­رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در دیدار با رئیس مرکز صادرات روسیه از پیشنهاد تهاتر موازی برای صادرات و واردات ماشین آلات و تجهیزات صنعتی میان دو کشور خبر داد.

پیشنهاد تهاتر ماشین آلات و تجهیزات صنعتی میان ایران و روسیه

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، آقای بابک احمدی در دیدار با رئیس مرکز صادرات روسیه با اشاره به مشکلات بانکی و مالی، تهاتر موازی برای صادرات و واردات ماشین آلات و تجهیزات صنعتی را پیشنهاد کرد و گفت: بر اساس ساز و کاری که در این روش تعریف می‌شود مشکلات تبادلات مالی رفع خواهد شد.

 

احمدی هدف از ارائه این پیشنهاد را رفع نیاز‌های صنعتی دو کشور عنوان کرد و افزود: با سرعت بخشی در اجرایی و عملیاتی شدن این روش، فعالان اقتصادی و صنعتی نیز علاقمند به مشارکت در آن خواهند شد.

 

رئیس مرکز صادرات روسیه (آر‌ای سی) هم در این دیدار با اشاره به شناخت مشترک دوجانبه، از گسترش همکاری‌های صنعتی و تجاری میان ایران و روسیه در قالب بن سازه (پلتفرم) پیشنهادی استقبال کرد و گفت: این پیشنهاد به ساختار مرکز صادرات روسیه هم نزدیک است.

 

ورونیکا نیکیشینا با بیان اینکه مرکز صادرات روسیه از طریق سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) اطلاعات لازم از جمله نوع ماشین آلات و تجهیزات و شرکت‌های ایرانی را دریافت خواهد کرد، گفت: تعیین نرخ مبادله روبل و ریال و چرخه زمان تسویه حساب از مسائل مهم در بررسی این پیشنهاد است که جزئیات این پیشنهاد در نشست آینده کارشناسان دو طرف بررسی می‌شود.

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *