سوله سبک خرپایی، پرکاربردترین سوله صنعتی

شاید اولین چیزی که با شنیدن کلمه سوله سبک به ذهن می‌رسد، عدم توان کافی این سوله‌ها باشد درحالی‌که کاملاً برعکس بوده و در واقعیت سوله‌ سبک خرپایی حتی بیش از ۱۰ برابر قدرتمندتر از انواع دیگر سوله هستند و در عین داشتن استحکام فوق‌العاده به دلیل طراحی و هندسه خاص و علمی و نوع سازه استفاده‌شده در آن‌ها از موارد مشابه خود سبک‌تر نیز می‌باشند و این تنها یکی از ویژگی‌های فوق‌العاده سوله‌های سبک خرپایی است، شما می‌توانید دیگر مزیت‌های سوله‌های خرپایی را در مقاله زیر مطالعه نمایید.

سوله خرپایی

سوله سبک

سوله سبک خرپایی یکی از انواع سوله‌های سبک مدرن هست که ساخت آن‌ها در تخصص مهندسین شرکت سوله سازی اطمینان سازه قرارگرفته است.

سوله سبک خرپایی به لحاظ کاهش وزن مشهودی که در تولید آن‌ها ایجادشده است، یکی از مقرون به‌صرفه‌ترین سوله‌هایی می‌باشند که امکان ایجاد کاربری‌های متفاوتی برای آن‌ها به وجود آمده است و افراد می‌توانند در تمامی مصارف صنعتی و غیر صنعتی، آن‌ها را مورد بهره‌برداری قرار دهند.

استقبال از تولید این سوله‌ها به میزانی است که می‌توان آیندهٔ صنعت سوله سازی را منحصر به تولید آن‌ها دانست. چراکه سوله‌های سبک ویژگی‌های بسیار خوبی دارند که کم‌هزینه بودن در عین انسجام بسیار بالا، سرعت‌بالا در تولید، امکان نصب سریع و قیمت کم، توانایی ساخت سوله با دهانه بزرگ، توانایی نصب جرثقیل سقفی و جرثقیل‌های ستونی و… را می‌توان به‌عنوان تنها چند مورد از خواص آن‌ها نام برد.

این مطلب را هم حتما بخون  مراحل ساخت سوله

شرح ساختار سوله خرپایی

اعضای این نوع سازه‌ها به شکل خرپا بوده و با استفاده از قوطی پروفیل ساخته می‌شوند. ساختار خرپایی اعضاء و هندسه بهینه سازه موجب شده‌اند که وزن فولاد مصرفی در این نوع سازه‌ها نسبت به سوله‌های ساخته‌شده با تیرورق کمتر باشد؛ همچنین، به علت سبکی وزن سازه از یک‌سو و قابلیت تحمل نشست‌های نسبی از سوی دیگر، فونداسیون موردنیاز جهت تأمین پایداری سوله سبک بسیار اقتصادی هست.

ستون‌ها و پل‌های اصلی این سازه به‌صورت خرپایی و از جنس پروفیل صنعتی (قوطی باضخامت بالای ۳ میلی‌متر) ساخته می‌شود. بهارخوابی سقف Z و بادبندها از جنس سیم به کسل با مقاومت بالا هست.

سوله خرپایی

سوله خرپایی/سوله سبک خرپایی/سوله خرپا/خرپا سوله

مزایای سوله خرپایی به‌قرار زیر است:

۱- امکان اجرای این سوله سبک خرپایی با دهانه نامحدود و ارتفاع دلخواه
۲- کاهش مصرف فولاد در سوله سبک خرپایی تا ۴۰% -کاهش ۳۰% هزینه‌ها به نسبت سوله‌های رایج
۳- نصب سریع سوله خرپایی
۴- استحکام بالاتر سوله خرپایی نسبت به سوله‌های تیرورقی
۵- پوشش دهی کلیه فضاهایی که نیاز به جرثقیل ندارند مانند انبارها، مهر و مومن‌های تولید صنعتی، آشیانه‌ها، مهر و مومنه‌های ورزشی و مهر و مو من‌های اجتماعات

 • صرفه اقتصادی: سوله سبک خرپایی به‌طور متوسط ۱۵ درصد ازسوله های ساخته‌شده با تیرورق ارزان‌تر هست.
 • نصب سریع و آسان: این نوع سازه بدون نیاز به تخصص یا ابزار خاص، حتی توسط خریدار قابل‌نصب هست.
 • قابلیت برچیده شدن و استقرار مجدد: امکان جابجایی بدون نیاز به مونتاژ سازه وجود دارد.
 • سوله خرپایی
این مطلب را هم حتما بخون  قیمت سوله سبک

سوله خرپایی

سوله سازی/سوله خرپایی/سوله سبک خرپایی/سوله سبک/ساخت سوله

دیگر مزایای سوله خرپایی:

۱- ارزان بودن هزینه‌های تمام‌شدهٔ ساخت سوله خرپایی نسبت به سوله تیرورق

۲- ایمنی و استحکام بسیار بالای سوله خرپایی به علت شکل هندسی مناسب

۳- عدم وجود محدودیت در ابعاد دهانه سوله

۴- نصب انواع جرثقیل‌ها بدون محدودیت تناژ (جرثقیل‌های سقفی، دروازه‌ای و.)

و بسیاری موارد دیگر که موجب شده سازندگان سوله و هم‌چنین مشتریان توجه بیشتری به سمت خرید سوله‌های خرپایی داشته باشند.

اجزای سوله خرپایی

سوله‌های خرپایی ازلحاظ ساختار هندسی هم متنوع هستند و هرکدام از مشتریان می‌توانند با توجه به نوع نیازشان یک ساختار را انتخاب کنند.

این نوع سوله‌های خرپایی نسبت به سوله تیرورقی از روش‌های مدرن‌تری به جهت ساخت سوله بهره می‌برد و چون سبک‌تر هم هست هزینهٔ تمام‌شده در این سوله کمتر است و این امر باعث شده نسبت به فشارهای وارده مستحکم‌تر باشد.

با این روش ساخت سازه می‌توان سوله‌هایی با دهانه‌های بزرگ ساخت درحالی‌که در سوله‌های تیرورقی وسیله‌های یو.بی.آم این کار عملاً ممکن نیست چون اصلاً ازلحاظ اقتصادی به‌صرفه نخواهد بود و به همین دلیل مشتریان مایل به خرید سوله‌های خرپایی هستند.

این مطلب را هم حتما بخون  فروش سوله دست دوم

از سازه‌های خرپایی می‌توان در سوله‌های صنعتی، مهر و مو من‌های نمایشگاهی، انبارها، خطوط تولید، پارکینگ‌ها و موارد بسیار دیگری استفاده نمود.

سوله خرپایی

ازجمله موارد استفادهٔ سوله‌های خرپایی:

مهر و مو من‌های نمایشگاهی (نمایشگاه ماشین، کتاب و.)- سالم‌های ورزشی (استخرها و.)- مهر و مو من‌های صنعتی-اسکان مای اضطراری- تعمیرگاه‌ها (هواپیماها، ماشین‌آلات سنگین اسبک و.)- مهر و مو من‌های کشاورزی (مرغداری، انبارها-دامداری و.)- سوله‌های پرورش قارچ، بوقلمون و بسیاری موارد دیگر.

سوله سبک

ساخت سوله سبک /سوله فوق سبک/قیمت سوله سبک / سوله سبک /سوله سبک خرپایی

کاربردهای سوله سبک خرپایی

 • ساختمان‌های صنعتی
 • انبارها و سردخانه‌ها
 • پارکینگ‌ها و تعمیرگاه‌های ماشین‌آلات سبک و سنگین
 • تجهیز کارگاه‌های ساختمانی
 • شل‌ترهای متحرک
 • اسکان اضطراری
 • سالن های ورزشیو استخرها
 • آشیانه‌های هواپیما
 • صنایع کشتی‌سازی و حمل‌ونقل دریایی
 • سالن های نمایشگاهی
 • کمپ‌های نظامی

 

امیدواریم این مقاله نیز همچون سایر نوشته های این سایت که در حوزه سوله و سوله سازی است مورد رضایت کاربران و بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته باشد. شما عزیزان می توانید برای ارتباط با ما با شماره ۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶ تماس حاصل فرمایید. 

 

برچسب‌ها:, , , ,
 1. درود و سلام و عرض ادب
  خیلی از مطلب شما استفاده کردم ایکاش وقتی عنوان میزنن سوله سبک خرپایی مقاله هم در مورد این عنوان باشه متاسفانه سواستفاده و بی احترامی هست این کار.
  به هرحال از شما ممنونیم و خداقوت

  • با سلام
   از اینکه ما را مورد لطف و محبت قرار می دهید کمال تشکر را داریم.
   امیدواریم بتوانیم چون گذشته به مشتریان گرامی خدمات مفید و صادقانه ارائه نماییم.

Leave a Reply

mhb55 *