معیار خرید سوله دست دوم

 • ابعاد سوله دست دوم : برای خرید سوله دست دوم باید توجه کرد که طول، عرض و ارتفاع سوله با مشخصات درخواستی خریدار مطابقت دارد یا خیر. در بسیاری از موارد دیده شده زمان ارائه مشخصات طول و عرض سوله، افراد بعضی اوقات آکس تا آکس اندازه داده شده و بعضی اوقات پشت تا پشت و در زمان اجرای فنداسیون سوله دست دوم بعضا برعکس اجرا شده و همین امر باعث می شود نصب سوله امکان پذیر نگردد و مشکلات زیادی ایجاد می نماید و یا در مواردی امکان اینکه قبل از خرید سوله دست دوم صورت پذیرد. فونداسیون اجرا شده و در کنترل ابعاد طولی و عرضی هریک از طرفین خریدار و فروشنده سوله دست دوم ابعاد را در آکس تا آکس و پشت تا پشت جابه جا گفته و دچار مشکل شوند و پس از هزینه های مکرر این سوله دست دوم از سوله نو هم گران تر تمام می شود.

سوله

 • وزن سوله دست دوم : در بعضی موارد خریداران سوله دست دوم به دنبال سازه های کیلویی بوده و معیار مقایسه باصرفه بودن را هرکیلو ساخت سوله با سوله دست دوم قرار می دهند که در بسیاری موارد به دلیل اینکه سوله دست دوم موجود وزن سنگینی داشته از سوله نو هم گران تر تمام می شود. زیرا سوله نو را با در نظر گرفتن تمامی موارد استاندارد سازی و آئین نامه های نظام مهندسی و علم محاسبات و نرم افزار های طراحی و از همه مهم تر سبک سازی می توان با کمترین قیمت سوله ساخت در صورتی که سوله دست دوم را نمی توان گفت که تمامی موارد بالا را دارا می باشد. لذا برای خرید سوله دست دوم به صورت مترمربع خریداری شود و با سوله نو مقایسه گردد و بهتر است معمولا در مقایسه سوله دست دوم ۳۰% نسبت به سوله نو ارزان تر است.
 • کیفیت سوله دست دوم : در زمان خرید و بررسی معیار خرید سوله دست دوم ، در نظر گرفتن میزان اصطکاک سوله دست دوم و یا همان پوسیدگی قطعات اهمیت ویژه ای دارد چراکه در مقایسه مدت زمان استفاده مفید از سازه باید پوسیدگی در نظر گرفته شود. مثلا اگر سوله نو با ۵۰ سال بازدهی مفید عدد x تمام شود و سوله دست دوم با ۲۵ سال بازدهی مفید نصف همان x عدد تمام شود، یعنی معقولانه نیست.
این مطلب را هم حتما بخون  سوله دست دوم

سوله آکام

 • اتصالات سوله دست دوم : در تعریف سوله یعنی سقف شیب دار با اتصالات پیچ و مهره ای در زمان خرید سوله دست دوم باید معیار خرید سوله دست دوم را مورد بررسی قرار داد و دقت نمود که سازه هایی که شبیه سوله هستند و دارای اتصالات جوشی می باشد دارای استحکام کمتر و هزینه بیشتری هستند. در بعضی موارد دیده شده از سوله های بسیار قدیمی طرح فلنچ های خورشیدی استفاده کرده و قسمت فلنچ خورشیدی برش خورده و فلنچ های جدید نصب شده و جوشکاری می شود که این کار به دلیل وجود سوراخ های اضافه و متعدد در قسمت سر ستون غیر استاندارد و خطرناک می باشد. در قسمت بعدی به پیچ و مهره های سوله دست دوم باید توجه نمود چراکه پیچ و مهره های دست دوم و زنگ خورده قابل استفاده نیست و اگر هم بتوان استفاده نمود به دلیل زمان بیشتر و نیروی انسانی بیشتر و استحکام کمتر آن مقرون به صرفه نیست. لذا در سوله دست دوم از پیچ و مهره های نو باید استفاده نمود.
 • محل اجرای سوله دست دوم : در بسیاری از موارد دیده شده خریداران سوله دست دوم بدون در نظر گرفتن محل اجرای سوله نسبت به میزان بارش برف و وزش باد و زلزله سوله را خریداری نموده و نصب می نماید و در زمان بحران دچار خسارت های جبران ناپذیری می شود. چراکه بسیاری از سوله های دست دوم پس از مونتاژ شدن از محل اولیه بدون در نظر گرفتن موارد ایمنی سازه نسبت به محل جدید نصب می گردد. در محل اجرای سوله دست دوم به رنگ و زیر سازی سوله دست دوم نیز باید توجه ویژه ای نمود چراکه در مناطق مرطوب و گرم از رنگ های معمولی و یا بازسازی شده نمی توان استفاده کرد، چراکه بازدهی زمانی استفاده مفید از سازه را تا ۱۰ برابر کاهش می دهد. برای مثال اگر سوله سازی برای مناطق خشک کشور باشد و پس از مدتی بازشده و دارای پوسیدگی باشد و حتی مجددا رنگ آمیزی گردد، در مناطق گرم و مرطوب در عرض چند سال سریع اکسیده شده و ظاهر بسیار بدی پیدا کرده و غیر قابل استفاده می گردد و غالبا در این مناطق استفاده از سوله نو با زیر سازی سند بلاست و رنگ های چند لایه مقاوم به رطوبت مثل زیر رنگ زینک ریچ و نهایی اپوکسی و پلی ارتان توصیه می گردد.
این مطلب را هم حتما بخون  سوله استاندارد

منبع : http://soolestok.yektablog.net


همانگونه که استحضار دارید برای خرید سوله دست دوم نیاز به مشاوره است چرا که توجه به یک سری اصول و مقررات و همچنین بررسی همه جانبه از مواردی است که از هرگونه خسارت احتمالی در آینده جلوگیری خواهد کرد. به همین منظور گروه کارشناسان شرکت سوله آکام فلز آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما مشتریان محترم را دارد.

جهت برقراری ارتباط با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید :

۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶ 

 


 

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,
 1. درود برشما
  درمورد بحث سوله و مخصوصا سوله استوک باید بگم که دقت در این کار بر میگرده به اینکه چقدر تجربه با ماست و البته تخصص هم حرف اول رو میزنه.
  در آخر بهتون تبریک میگم که سایت خوبی دارید و نوشته ها تون هم عالیه
  پایدار باشید

 2. سلام بر شما
  نوشته شما رو خوندم خوب هست در مورد خرید سوله دست دوم بیشتر توضیح بدید بهتره و اینکه چجوری میشه به کسی اعتماد کرد؟
  بهرحال از سایت و مطالبتون ممنونم و امیدوارم موفق و پاینده باشید.

  • درود و سلام بر شما
   در خصوص خرید سوله دست دوم توضیحات خوبی در مقاله بیان شده اما برای احترام به شما در مقالات بعدی حتما بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد.
   زنده باشی

 3. سلام علیکم
  ما می خواستیم برای احداث مزرعه یک ریختن ۱۵۰۰ متر ۴ فوت با مساحت ۳۰ پا سفارش دهیم.
  قیمت کل این ریخته چقدر است ؟؟؟ لطفا از قیمت منطقه سوال نکنید …… آیا می خواهید قیمت کل این ریخته شده ۳۰x50 که حدود ۴ متر خواهد بود و برای حیوانات طراحی شده است (ساخت این ریخته در زنجان) …
  ممنون از لطفتون

  • باسلام خدمت جناب جلیل عزیز
   ممنون از شما که لطف دارید
   در خصوص سوالتون با توجه به اینکه بحث قیمت مهم است شما را ارجاع میدم به کارشناسان شرکت تا بدینوسیله پاسخ جامع و کاملی دریافت نمایید.
   موفق و سالم باشی

Leave a Reply

mhb55 *