به گزارش خبرنگار مهر، فتاح کرمی بعد از ظهر شنبه در آئین افتتاحیه سردخانه دو مداره ۵ هزارتنی بروجن اظهار کرد: ۵۰ درصد از صنعت چهارمحال و بختیاری در شهرستان بروجن است و ۴٠ درصد از درآمدهای عمومی مالیاتی استان در این شهرستان محقق می‌شود.

وی بیان داشت: ۴۰ درصد تجارت استان در بروجن انجام می‌شود و این به دلیل ظرفیت‌های صنعتی این شهرستان است.

فرماندار شهرستان بروجن یادآور شد: در حوزه‌های مختلف شاهد پیشرفت‌های بسیار زیادی در بروجن بودیم.

کرمی گفت: در حوزه آب آشامیدنی در شهر فرادنبه و سفید دشت کیفیت آب مطلوب نبود، با بهره برداری از پروژه آب حضرت قمر بنی هاشم (ع)، صددرصد شهر فرادنبه و سفید دشت تحت پوشش آب آشامیدنی سالم قرار دارد.

وی به پروژه تصفیه خانه‌های فاضلاب شهر فرادنبه و بلداجی اشاره و تصریح کرد: در همین دولت تصفیه خانه فردانبه و بلداجی به بهره برداری رسید.

کرمی اذعان داشت: شهرستان بروجن تنها شهرستانی می‌باشد که صددرصد تحت پوشش خدمات بهداشتی بخش فاضلاب و تصفیه خانه قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه شهرستان بروجن پیشانی خشکسالی استان چهارمحال و بختیاری است، خاطر نشان کرد: کمترین بارش در شهرستان بروجن اتفاق می‌افتد اما در حوزه‌های مختلف کشاورزی با همت مسئولین سطح زیرکشت گلخانه‌ها را به ۱۴۰ هکتار می‌رسانیم، تمام مجتمع‌های گلخانه‌ای ما در تمام شهرها کلنگ زنی شده است.

فرماندار شهرستان بروجن اذعان داشت: بروجن پایتخت سردخانه‌های استان می‌باشد، امروز ۱۲۰ هزار تن ظرفیت سردخانه دارد، در حالی که قبل از دولت سیزدهم زیر ۸۰ هزار تن بود و این به علت حضور سرمایه داران در این شهرستان است.

وی در حوزه صنعتی شهرستان بروجن با اشاره به وجود صنایع بزرگی همانند صنعت فولاد، بیان داشت: در دولت سیزدهم فاز دوم توسعه ورق گالوانیزه کلنگ زنی شد که ۵۰ هزار تن در سال انجام می‌شود.

کرمی با اشاره به اینکه شمش منیزیوم در این دولت افتتاح شد گفت: اینها گوشه‌ای از اقدامات در دولت سیزدهم به برکت روحیه جهادی رئیس جمهور شهید و دولتمردان بوده است.

وی یادآور شد: شهرستان ما در حوزه‌های مختلف پیشران می‌باشد، انتظار می‌رود با اتمام رسیدن پروژه‌های دولت سیزدهم گام‌های مؤثری در کارهای اقتصادی برداریم؛ در حوزه مسکن نیز هر ۶ شهر پروژه نهضت ملی مسکن فعال است.Source link

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *