مدیرعامل توانیر افزود: از آغاز سال جدید تاکنون، مصرف برق صنایع بزرگ کشور نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

او پایین بودن قیمت انرژی و استفاده از کولرهای گازی را از دلایل افزایش مصرف برق اعلام کرد و گفت: در بخش مولد کشور هم تقاضا رو به افزایش است و طی ۵۰ روزی که از آغاز سال جدید گذشته، رشد صنایع بزرگ کشور نسبت به سال قبل ۱۵ درصد بیشتر شد و این روند تقاضا نشان می‌دهد باید به بهینه سازی مصرف برق بیشتر توجه کنیم.

به گفته رجبی مشهدی، برای تأمین برق بخش‌های مولد کشور نظیر صنایع و کشاورزی طرح‌های تشویقی وزارت نیرو برای مدیریت مصرف همچنان ادامه دارد.طرح‌های تشویقی مفصلی برای عبور از اوج بار تابستان پیش بینی شده تا مشترکان خانگی افزون بر دریافت پاداش صرفه جویی از طریق کاهش مصرف برق، از جوایز نفیسی مانند خودرو، لوازم خانگی و لوازم دیجیتال بهره مند شوند.

رجبی مشهدی اضافه کرد: این طرح‌ها در بخش تجاری هم برای نخستین بار پیش بینی شده و در حوزه کشاورزی نیز مشترکانی که از انرژی تجدیدپذیر برای تأمین ١۵ درصد مصرف برق خود استفاده کنند از برنامه‌های مدیریت مصرف معاف می‌شوند.

ا و ادامه داد: پیش بینی شده مشترکان کشاورزی که از طریق بهسازی یا طرح‌های دیگر مدیریت مصرف انجام دهند یا از الگوهایی استفاده کنند که مصرف برق را کاهش می‌دهد، تا ٢٢٠٠ تومان به ازای هر کیلووات ساعت پاداش کاهش مصرف دریافت خواهند کرد.

مدیرعامل توانیر تمامی اقدامات صنعت برق را در جهت تأمین انرژی مورد نیاز بخش‌های مختلف جامعه اعلام کرد و گفت: مشارکت مردم در تأمین برق پایدار بسیار تأثیرگذار خواهد بود و مانند سال‌های گذشته از مردم می‌خواهیم صنعت برق را در اجرای طرح‌های خود همراهی کنند.

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *