سوله استوک
سوله

مزیت های سوله دست دوم

قیمت سوله دست دوم و مناسب: استفاده از سوله های نو با توجه به اینکه هزینه آهن نو و اجرت ساخت سوله بسیار بالا می باشد ، برای بسیاری از مشاغل از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست. این در حالی است که سوله دست دوم یا کارکرده به دلیل نداشتن اجرت ساخت، هزینه پایین جهت نگهداری و همچنین قیمت پایین تر نسبت به  سوله های نو برای کاربران بسیار مقرون به صرفه می باشد.

آماده بودن سوله دست دوم: یکی دیگر از مزیت ها قیمت سوله دست دوم نسبت به سوله های نو آماده بودن آن ها می باشد ، از اینرو استفاده از این نوع سوله ها به نوعی باعث صرفه جویی در زمان کاربران خواهد شد.

قابلیت جابجایی: یکی از مزیت های مهم و قابل توجه سوله های دست دوم این است که به راحتی قابل جابجایی، حمل و نصب مجدد می باشند. به همین دلیل به راحتی می توان  سازه‎هایی فلزی با اشکال متنوع را با آن ها ساخت.

استحکام و ایمنی بالای: بهتر است بدانید که این نوع سوله ها از استحکام و ایمنی بالایی در مقابل عوامل محیطی مخرب همچون زلزله، برف، باد و … برخوردار می باشند.  همچنین فونداسیون سبک تر در مقایسه با سازه‎های مشابه تیرورق، انعطاف پذیری زیاد، امکان استفاده از مصالح متنوع در ساخت، نمای شیک، عایق کاری سقف و دیوارها و امکان طراحی و اجرای سازه‎هایی با ابعاد بزرگ از دیگر قابلیت ها و مزیت های سوله های دست دوم به شمار می آیند.

فروش سوله دست دوم

بهتر است بدانید که یکی از پارامترهای مهم در تعیین قیمت سوله نوع سوله  و وزن آن می‌باشد. زیرا سوله‌ها  براساس طراحی و ساخت دارای انواع مختلف سوله خرپایی، سوله تیر ورقی و و سوله ubm می‌باشند.

 لازم به ذکر است که در بین این نوع سوله‌ها سوله خرپایی از طرفداران زیادی  در بین مشتریان برخوردار می‌باشد زیرا کیفیت و قیمت بسیار مناسبی را نسبت به انواع دیگر  دارد. همچنین این نوع سوله  به دلیل وزن سبکی که دارد برای ساخت سوله های صنعتی، سوله های مرغداری، سوله های ورزشی ، سوله های دامداری و … بسیار مناسب و قابل استفاده می‌باشد. در واقع  سوله های سبک و با کیفیت بهترین گزینه برای خرید سوله دست دوم به شمار می‌آیند،  از اینرو نباید سوله‌های سنگین و قدیمی را برای استفاده انتخاب نمایید.

در فروش سوله دست دوم فروشنده باید قطعات سوله را از انبار خارج کند و در صورتی که به تعمیر نیاز داشته باشند آنها را با دقت تعمیر نمایید. همچنین باید فروشنده سوله دست دوم معتبر و مجاز باشد تا مشتری با خیالی راحت اقدام به خرید سوله نماید.

 

آشنایی با اجزای اصلی در سوله سازی

بهتر است بدانید سوله ها از دو قسمت قاب و  بابندها تشکیل شده اند. قاب فلزی خود شامل ستون، پرلین یا، میل مهار یا سگراد، بولت، رفتر والپست و تیر کرین می باشد. همچنین بابندها از قسمت های مختلفی همچون تیر، سقفی و دورتادور، کف ستون، تیر، قوطی و آب چکان تکیه گاه جرثقیل یا براکت مراحل اجرای پروژه تشکیل شده اند. لازم به ذکر است که این اجزا اصلی شامل دو بخش مهار عرضی و طولی می باشند، که بادبند سقفی یک بخش از مهار عرضی محسوب می شود.

این مطلب را هم حتما بخون  مزایا و معایب سوله دست دوم

موارد استفاده از سوله دست دوم

بهتر است بدانید که استفاده از سوله کارکرده در موارد خاصی بسیار پرکاربرد و قابل استفاده می باشد. برای مثال ، خرید سوله کارکرده در مواقعی که مدت زمان استفاده از سوله کم باشد و یا اینکه امکان تغییر مکان خط تولیدی در چند سال آینده  برای کاربران وجود داشته باشد و  کاربران نمی خواهند هزینه ی بالایی را جهت ساخت سوله پرداخت کنند بهترین گزینه محسوب می شود.

آشنایی با نکات مهم جهت خرید ایده آل سوله دست دوم

با توجه به اینکه این نوع سوله ها قبلا مورد استفاده قرار گرفته اند باید با یکسری نکات مهم و ایده آل آشنا بود تا بتوان بهترین نتیجه ممکن را از خرید خود به دست آورد. از اینرو توجه به نکات زیر در هنگام خرید کمک بسیار زیادی را به متقاضیان خواهد کرد.

وزن سوله دست دوم: یکی از نکات مهم در انتخاب خرید سوله دست دوم این است از خرید سوله های کارکرده بر اساس وزن خوداری نمایید. زیرا این نوع سوله ها به دلیل اینکه از وزن سنگینی برخوردار هستند در بیشتر مواقع از سوله نو هم گران تر می شوند. از اینرو بهترین روش این است که سوله کارکرده را به صورت متر مربع خریداری نمایید.  زیرا در این حالت سوله دست دوم خریداری شده  ۳۰ درصد ارزان تر از سوله های نو می باشد و از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است.

کیفیت سوله دست دوم: از دیگر نکاتی که باید در هنگام خرید مورد توجه کاربران و متقاضیان قرار گیرد بررسی کیفیت سوله ها می باشد. بنابراین یکی از راه های تشخیص با کیفیت بودن سوله ها بررسی میزان اصطکاک سوله یا پوسیدگی قطعات آن است زیرا هرچه مدت زمان استفاده از سوله ها بیشتر باشد به همان اندازه اصطکاک و پوسیدگی قطعات نیز بیشتر خواهد شد. از اینرو در هنگام خرید باید به سال ساخت سوله های دست دوم مورد نظر به خوبی توجه و دقت داشته باشید.

ابعاد سوله: از دیگر نکات مهم و کلیدی که باید در موقع خرید به آن توجه داشته باشید ابعاد سوله است. ابعاد سوله باید مشخصات مکانی که قرار است سوله در آن نصب شود به خوبی مطابقت داشته باشند تا امکان نصب سوله در مکان مورد نظر وجود داشته باشد. زیرا در غیر اینصورت نصب سوله به هیچ وجه امکانپذیر نخواهد بود و باعث به وجود آمدن هزینه های اضافی و زیاد دیگر برای کاربران خواهد شد.

محل اجرای سوله: توجه به محل اجرای سوله قبل از انتخاب سوله از دیگر مواردی است که باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. بنابراین باید با توجه به منطقه مورد نظر اقدام به انتخاب سوله نمایید و منطقه مورد نظر را از لحاظ زلزله و میزان بارش برف و باران به خوبی بررسی نمایید تا از خسارت جبران ناپذیر آینده به نوعی جلوگیری نمایید. برای مثال در مناطقی که دارای آب و هوای گرم و مرطوبی هستند نمی توان از سوله های کارکرده ای که معمولی یا بازسازی شده ایی هستند استفاده نمود زیرا سوله ها در این گونه مناطق به دلیل اکسیده شدن ظاهر بسیار بدی را پیدا خواهند کرد.

این مطلب را هم حتما بخون  فروش ورق سیاه دست دوم سال ۱۴۰۰

اتصالات سوله:  همانطور که می دانید سوله به سقف شیب داری گفته می شود که دارای اتصالات پیچ و مهره می باشد. از اینرو در هنگام خرید سوله دست دوم باید به این اتصالات توجه و دقت خاصی را داشته باشید. زیرا در صورتی که این پیچ و مهره ها زنگ خورده باشند قابل استفاده نخواهند بود و باعث به وجود آوردن هزینه های اضافی و گزاف خواهد شد.

کاربردهای سوله دست دوم

همانطور که می دانید امروزه استفاده از سوله کارکرده به طور قابل توجهی در بین افراد گسترش و رواج پیدا کرده است. این نوع سوله کارکرده دارای کاربردهای مختلف و متنوعی می باشد.  از اینرو با برخی کاربردهای آن آشنا خواهیم شد.

یکی از کاربردهای سوله های دست دوم استفاده از آن جهت ساخت گلخانه می باشد. با توجه به اینکه در کشورمان تعداد بی شماری گلخانه احداث شده از اینرو استفاده از سوله دست دوم از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. بنابراین باید با توجه به ابعاد مورد نیاز گلخانه که توسط مهندسین کشاورزی و کارشناسان برآورد شده اند اقدام به انتخاب و خرید سوله کارکرده نمود. همچنین باید به نوع سوله دقت و توجه خاصی را داشته باشید و سعی کنید از  سوله ایی  استفاده کنید که از وزن کمی برخوردار باشد.

از دیگر کاربردهای مهم و قابل توجه سوله استفاده از آن برای  ساخت ورزشگاه ها است. برای تامین فضای مورد نیاز ورزشگاه ها از سوله ای مقاوم بدون ستون استفاده می شود. همچنین از سوله کارکرده برای نگهداری از دام ها، انواع ماشین آلات کشاورزی و دامداری و محصولات کشاورزی استفاده خواهد شد.

لازم به ذکر است که این سوله ها که جهت این مصارف مورد استفاده کاربران قرار می گیرند باید از انواعی که دارای شیب جلو به عقب سقف برای نور گیر شدن محوطه  می باشد انتخاب و خریداری شود.

یکی دیگر از کاربردهای سوله دست دوم استفاده از آن در طراحی و ساخت سوله های تجاری است. در واقع این نوع سوله ها با ظرافت خاص و طراحی بسیار زیبا برای ساختن مکان هایی همچون مرکز خرید، محیط ادارات، انواع نمایشگاه ها، بیمارستان ها و … مورد استفاده کاربران و متقاضیان قرار می گیرند.

توجه به اتصالات و سوراخ کاری فلنچ از دیگر مواردی است که در هنگام خرید سوله دست دوم باید مورد توجه قرار گیرد. زیرا اگر پیچ و مهره های سوله زنگ خورده باشند به هیچ وجه قابل استفاده نخواهند بود و باید با پیچ‌های نو تعویض شوند که مجموعه ایران سوله به همراه تمامی سوله ها پیچ و مهره نو تقدیم مشتری می نماید .

قیمت گذاری سوله دست دوم

برای قیمت گذاری سوله دست دوم عوامل زیادی موثر است اما باید توجه داشت که قیمت سوله دست دوم بر اساس نرخ روز سازه های فلزی محاسبه میشود.

این مطلب را هم حتما بخون  سوله دست دوم و همه چیز درباره آن

سوله های دست دوم برای اینکه پایداری و مقاومت خوبی مانند سوله های تازه ساخت داشته باشند از نطر فنی مورد بازسازی قرار میگیرند تا استانداردهای لازم را داشته باشند.

بنابراین باید تمامی مراحل مقاوم سازی سوله دست دوم به خوبی انجام شود.

از نکات مهم دیگر در مورد سوله دست دوم توجه به میزان اصطحلاک ، کیفیت رنگ و تکمیل بودن متعلقات آن میباشد.

فقط باید بدانید که سوله دست دوم فقط در مکان هایی که نظارت نظام مهندسی و شهرداری وجود ندارد قابل اجرا است

که در بعضی موارد خریداران به این نکته توجه نمیکنند و پس از اجرای سوله دست دوم برای تاییدیه نظام مهندسی و شهرداری با مشکلات زیادی مواجه میشوند.

به هنگام خرید سوله دست دوم مخصوصا سوله دمونتاژ شده روی زمین و یا نصب نشده تضمین اجرای صحیح نصب سوله و بدون عیب بودن آن از فروشنده الزامی میباشد

چراکه در بعضی موارد دیده شده سازه هایی که به علت خرابی در اجرا نصب نگردیده و به صورت سوله دست دوم به مشتری فروخته شده

و باعث وارد شدن خسارات بالایی به خریداران شده.

سوله استوک
سوله دست دوم

قیمت سوله دست دوم

زمین محل اجرای سوله: زمین سوله و نوع خاک و حتی جهت شمالی و جنوبی سوله در قیمت تاثیر بالایی دارد

در حالت کلی میزان خاک برداری و زمین در سوله ها بسیار تاثیر گذار می باشد.

میزان تراکم خاک: موضوع تاثیر گذار دیگر نوع تراکم خاک می باشد. تراکم خاک در حالت هایی که کمتر می باشد نیازمند به پی ریزی بیشتر و فندانسیون با ابعاد بیشتر می باشد.

چرا که می بایست زمین ان در برابر عواملی مانند زلزله مقاومت داشته باشد.

وزن سوله : عامل موثر در قیمت سوله ها وزن ان می باشد. سوله های تیر ورقی و سوله های یو بی ام معمولا دارای وزن بالاتری نسبت به سوله های خرپایی می باشند

چرا که در سوله های تیر ورقی و یو بی ام معمولا از تیر ورق و فولاد بیشتری استفاده می شود.

اما در سوله های خرپایی فولاد کمتری استفاده می شود بنابراین این نوع سوله ها دارای وزن کم تری می باشند به همین دلیل قیمت کم تری را دارا می باشند.

سوله های خرپایی علاوه بر صرفه جویی در قیمت در سایر موارد دیگر نظیر صرفه جویی در وقت نیز موثر می باشند.

شاید یکی از مقالاتی که مورد پسند عزیزان قرار گرفته این نوشته باشد لذا از همه دنبال کنندگان محترم تشکر می کنیم. همه تلاش ما در این شرکت اینست که با انتشار چنین مطالبی باعث افزایش اطلاعات در زمینه صنعت سوله شویم چرا که معتقدیم داشتن آگاهی لازم ما را در هر کاری موفق خواهد نمود. از شما بزرگواران قدردانی می کنیم.

شما می توانید برای استعلام قیمت سوله دست دوم با شرکت سوله آکام فلز تماس بگیرید:

۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶

 

 

https://bit.ly/2JwDsUX

https://tinyurl.com/swbepe2

https://is.gd/e6hAkM

https://opizo.com/mk7RNU

https://b2n.ir/926773

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , ,
 1. سلام دوست عزیز
  واقعا مطلب خیلی جامع و کاملی نوشتید معلومه که به موضوع اشراف دارید.
  براتون آرزوی موفقیت بیشتر دارم

 2. افرین بر شما که چنین نوشته خوب و کاربردی نوشتید و بی شک کمک زیادی به من و امثال من خواهد کرد. قیمت سوله دست دوم در خرید ان خیلی مهم است چرا که هزینه های خرید و برپا کردنش زیاد است و فشار زیادی به خریدار وارد میکنه. در هر حال از اینهمه اطلاعات سازنده شما بسیار سپاسگزارم.
  خدانگهدارتون

 3. ممنون بخاطر وقتی که گذاشتید
  ما در نظر داریم یک ریخته دو طبقه با زیرزمین حداقل هزار متر مربع در مساحت ۱۶ متر و ارتفاع دیوار حداقل ۱۲ متر (حدود ۶ متر در هر طبقه) بسازیم.
  لطفاً بگویید ، داستان توله سگهای بزرگ آنها چیست …
  همچنین برخی از آنها هزینه ساخت دارند
  سپاسگزارم

 4. صمیمانه سلام عرض می کنم
  بی شک قیمت سوله دست دوم در مقایسه با سوله ای که ساخته میشه و نو بحساب میاد فرق وجود داره. اما این اختلاف مربوط به چه پارامترهایی است؟
  از شما بزرگواران خواهشمند است پاسخ بدید که آیا این تفاوت زیاد هست یا نه؟ و اگر زیاد است شامل په مواردی میشه که موجب این اختلاف زیاد قیمتی میشه.
  ممنون میشم توضیحات شفاف و واضحی بدهید تا از تجربیات شما بهره بیشتری ببریم.
  سالم باشید

  • قطعا همانطور که در همه صنایع چیزی که ساخته میشه با چیزی که قبلا ساخته شده از نظرقیمت و هزینه تفاوت داره در بحث خرید سوله هم داستان به همین شکل است.

 5. سلام علیکم
  واقعا فونت متن عالیه چون بعضی نوشته ها سخته خوندنش.
  در مورد قیمت سوله دست دوم مطلب کاملی بود که خوندم.

 6. سلام
  چه مقاله طولانی درباره قیمت سوله دست دوم نوشتید دیگه از این کامل تر و جامع تر فکرنکنم بشه چیزی بنویسی.
  سوال دارم :
  سوله دست دوم با سوله ای که ساخته میشه هر دو کارایی یکسان دارن؟

  • با سلام
   سوال خوبی مطرح نمودید ، قطعا سوله ها با توجه به نیاز و کارایی که قرار است مورد استفاده واقع شود طراحی و ساخته می شوند. حال اینکه دست دوم باشد یا نو از جهت کارایی تفاوتی ندارد ولی بسته به شرایط محیطی و نیز جغرافیایی می تواند تفاوتهایی داشته باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه سوله آکام فلز تماس بگیرید : ۰۹۱۲۳۸۶۲۸۰۶
   موفق باشید

Leave a Reply

mhb55 *