به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دوازدهم بهمن‌ ماه سال 1402، کارکنان انتظامات بیمارستان فیاض‌بخش از طریق تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110، مرگ مشکوک مرد جوانی را روی تحت بخش اورژانس گزارش کردند.

به‌دنبال اعلام این خبر، تیمی زبده از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی سردخانه بیمارستان شدند و جسد مردی حدوداً 44ساله را مشاهده کردند که براثر جسم نوک‌تیز به قتل رسیده بود؛ بررسی‌های اولیه نیز نشان می‌داد که مقتول در جریان درگیری با 2 نفر در یکی از خیابان‌های محله تهرانسر قربانی جنایت شده است.

همسر سابق مقتول که شاهد جنایت بود در جریان تحقیقات گفت: با مقتول و دختر 14ساله‌مان داخل خودروی پژو206 در خیابان تهرانسر بودیم که ناگهان همسر سابقم با 2 نفر از سرنشینان یک ماشین پژوپارس به‌خاطر توقف نامتعارف درگیر شد و  در جریان این نزاع به قتل رسید؛ 2 مرد جوان پس از ارتکاب جنایت، سریعاً متواری شدند.

طولی نکشید که کارآگاهان پای در خیابان موردنظر گذاشتند و با بازبینی دوربین‌های مداربسته، هویت صاحب پلاک خودروی پژوپارس را شناسایی کردند؛ او در جریان تحقیقات مدعی شد که زمان حادثه خودروی موردنظر دست پسرش بوده است و از وقوع قتل بی‌خبر است.

بدین ترتیب پسر جوان نیز هدف بازجویی‌ قرار گرفت و ضمن اعتراف به شرکت در درگیری مرگبار گفت: روز حادثه با یکی از دوستانم به‌نام نیما با ماشین پژوپارس پدرم در محله تهرانسر می‌گشتیم اما ناگهان وسط خیابان توقف کردیم؛ ناگهان مقتول به‌همراه خانواده خود که سوار بر خودروی پژو206 بود به‌قصد اعتراض، فحاشی کرد و مشاجره‌ای بین ما شکل گرفت.

متهم ادامه داد: در این میان نیما از ماشین پیاده و با مرد جوان در خیابان درگیر شد و او را به قتل رساند! پس از ارتکاب جنایت قبل از اینکه پلیس از راه برسد، فرار کردیم و از آن به بعد دیگر خبری از دوستم ندارم!

دستگیری قاتل در اسفراین

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پس از دریافت این اظهارات مهم، اقدامات اطلاعاتی گسترده و شبانه‌روزی را کلید زدند که در این شاخه از تحقیقات مشخص شد مرد جنایتکار پس از ارتکاب جرم به یکی از روستاهای اسفراین واقع در استان خراسان شمالی رفته است و قصد دارد به‌صورت قاچاق، کشور را برای همیشه ترک کند.

اقدامات پلیسی ادامه داشت تا اینکه 17 اردیبهشت‌ ماه امسال، کارآگاهان جنایی بی‌درنگ راهی اسفراین شدند و پس از تعقیب و مراقبت‌های نامحسوس، متهم را در یک عملیات ضربتی دستگیر کردند و مرد جوان در همان بازجویی‌های اولیه به ارتکاب جنایت در محله تهرانسر اعتراف کرد.

گفت‌وگو با متهم

اعتیاد داری؟

19 سالم است و تا حالا هیچ‌گونه موادمخدری مصرف نکردم.

روز حادثه در تهرانسر چه‌کار می‌کردید؟

با یکی از دوستانم در آنجا می‌گشتیم و مشغول تفریح بودیم.

چه شد که دستانت را به خون آلوده کردی؟

در وسط یکی از خیابان‌های تهرانسر توقف کرده بودیم که مقتول به‌خاطر این موضوع به ما فحاشی کرد که خیلی عصبانی شدم.

بعد چه شد؟

مقتول ناگهان از خودرو پیاده شد و با چاقویی که در دست داشت به‌سمتم حمله کرد اما من از خود دفاع کردم و او را به قتل رساندم.

برای چه وسط خیابان توقف کردید؟

یکی از دوستان را در خیابان دیدم و برای احوال‌پرسی وسط خیابان توقف کردیم!

با چه وسیله‌ای مرتکب جنایت شدی؟

یک قیچی همراهم بود که با آن ضرباتی را به ترقوه و بازوی مقتول وارد کردم.

قیچی را کجا انداختی؟

هنگام فرار، قیچی را داخل یکی از پارک‌های غرب تهران انداختم.

پس از ارتکاب جنایت کجا رفتی؟

به روستای پدری خود واقع در اسفراین رفتم و می‌خواستم کشور را با کمک قاچاقچی‌ها ترک کنم که بازداشت شدم.

پشیمانی؟

بله! نمی‌خواستم مرد جوان را مقابل چشمان دختر خردسالش به قتل برسانم؛ پشیمانم و شرمنده خانواده مقتول هستم.

به گزارش تسنیم، متهم برای سیر مراحل قانونی پرونده به زندان اعزام شد و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/+

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *