به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، امسال همزمان با روز ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها استان قم مهمان ویژه‌ای داشت؛ شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی بیستم و بیست و یکم اردیبهشت امسال برای دور دوم سفر‌ها ریاست جمهوری و هیئت همراه به قم سفر کرد؛ مردی که در روز ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها میهمان کریمه اهل بیت سلام الله علیها بود و در میان حجم انبوه استقبال مردم، گفت: من سرباز و خادم ملتم.

حالا مردم قم با گذشت حدود 10 روز از سفر دور دوم ریس جمهور یاد و افتخار میزبانی را مرور می‌کنند و در غم شهادت رئیس جمهوری متفق القولند که خدمت به مردم با شهادت ماندگار می‌شود و حالا پس از تشییع باشکوه شهدای خدمت در تبریز، پیکر شهدا پس از تشییع 4 ساعته به قم منتقل شد؛ مردم قم امروز با حضور کم سابقه خود در مراسم بدرقه و تشییع پیکر مطهر آیت الله رئیسی و همراهانش تصاویر بدیعی را در قاب دوربین‌ رسانه‌ها خلق کردند.

پیکر این شهیدان پس از طواف در حرم مطهر بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه (س) به ابتدای بلوار پیامبر اعظم (ص) انتقال یافت و با حضور خیل عظیم مردم قم که از ساعت‌ها قبل در این محل حضور یافته بودند به سمت مسجد مقدس جمکران تشییع شد.

پیکر مطهر شهید رئیسی و یارانش به تهران منتقل شد

.

امروز شهر مقدس قم بار دیگر حماسه آفرینی مردم قم در تشییع پیکر رئیس جمهور شهید و همراهانش را شاهد بود؛ مردم قم که امروز از ساعتی پیش از زمان رسمی اعلام شده برای مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت در محل بلوار پیامبر اعظم (ص)‌ تجمع کرده بودند، پیکر این شهیدان را با شکوهی خاص و مثال زدنی تا مسجد مقدس جمکران تشییع کردند.

تصاویر هوایی از تشییع باشکوه شهید رئیسی در مسیر مسجد جمکران

.

حضور وزیر کشور در مرا‌سم تشییع شهدای خدمت در قم

.

دیدار دوباره قم با سید محرومان بعد از 11 روز

.

پیکر شهدا به مسجد مقدس جمکران نزدیک شد

.

تصاویر هوایی از تشییع شهدای خدمت توسط مردم انقلابی قم

.

طنین فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا در تشییع شهدا

.

تشییع پیکر شهدا به سمت جمکران

.

وداع آیت‌الله نوری‌همدانی با رئیس جمهور شهید

.

پیکر‌های مطهر راهی محل تشییع و جمکران شدند

.

زیارت آخر شهید رئیسی در حرم حضرت معصومه (س)

.

ورود پیکر شهدا به حرم حضرت معصومه (س)

.

 

.

ورود پیکر شهدا به مدرسه فیضه قم

.

پیکر شهدا بعد از ساعت‌ها انتظار وارد قم شد تا مردم اخرین وداع را با پیکر شهیدان خدمت داشته باشند. خیل جمعیت با اینکه تا تشییع رسمی شهدا هنوز ساعاتی باقی مانده است، بسیار گسترده و باشکوه است.

قرار است در بدو ورود به قم به مدرسه فیضیه منتقل و مراسم وداع با حضور طلاب و روحانیون برگزار خواهد شد و در ادامه، پیکر مطهر شهدای خدمت برای طواف به حرم حضرت معصومه(س) منتقل می‌شود.

‌قرار است پیکر شهیدان خدمت پس از طواف در حرم کریمه اهل‌بیت(س)، با حضور مردم ولایتمدار استان قم از بلوار پیامبر اعظم تا مسجد جمکران تشییع شود.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، پیکرهای مطهر شهدای خدمت ‌از ابتدای بلوار پیامبر اعظم(ص) عمود 18 به سمت مسجد مقدس جمکران با حضور پرشور و گسترده مردم مومن، ولایی و همیشه در صحنه شهر کریمه اهل‌بیت(ع) تشییع خواهد شد.

آخرین وداع شهید رئیسی و همراهان در حرم‌

براساس گزارش خبرنگاران تسنیبم از قم، پیکر مطهر شهید رئیسی و همراهان ایشان تا دقایقی دیگر در صحن امام هادی علیه السلام حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها با حضور خادمان و مسئولان بدرقه شده و آخرین زیارت شهدا در حرم بانوی کرامت انجام می‌شود.

بارش شدید باران در شهر مقدس قم

.

خادمان اخت الرضا آماده استقبال از خادم الرضا

.

خادمان حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) آماده استقبال از خادم الرضا شهید آیت الله رئیسی و همراهان ایشان هستند.

خیل عظیم مردم در مسیر استقبالاز خادمان شهدا

.

خیل عظیمی از جمعیت قم در بلوار پیامبر اعظم(ص) شهر مقدس قم برای تشییع شهدای راه خدمت به راه افتاده‌اند تا استقبال باشکوهی از عزیز ایران داشته باشند.

حال و هوای حرم حضرت معصومه ‌_(س)

.

پیکر مطهر شهید رئیسی و همراهان ایشان تا ساعتی دیگر در صحن امام هادی علیه السلام حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها با حضور خادمان و مسئولان بدرقه شده و آخرین زیارت شهدا در حرم بانوی کرامت انجام می شود.

.

 

خبر در حال تکمیل

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *