به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی شامگاه شنبه در دیدار با رئیس شورای تحول و پیشرفت وزارت صمت، اظهار کرد: صمت سه حوزه کاری صنعت، معدن و تجارت و بازرگانی دارد که هر کدامش در حد یک وزارتخانه است و در گذشته زمزمه وزارتخانه شدن بازرگانی بود که مشخص نیست به کجا کشیده شد.

وی افزود: در صنعت، معدن، شهرک‌های صنعتی، بخش نظارت و موارد دیگر مشکلات داریم‌، زیرا در شهرک صنعتی داوطلبان سرمایه‌گذاری اذیت می‌شوند.

محمدی لائینی تاکید کرد: مساله دیگر اینکه برخی از اراضی صنعتی جزو موقوفات است و بالاخره باید حق و حقوق موقوفات داده شود یا به تولیت برگردد، از طرفی صنایع در تسهیلات مشکل دارند و بانک‌ها سه چهار ماه قبل از سال تا به الان تسهیلات را قفل کرده‌اند و فکری باید به حال این بانک‌ها شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران عنوان کرد: برای صنعت باید الگوی صنعت داشته باشید و اگر در مازندران صنعت داشته باشیم صنایع تبدیلی باید حرف اول را بزند از سوی دیگر کشت‌های گلخانه‌ای است که حمایت می‌خواهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: حوزه بازرگانی هم نظارت و درایت می‌خواهد زیرا مسئله تنظیم بازار هم موضوعی است که باید مدیریت بهتری صورت بگیرد.Source link

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *