انواع سوله فلزی (کارخانه ها)

گونه های مختلف سوله ها کدامند و دارای چه کاربرد هایی هستند؟ هرمورد از انوع کارگاه ها برای چه کاربردی ارزانتر و خوبتر کار میکنند؟ خوب تر است که مطالب ذیل را بخوانید و شایسته ترین تصمیم را برای مدل روش ساخت بگیرید .

کارگاه سبک خرپایی

یکی‌از اشکال کارخانه ها و همینطور پیدایش ترین آن ها کارگاه سبک خرپایی هست . کارگاه های سبک خرپایی را نظیر کارخانه های تیر ورقی با ورق فولادی می سازند ( st37 ) با این تفاوت که که‌این ورق ها در جایگاه اولیه با بعدها های گوناگون و طبق محاسبات انجام یافته تبدیل به پروفیل می شود و آن‌گاه با دکوراسیون خواصی و با روش های خاصیت جوشکاری و استعمال از پیچ و مهره به یکدیگر متصل میگردند .
مهمترین و بزرگترین عملی که در گونه های کارگاه ها ی خرپایی انجام میشود , چینش فولاد و سبک نقاط اتصال آن است .
حالا درصورتی که بخواهیم وارد جزئیات و مزایای آن نیز بشویم می بایست بگوییم :
بنا های خرپایی مونتاژ راحت تری نسبن به اشکال کارگاه ها دارا‌هستند
بنا های سبک خرپایی امکان نصب جرثقیل را در هر تناژ و با هر یکسری دارا‌هستند
سقف های این کارخانه ها به صورت قوسی اجرا میشود , اما امکان اجرای سقف هشتی را نیز دارا هستند
بها تمام شده آن‌ها مضاعف کم تر است , چه بسا برای اجرای فنداسیون . چون هنگامی بنا وزن کمتری داشته باشد قائدتاٌ فنداسیون کوچکتری نیز نیاز خواهد داشت
در بنا های خرپایی , مغایر اشکال کارخانه ها ی دیگر محدودیت اجرای دهانه عریض و سوای ستون را نداریم , و این بنا ها را میتوان چه بسا با دهانه های بیشتراز ۱۰۰ متر نیز سوای ستون به صورت تماما ایمن و با تاییدیه اداره نظام مهندسی ساخت . یک کدام از کاربری های کارخانه های خرپایی لانه های هواپیما است .
هزینه حمل آن‌ها نسبت به مابقی کارخانه راحت تر است.
در خصوص انواع دیگر آن مثل سوله های یو بی ام و یا تیر ورقی در پست های دیگر صحبت خواهیم کرد.
سوله
سوله
و اما در خصوص بعضی از کاربردهای سوله در ادامه اشاره ای خواهیم داشت :
سوله مکان های مذهبی : مکان های مذهبی دارنده بخش های متمایز مثل تالار ها , آشپزخانه , فضای اداری و … می‌باشند که نوعی کارگاه برای کاربرد درین دستور با هزینه ای مطلوب با زمان بری تحت ساخته می شود .
سوله انبار توزیع : این کارگاه برای راحت خیس کردن دستور توزیع و ترابری برای سوله های بزرگ ساخته می شود .
سوله تالار خرده فروشی : شغل های خرده فروشی نیاز به داشتن فضایی گشوده متناسب با مدل محصول ها و معماری یگانه ما یحتاج است که نوعی از کارخانه ها برای این دستور پباده سازی گردیده اند .
سوله انبار : کاربرد این بنا برای مراقبت تولیدها صنعتی و کشاورزی و نظامی و … است .
سوله تالار اجتماعات : بنا ای یگانه با فضایی گشوده و خوشگل برای برگزاری اشکال همایش ها و جلسات در لحاظ گرفته شده‌است .
سوله باشگاه ورزشی : کارگاه ای مقاوم به دهانه های سوای ستون برای تامین فضای ما یحتاج ورزشگاه ها تحت عنوان سولاه ی باشگاه ورزشی پباده سازی و ساخته می شود .
سوله دامداری و کشاورزی : این کارگاه خصوصیت هایی نظیر شیب جلو به عقب سقف برای روشنایی گیر شدن و داشتن دو حوضچه هست که برای مراقبت از دام ها و تولید ها کشاورزی و گونه های خودرو آلات کشاورزی و دامداری مطلوب میباشند .
اشکال کارگاه های تجاری : این کارخانه با پباده سازی های مهندسی تجاری با نازکی های خاصی برای ساخت مکانی جهت کاربرد برای محیط اداره ها , درمان‌گاه ها , راس خرید , گونه های نمایشگاه ها و … پباده سازی و ساخته می شود .
این مطلب را هم حتما بخون  مزایا و معایب سوله دست دوم
برچسب‌ها:, , , , , , , ,

Leave a Reply

mhb55 *