع آنچه که در این زمینه مهم است همانی است که فرمودید.
   سپاس فراوان از شما

Leave a Reply

mhb55 *