به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از قائمشهر، جواد نکونام پس از تساوی بدون گل تیم فوتبال استقلال برابر نساجی مازندران در هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر گفت: در مورد بازی صحبت نکنیم، بهتر است و باید درباره چیزهای دیگری حرف بزنیم. مردم خسته شدند و صحبتم با آنهاست. بازی ما و رقیب ما را نگاه کنید و ببینید چه بلایی سر استقلال آورده‌اند.

وی افزود: شخص آقای تاج در روز اول که مربی تیم ملی بودم بلایی سر من آورد که از تیم ملی کنار رفتم. امسال هم چندین و چند بار گفتم که نمی‌گذارند و نخواهند گذاشت که قهرمان شویم. بیژن حیدری برای ما قضاوت کرده که یکبار در دیدار با مس رفسنجان با اشتباه کمک داور و او دو امتیاز از دست دادیم. برادر ایشان به سود رقیب در بازی با ملوان دو امتیاز گرفت و هفته بعد از آن برادر او  دیدار با تراکتور را قضاوت می‌کند و امروز پنالتی تیم من را نگرفت. حیدری اجازه نداد تیمم فوتبال بازی کند. خطای پشت سر هم می‌گرفت. من داوری را می‌فهمم چون فوتبال بازی کرده‌ام. حیدری در بازی با مس دو امتیاز از ما گرفت، امروز هم دو امتیاز دیگر.

«نمی‌خواهند و هر کاری می‌کنند تیم من قهرمان نشود» سرمربی استقلال با بیان این جمله خاطرنشان کرد: کنار زمین به داور چهارم گفتم که بازیکن من را می‌بینید که پیراهنش را گرفتند ولی می‌گوید نمی‌بینم. به او گفتم آیا وجدان دارید؟ قضاوت بازی ما یک طرف و قضاوت بازی رقیب‌مان طرف دیگر، اینکه چطور اخراج کردند و چطور پنالتی گرفتند. یک روزی یک نفر حرف درستی زد، اینکه یک جام برای یک تیم است و یک جام برای تیم‌های دیگر. ما برای جام شرافت، پاکی و مردانگی می‌جنگیم و در لیگی که ما می‌جنگیم برنده هستیم و آن یکی جام مبارک آن تیم دیگر باشد!

نکونام با انتقاد از داوری‌ها ادامه داد: به یکی از اتاق‌های مسئول سازمان لیگ رفتیم و دیدیم عکس پرسپولیس را جلوی کمدش گذاشته است. اینها را به چه کسی بگوییم؟ از فردا همه چیز درست می‌شود و انگار اتفاقی نیفتاده است. تمام اتفاقات را رقم زدند که ما را زمین بزنند. دوستان از روز اول فکر نمی‌کردند ما لقمه گلوگیری باشیم و شروع به اذیت کردن‌مان کردند. آخر فصل دیدند این تیم شخصیت قهرمانی دارد ولی نگذاشتند و نمی‌خواهند قهرمان شویم.

وی گفت: این حرف‌ها به خاطر اشتباهات داوری است و حرفی خارج از چارچوب نمی‌زنیم. اتفاقات داوری را می‌بینید که چطور پنالتی ما را نگرفتند. برادران حیدری دو قضاوت برای ما انجام دادند و سوت زدن مشخص می‌کند چطور قضاوت می‌کنند. روی یک اوت و کرنر که مرگ و زندگی است داور باید با شهامت قضاوت کند. من گفتم ایشان (حیدری) با توجه به قضاوتش در بازی با مس رفسنجان داور بازی امروز نباشد. متأسفم برای فوتبالی که سال‌ها برای تیم ملی کشورم بازی کردم این کارها را می‌کنند. از 10 جام 9 جام به دوستان می‌دهند و شاید یکی به ما استقلالی‌ها بدهند.

نکونام یادآور شد: به هر شهری می‌روند، با این تیم (پرسپولیس) مشکل دارند، چرا؟ به خاطر اتفاقاتی که می‌افتد. سپاهان، تراکتور، استقلال و … ناراحتند. چه اتفاقاتی می‌افتد؟ چرا اشتباهات به سود ما رقم نمی‌خورد؟ اتفاقاتی که می‌افتد، داستان‌هایی بود که برنامه‌ریزی شده بود. تمام تلاش و جنگ و دعوا را کردیم اما یک «ولی» دارد! خوشحالم به قائمشهر آمدم و امیدوارم نساجی در ادامه راه موفق باشد.

انتهای پیام/

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *