شاهین مستوفی سرپرست مرکز بازرسی و مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی کشور در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی با تغییراتی که در قانون مالیات‌های مستقیم مصوب سال ۱۳۹۴ اتفاق افتاد و قوانین اخیری که بعضا به قانون تعدیل شدند، اقدامات زیادی را برای شرکت های صوری در دستور کار خود قرار داده است گفت:  دو قانون هم  در این راستا به زودی در مجلس به تصویب می رسد که نقش بسیار موثری در حذف این شرکت های صوری دارد‌.

وی افزود: سازمان امور مالیاتی باتوجه به قانون سال ۹۴ ،۲الحاقیه در تبصره بعنوان ۳و۴ در ماده ۱۸۶ ، در راستای امور مالیاتی کشور مصوب کرده است تا تمامی شرکت‌هایی که بدهی مالیاتی دارند و یا فعالیت‌های غیرواقعی بعنوان شرکت‌های صوری و کاغذی انجام می دهند فعالیت آنها را محدود کنند.

مستوفی گفت:سازمان امور مالیاتی فهرست شرکت‌ها را اعلام کرده و براساس قانون  تمامی فعالیت های آنها محدود می شود.

او یادآور شد:  تغییر در اعضای هیئت مدیره برای این شرکت‌ها منوط به این است که سازمان امور مالیاتی مفاصاحساب در رابطه با آنها صادر کنند.

وی توضیح داد: تا پایان سال گذشته بالغ بر یک میلیون و ۱۰۰ هزار شرکت فاقد فعالیت شناسایی شده که  اظهارنامه مالیاتی ارائه نداده اند در همین راستا  ظن بر این وجود دارد که صوری هستند. 

 

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *