داود بیگی نژاد نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه میزان معاملات مسکن در فروردین ماه روند کاهشی به خود گرفته است گفت: میزان معاملات مسکن در اسفند ماه سال گذشته ۶هزار و۱۷۹ مورد بود این درحالیست که‌ میزان معاملات مسکن در فروردین‌ماه امسال به یک هزار و۵۰۸ مورد رسیده که یک روند کاهشی ۷۵ درصدی را تجربه کرده است.

 وی افزود: این میزان از معاملات مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱۴ درصدی داشته است که باید در این زمینه برنامه ریزی لازم را در جهت افزایش حجم معاملات مسکن از سوی دولت با رشد تولید و افزایش تسهیلات صورت گیرد.

بیگی نژاد همچنین در خصوص متوسط قیمت معاملات مسکن در تهران گفت: متوسط قیمت معاملات مسکن تهران طی اسفند ماه سال گذشته ۸۱ میلیون و۴۰۴ هزار تومان بود که این میزان قیمت مسکن در فروردین‌ماه به ۸۱ میلیون و۶۰۳ هزار تومان افزایش یافته است.

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران بیان کرد: این میزان رشد قیمت نسبت به ماه گذشته ۲درصد و نسبت  به مدت مشابه سال گذشته ۲۲.۹ درصد افزایش داشته است.

او گفت: بررسی های قیمتی حاکی از آن است که متوسط قیمت مسکن تغییری نداشته اما پیش بینی ها حاکی از رشد قیمت مسکن و ایجاد نوسانات قیمتی در بازار مسکن است که در این زمینه باید تدابیر لازم اجرایی شود.

کاهش ۷۵ درصدی معاملات مسکن طی یک ماه گذشته

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *