توسط صندوق تامین خسارت‌های بدنی عملیاتی شد؛

مهدی قمصریان مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: طبق قانون بیمه اجباری شخص ثالث هر وسیله نقلیه‌ای که فاقد بیمه‌نامه باشد ارائه هرگونه خدمت به آن ممنوع است از جمله موارد تاکید شده در قانون هم بحث بار و مسافر است اولین نکته ما در رابطه با تاکسی‌ها که وسیله نقلیه عمومی محسوب می‌شوند و سازمان ناظر دارند این بوده که نظارت دائمی بر بیمه شخص ثالث این گروه اجباری است.

این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد از حدود ۳۵۰ هزار تاکسی تا قبل از فراخوان‌های اخیر نزدیک به ۳۰ هزار تاکسی بیمه شخص ثالت نداشتند که البته تعداد بسیار زیادی از آنها اقدام به خرید بیمه‌نامه کردند که جای تقدیر دارد.

او افزود: بر اساس اطلاعات ثبت شده سال گذشته صندوق تامین برای تصادفات ۲۸۵ تاکسی فاقد بیمه شخص ثالث بیش از ۲۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده است که البته رانندگان و مالکان خاطی مکلف به بازپرداخت آن هستند.

این مقام مسئول می‌گوید: قانون تاکید دارد خسارت زیان دیدگان که مقصر آنها فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث هستند از سوی صندوق تامین پرداخت شود و صندوق مکلف است از تمام ابزار‌های قانون برای بازیافت این مبلغ پرداختی استفاده و پیگیری کند لذا تاکید می‌شود همه دارندگان وسایل نقلیه اقدام به خرید بیمه‌نامه کنند.

خبرنگار: کیمیا قلی‌پور 

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *