به گزارش سایت عربی خبرگزاری تسنیم، هم‌زمان با تجاوز ارتش رژیم صهیونیستی به رفح در جنوب نوار غزه، جبهه تقابل با رژیم اشغالگر در جنوب لبنان هم روندی تصاعدی و شتابان به خود گرفته است. مقاومت اسلامی لبنان طی هفت ماه گذشته سلاح‌هایی متناسب با هر مرحله از جمله موشک فلق 1، موشک‌های برکان و سلاح‌های ضد زره بکار گرفت و با سلاح های دوش پرتاب برای سرنگونی پهپادهای هرمس اسرائیلی وارد میدان شد.

 

.

 

در همین زمینه سرهنگ «عادل مشموشی»، کارشناس مسائل نظامی به خبرنگار خبرگزاری تسنیم در جنوب لبنان گفت: حزب الله با تغییر برد سلاح های خود آنها را به روز می کند،  به عنوان مثال امروز دیدیم که موشک‌ها و پهپادهای جدیدی را به خدمت گرفت تا این موضوع را به دشمن اطلاع دهد که سلاح‌های ما به این اندازه محدود نمی‌شود و اگر خواهان ادامه جنگ هستید، با غافلگیری‌های جدیدی مواجه خواهید شد. 

حزب الله لبنان , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , عماد مغنیه , شهر رفح , عملیات طوفان الاقصی , نوار غزه , فلسطین ,

 

پس از حمله رژیم صهیونیستی و ظرف کمتر از یک هفته مقاومت لبنان از دو سلاح پیشرفته خود رونمایی کرد: موشک جهاد عماد مغنیه که نام شهید «جهاد مغنیه» را بر خود دارد که اسرائیل در 2015 وی را در سوریه ترور کرد.  این موشک نسل پیشرفته موشک‌های سنگین و نقطه زن حزب الله است که  از آن به عنوان موشک غیرهدایت شونده راهبردی یاد می‌شود. نکته قابل توجه اینکه این موشک‌ اهداف خود در پایگاه صهیونیستی زبدین در مزارع شبعا را با وجود فعال سازی گنبد آهنین توسط ارتش رژیم صهیونیستی هدف قرار داد. 

 

حزب الله لبنان , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , عماد مغنیه , شهر رفح , عملیات طوفان الاقصی , نوار غزه , فلسطین ,

سرهنگ عادل مشموشی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در جنوب لبنان، درباره موشک جهاد تاکید کرد: تغییراتی کیفی به لحاظ نوع و مسافت در سلاح‌های مورد استفاده رخ داده است. می‌توان گفت که رژیم صهیونیستی در وضعیت شبه شکست قرار دارد. تصاویر نشان می‌دهد که سلاح‌های پدافندی اسرائیل، از جمله گنبد آهنین نتوانستند، مانع رسیدن موشک‌ها و پهپادهای مقاومت از لبنان به داخل سرزمین‌های اشغالی شوند و در فرهنگ نظامی با توجه به تفوق و برتری کیفی سلاح‌های مقاومت، ناکامی و شکست رژیم صهیونیستی واضح و آشکار است. 

حزب الله لبنان , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , عماد مغنیه , شهر رفح , عملیات طوفان الاقصی , نوار غزه , فلسطین ,

هم‌زمان با رونمایی از موشک جهاد مغنیه، حزب الله پهپادهای انتحاری خود را نیز وارد میدان نبرد کرده است. این پهپادها با وجود تلاش‌های ارتش رژیم صهیونیستی برای گمراه و مخفی کردن اهداف به اشکال مختلف موفق شدند به اهداف دست خود دست یابند تا بدین شکل حامل دو پیام باشد: نخست اینکه به دشمن یادآوری کنند مقاومت می‌تواند بخشی از داشته های پنهانش را آشکار کند و دوم اینکه تشدید حملات به رفح، با تشدید درگیری در شمال سرزمین های اشغالی و جنوب لبنان همراه خواهد بود.

انتهای پیام/

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *