دبیر انجمن صنعت شیشه ایران با بیان اینکه تولید شیشه در کشور پارسال از مرز ۳ میلیون و ۲ هزار تن گذشت گفت: هدفگذاری شده میزان تولید را تا سال ۱۴۰۴ به سه میلیون و ۷۰۰ هزار تن افزایش دهیم.

آقای حسین زجاجی در مصاحبه با خبرنگار تحریریه صنعت خبرگزاری صدا و سیما گفت: براساس افق پیش بینی شده، سالانه ۵ درصد به تولیدات این صنعت افزوده می‌شود.

 

وی با بیان اینکه ۷۵ تا ۹۵ درصد انواع شیشه مورد نیاز کشور در داخل تامین می‌شود گفت: پیش بینی می‌کنیم در تولید شیشه تخت یک میلیون و ۹۵۰ هزار تن، شیشه بطری ۸۵۰ هزار تن، انواع ظروف رومیزی ۴۵۰ هزار تن و در تولید سایر ظروف شیشه ایی ۵۰ هزار تن رشد تولید داشته باشیم.

 

 

دبیر انجمن صنعت شیشه ایران، دسترسی آسان به مواد اولیه تولید شیشه، هزینه پایین نیروی انسانی و هزینه پایین انرژی در مقایسه با سایر کشور‌ها را از مزیت‌های این صنعت برشمرد و افزود: هم اکنون ۵۰ درصد از تولیدات کشور به بیش از ۸۰ کشور دنیا صادر می‌شود.

 

زجاجی افزود: با بستر‌های موجود، واحد‌های تولیدی می‌توانند صادرات سالانه خود را به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن برسانند. 

 

وی به چالش‌های موجود این صنعت هم اشاره کرد و گفت: تعدد قوانین و بخشنامه‌های خلع الساعه، تکمیل زنجیره تولید را تا حدودی کند می‌کند که امیدواریم قوانین و بخش نامه‌ها بازنگری شود.

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *