ارسلان مالکی، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه  تا به امروز بر اساس تلاش هایی که انجام شد و بر اساس  قانون جهش تولید مسکن و بر اساس  همکاری با دستگاه ها و بخش خصوصی تامین زمین صورت گرفته است گفت: ۴۵ هزار هکتار زمین در محدوده شهرهای فعلی  برای ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن تامین شده است. 

وی  با بیان اینکه توجه به شهرک سازی را برای اولین بار اجرایی کرده ایم و ساخت این شهرک ها در خارج از حریم و محدوده های شهری آغاز شده است گفت: تا به امروز ۶۰ نقطه و ۶۰ شهرک شناسایی شده و مطالعات مکان یابی آنها انجام و به تصویب رسیده است.

وی یادآور شد: ۵ نقطه از این شهرک ها در تهران است که شهرک اعتمادیه یکی از این شهرک ها به شمار می رود.

مالکی با بیان اینکه  ساخت و ساز در برخی از  این شهرک ها آغاز شده است  گفت: میزان زمین  تامین شده برای طرح نهضت ملی مسکن چند برابر طرح های گذشته  بوده و این یک رکورد به شمار می رود  وتا به امروز  هم توفیقات خوبی در این بخش صورت گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۱۵۰۰ پروژه آماده سازی شروع و تمامی اراضی که الحاق شده  ساخت  و ساز در آنها شروع شده است گفت: این حجم از آماده سازی و زمین برای توسعه و ساخت مسکن بسیار بزرگ است.

او گفت: مولدسازی یکی از اقدامات مهم در سازمان ملی زمین و مسکن به شمار می رود و در این بخش کار بزرگی انجام شده  به طوری که بزرگترین مولدسازی بعد از انقلاب در وزارت راه و شهرسازی شروع شده  که اجرای مسکن مهر یکی از این مولدسازی هاست.

مالکی با بیان اینکه تنوع در روش‌های ساخت پروژه‌های نهضت ملی را در دستور کار خود قرار داده ایم گفت: با توجه به شعار سال استفاده از ظرفیت های مردمی برای احداث را در دستور کار خود قرار داده ایم و همچنین استفاده از شیوه های انبوه سازی و استفاده از شیوه های مشارکتی هم از دیگر روش های این پروژه ها بوده که در گذشته به آن کمتر توجه می شد.

وی بیان کرد: کارگروه های تخصصی و مختلف در راستای استفاده از ظرفیت های مردمی تشکیل شده تا بتوانیم سرعت اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن را افزایش دهیم. 

مالکی به اجرای طرح صنعت شهرها اشاره کرد و گفت: برای ساخت مسکن کارگران به تعداد ۱۴۰ هزار واحد مسکونی زمین تامین کرده ایم و برای مسکن هنرمندان، دانشجویان و اعضای هئیت علمی اقدامات ویژه ای انجام شد.

 

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *