سوله
سوله

فروش سوله دست دوم یکی از موضوعاتی است که افرادی که به دنبال تهیه سوله یا انبار هستند آن را در گوگل سرچ کرده و مورد توجه ویژه قرار می گیرد و در حقیقت یکی از راه های کم کردن هزینه ها مخصوصا در خرید سوله  این است که دست دوم آن را خریداری کنیم نکته خیلی مهم این است که باید براساس داشتن اطلاعات کافی  بررسی و تحقیقات منطقی انجام دهیم تا بهترین نتیجه را بگیریم.


 معیار فروش سوله دست دوم

  1. ابعاد سوله دست‌دوم: برای فروش سوله دست‌دوم باید توجه کرد که طول، عرض و ارتفاع سوله با مشخصات درخواستی فروشنده مطابقت دارد یا خیر. در بسیاری از موارد دیده‌شده زمان ارائه مشخصات طول و عرض سوله، افراد بعضی‌اوقات اکس تا اکس اندازه داده‌شده و بعضی‌اوقات پشت تا پشت و در زمان اجرای فونداسیون سوله دست‌دوم بعضاً برعکس اجراشده و همین امر باعث می‌شود نصب سوله امکان‌پذیر نگردد و مشکلات زیادی ایجاد می‌نماید و یا در مواردی امکان اینکه قبل از خرید سوله دست‌دوم صورت پذیرد. فونداسیون اجراشده و در کنترل ابعاد طولی و عرضی هریک از طرفین خریدار و فروشنده سوله دست‌دوم ابعاد را در اکس تا اکس و پشت تا پشت جابه‌جا گفته و دچار مشکل شوند و پس از هزینه‌های مکرر این سوله دست‌دوم از سوله نو هم گران‌تر تمام می‌شود.
  1. وزن سوله دست‌دوم: در بعضی موارد فروشندگان سوله دست‌دوم به دنبال سازه‌های کیلویی بوده و معیار مقایسه باصرفه بودن را هر کیلو ساخت سوله با سوله دست‌دوم قرار می‌دهند که در بسیاری موارد به دلیل اینکه سوله دست‌دوم موجود وزن سنگینی داشته از سوله نو هم گران‌تر تمام می‌شود؛ زیرا سوله نو را با در نظر گرفتن تمامی موارد استانداردسازی و آئین‌نامه‌های نظام‌مهندسی و علم محاسبات و نرم‌افزارهای طراحی و از همه مهم‌تر سبک‌سازی می‌توان با کمترین قیمت سوله ساخت درصورتی‌که سوله دست‌دوم را نمی‌توان گفت که تمامی موارد بالا را دارا هست. لذا برای خرید سوله دست‌دوم به‌صورت مترمربع خریداری شود و با سوله نو مقایسه گردد و بهتر است معمولاً در مقایسه سوله دست‌دوم ۳۰% نسبت به سوله نو ارزان‌تر است.
  1. کیفیت سوله دست‌دوم: در زمان فروش و بررسی معیار فروش سوله دست‌دوم، در نظر گرفتن میزان اصطکاک سوله دست‌دوم و یا همان پوسیدگی قطعات اهمیت ویژه‌ای دارد چراکه در مقایسه مدت‌زمان استفاده مفید از سازه باید پوسیدگی در نظر گرفته شود. مثلاً اگر سوله نو با ۵۰ سال بازدهی مفید عدد x نوبتم و سوله دست‌دوم با ۲۵ سال بازدهی مفید نصف همان x عدد نوبتم، یعنی معقولانه نیست.
  1. اتصالات سوله دست‌دوم: در تعریف سوله یعنی سقف شیب‌دار با اتصالات پیچ و مهره‌ای در زمان فروش سوله دست‌دوم باید معیار خرید سوله دست‌دوم را موردبررسی قرارداد و دقت نمود که سازه‌هایی که شبیه سوله هستند و دارای اتصالات جوشی هست دارای استحکام کمتر و هزینه بیشتری هستند. در بعضی موارد دیده‌شده از سوله‌های بسیار قدیمی طرح فنچ‌های خورشیدی استفاده کرده و قسمت فنچ خورشیدی برش خورده و فنچ‌های جدید نصب‌شده و جوشکاری می‌شود که این کار به دلیل وجود سوراخ‌های اضافه و متعدد در قسمت سرستون غیراستاندارد و خطرناک هست. در قسمت بعدی به پیچ و مهره‌های سوله دست‌دوم باید توجه نمود چراکه پیچ و مهره‌های دست‌دوم و زنگ‌خورده قابل‌استفاده نیست و اگر هم بتوان استفاده نمود به دلیل زمان بیشتر و نیروی انسانی بیشتر و استحکام کمتر آن مقرون‌به‌صرفه نیست. لذا در سوله دست‌دوم از پیچ و مهره‌های نو باید استفاده نمود.
  1. محل اجرای سوله دست‌دوم: در بسیاری از موارد دیده‌شده فروشندگان سوله دست‌دوم بدون در نظر گرفتن محل اجرای سوله نسبت به میزان بارش برف و وزش باد و زلزله سوله را خریداری نموده و نصب می‌نماید و در زمان بحران دچار خسارت‌های جبران‌ناپذیری می‌شود. چراکه بسیاری از سوله‌های دست‌دوم پس از مونتاژ شدن از محل اولیه بدون در نظر گرفتن موارد ایمنی سازه نسبت به محل جدید نصب می‌گردد. در محل اجرای سوله دست‌دوم به رنگ و زیرسازی سوله دست‌دوم نیز باید توجه ویژه‌ای نمود چراکه در مناطق مرطوب و گرم از رنگ‌های معمولی و یا بازسازی‌شده نمی‌توان استفاده کرد، چراکه بازدهی زمانی استفاده مفید از سازه را تا ۱۰ برابر کاهش می‌دهد. برای مثال اگر سوله سازی برای مناطق خشک کشور باشد و پس از مدتی بازشده و دارای پوسیدگی باشد و حتی مجدداً رنگ‌آمیزی گردد.

   

   

  سوله

فروش سوله های استوک و ارزان :

سوله دست دوم متاسفانه در بسیاری از موارد دیده شده متقاضیان سوله به امید صرفه جویی در هزینه ها اقدام به خریدسوله دست دومبا دفترچه محاسبات تقلبی و کیفیت بسیار بد می کنند . در صورتیکه خوشبختانه در صنعت سوله سازی با وجود علم محاسبات و تکنولوژی های جدید و کارشناسان خبره که هم در ساخت سولهو سازه های فلزی تخصص داشته و هم در طراحی های استاندارد و سبک سازی مهارت کافی دارند میتوانند کمک شایانی به این صنعت بنمایند.

 اهداف سوله سازی دژگستر، افزایش تولیدات و فعالیت ساخت سوله و پوشش سقف شیبدار خود در سراسر کشور و صادرات به منطور کارآفرینی و کاهش هزینه های ساخت سوله و اجرا ی اسکلت فلزی ،فنداسیون با بهره گیری از تکنولوژی روز و دانش فنی مهندسین و مشاوران گروه دژگستر می باشد. گروه سوله و پوشش خدمات دژگستر با ایجاد فضای رقابتی و فرصت یکسان نسبت به کارفرمایان ، پیمانکاران و مشاوران ساخت سوله از فنداسیون ،کف سازی،دیوارکشی،پوشش سقف سوله،اسکلت فلزی سوله جهت انعقاد قرارداد و همکاری و اجرای پروژه ها اماده و مهمترین هدف خویش را تولید محصولات در حوزه سوله سازی و پوشش سقف سوله با کیفیت ار لحاظ اجناس و لوازم بکار برده و مشخصات فنی دقیق اجرائی و زیبایی و اقتصادی در راستای رضایتمندی مشتری دانسته و امید است در ضمینه صنعت سوله و جرثقیل سقفی گامی موثر جهت ارتقاع سطح فنی و کیفی و عملی برداشته و ناظر بهبود و پیشرفت کشور درصنعت سوله باشیم.

فروش سوله دست دوم ارزان و استوک :

فروش سوله دست دوم ارزان و استوک و کهنه با تست مقاومت و شرایط طبیعی بوده یعنی این سوله در جایی نصب بوده و به علت های مختلف صاحب سوله را بفروش گذاشته و مانند عده ای سودجو نبوده که سوله دست دوم ساخته که از ورق های لوله و الیاژی بسازند و با نام سوله دست دوم بفروش برسد.

سوله کارکرده و استوک یا کهنه برای کارخانه یا کارگاه یا مرغداری یا دامداری در سراسر ایران اماده خرید و فروش می باشد و ما سوله استوک و دست دوم شما را با بهترین قیمت خریداری کرده و پس از مراحل دقیق دمونتاژ کردن توسط تیم حرفه ای بدون اسیب به قطعات و تابیدگی آن را باز کرده و در بانک سوله و کارگاه خود یا محل خرید یا بنگاه دپو کرده و پس از مشاهده خریدار اگر نیاز به تعمییرات جزیی یا رنگ امیزی باشد با توافق صورت می پذیرد.

امیدواریم مواردی که در بالا بیان شد بتواند کمک خوبی برای خوانندگان عزیز بوده باشد چرا که بی تردید برای ما که در صنعت سوله مشغول فعالیت هستیم دوست داریم خریداران و فروشندگان سوله های دست دوم هر دو طرف از معامله خود سودد ببرند و از یکدیگر راضی باشند چراکه اعتقاد داریم آنچه که می ماند خوبی است.

در پایان خوشحال می شویم از سایر نوشته هم بهره ببرید و از نکات و پیشنهادات و انتقادات شما بهره مند شویم.

سالم و موفق باشید

https://www.soleakamfelez.ir

https://bit.ly/2UyWQa6

https://tinyurl.com/sj4g3z6

https://is.gd/ZxbjS5

https://opizo.com/RJRdaH

https://b2n.ir/561393

این مطلب را هم حتما بخون  مراحل ساخت سوله
برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , ,
 1. آفرین به شما
  هم نوشته های مفیدی منتشر کردید و هم عکسهای با کیفیت.
  معلوم هست که روشون کار شده و باید بهتون خداقوت گفت.
  در پناه حق موفق باشید

 2. علت فروش سوله دست دوم در همه شهرها زیاد شده و تقریبا میشه گفت همه بدنبال خرید سوله دست دوم هستند. البته قیمت زیاد ساخت سوله نو احتمالا دلیل این رویکرد باشه. همانطور که شما در مقالات سایتتون گفتید برای تهیه سوله دست دوم توجه به یکسری نکات بسیار حاز اهیمت است. بخاطر پرداختن به مسئله روز جامعه و افرادی که درگیر این موضوع می باشند باید از شما عزیزان تشکر کرد.امیدوارم روز به روز موفق تر باشید.
  در پناه خداوند باشید.

 3. سلام علیکم
  با تشکر فراوان از همه تلاش شما درباره مقاله فروش سوله دست دوم که کمک بسیار زیادی به ما نمود و اطلاعات و آگاهی زیادی کسب نمودیم و مارا در خرید این امر مهم یاری خواهد رساند ان شاالله
  دعای خیر دارم براتون

 4. با سلام و عرض ادب
  میخواستم هم تشکر کنم و هم بپرسم فروش سوله دست دوم در مقایسه با سوله های نو بیشتر هستند یا نه و کلا حدودا چند درصد سوله دست دوم میخرند؟

  • با سلام
   ممنون از پیامتون
   اینکه بخواهیم در مقایسه فروش سوله دست دوم و سوله نو عدد و درصدی رو بیان کنیم خیلی نمی تواند درست باشد مگر اینکه آمار درستی از یک مرجع و منبع ذیصلاح استخراج و اعلام بشه اما در این حد که اقبال تولیدگران و صنعتگران به سوله های دست دوم بیشتر است جواب اری هست چرا که از چندین نظر منطقی به نظر میرسد که در مجموعه مقالات این سایت به کرارت به آن اشاره شده است.
   موفق باشید

Leave a Reply

mhb55 *