به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور در گفت‌وگویی در خصوص حادثه بالگرد رئیس‌جمهور گفت: از ساعت 8 صبح امروز، آیت‌الله رئیسی برای افتتاح سد قلعه‌قیز در استان آذربایجان شرقی حضور داشتند و برنامه‌هایشان تا ساعت 13 طول کشید.

 

وی افزود: حوالی ساعت 13 برای افتتاح یک پروژه نفتی عازم تبریز شدند که به‌همراه کادر پرواز، وزیر خارجه، امام جمعه تبریز و استاندار این استان حضور داشتند. سه بالگرد برای حرکت بلند می‌شود که نیم‌ساعت بعد از آغاز حرکت، ارتباط بالگرد رئیس‌جمهور با دو بالگرد دیگر قطع می‌شود.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: این سه بالگرد با هم حرکت می‌کردند ولی ارتباط بالگرد رئیس‌جمهور قطع می‌شود. همان لحظه دو بالگرد دیگر عملیات جستجو را ادامه می‌دهند.

منصوری اظهار داشت: از نکات امیدوار کننده این بوده که با یکی از سرنشینان بالگرد رئیس‌جمهور و کادر پرواز ارتباط برقرار شده که نشان می‌دهد میزان سختیِ حادثه خیلی بالا نبوده؛ چون دو تن از افراد در چند نوبت با ما ارتباط گرفتند.

وی تصریح کرد: بلافاصله همه مجموعه‌های ذی‌ربط در منطقه حاضر شدند و اتاق فرماندهی شکل گرفته و عزیزان امدادگر به منطقه اعزام شده‌اند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: با توجه به تمهیدات وزارت ارتباطات و هم‌چنین کار فنی دستگاه‌های امنیتی، محدوده حادثه تا شعاع دو کیلومتری مشخص شده و کار دنبال می‌شود.

منصوری بیان کرد: به دلیل شرایط خاص منطقه، کار مقداری کُند پیش می‌رود و هوا سرد و مه‌آلود است و دسترسی به منطقه سخت شده است.

وی گفت: امیدوارم شاهد اخبار خوبی خواهیم بود؛ شب میلاد امام رضا(ع) از مردم می‌خواهیم برای خادم‌الرضا(ع) آیت‌الله رئیسی دعای ویژه کنند تا خدا به ایشان و همراهان‌شان صحت عنایت کند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور عنوان کردک در این گونه حوادث معمولا اخبار ضد و نقیض منتشر می‌شود و از مردم عزیزمان می‌خواهیم از مبانی رسمی و وزیر کشور اخبار را دنبال کنند تا بتوانیم در آرامش، کار امداد و نجات را انجام دهیم.

انتهای پیام/

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *