در سوله سازی و در روند ساخت سوله یک سری جزئیات و ریزه کاری هایی هست که اگر مطلع نباشید قطعا باعث آسیب به شما خواهد شد. به عنوان مثال یک سوله ساز میتواند به صورت قانونی قراردادی با قیمت (قیمت فرضی است ) ۵۰۰ هزار تومان برای ساخت سوله با شما ببندد و حتی این قیمت را بصورت مشخص در قرارداد بنویسد اما در نهایت برای تکمیل از شما ۱ میلیون تومان به صورت قانونی از شما دریافت کنند و جای هیچ شکایتی هم نداشته باشد!!! به هر حال اگر دنبال خرید یه سوله هستید پیشنهاد میکنم که، حتما اطلاعات خودتان را از نحوه ساخت و اجرای سوله و نحوه نوشتن قرارداد بالا ببرید.ما اطلاعات بسیار مفیدی را برای شما در نقاط مختلف این سایت قرار داده ایم. با ما همراه باشید.

شرکت های متعددی در زمینه سوله سازی و سازه های فلزی فعالیت دارند اما آیا همگی آنها سوله استاندارد و اصولی ارائه می کنند؟ امنیت سوله، استاندارد و استحکام سه ضلع اساسی سوله سازی هستند مجموعه ای می تواند عنوان بهترین شرکت سوله سازی را یدک بکشد که از این سه اصل پیروی کند. پس قبل از تصمیم گیری برای طراحی و اجرای سازه فلزی مورد نظرتان، بهتر است با برترین شرکت های سوله سازی در ایران آشنا شوید.

سوله به سازه های فلزی با سقف شیب دار که بر اساس محاسبات فنی در انواع و اشکال مختلف طراحی و تولید می شوند، گفته می شود. این سازه های شیب دار برحسب نوع کاربرد، ابعاد متفاوتی دارند. از سوله ها، در پوشش دهانه های بزرگ و در ساختمان های صنعتی و کشاورزی مثل کارخانه ها، انبارها، آشیانه های هواپیما، تعمیرگاه ها، سالن های ورزشی، پارکینگ ها، مرغداری ها، دامداری ها، فروشگاه ها و موارد دیگر استفاده می شود. نکته مهم در مورد این سازه ها، مقرون به صرفه و مناسب بودن قیمت سوله است که باید نسبت به نوع کاربرد و ابعاد بسیار دقت نمود. غالباً جهت ساخت سوله صنعتی و ساخت سالن های صنعتی از قطعاتی با ابعاد متغیر استفاده می شود که وزن و ابعاد این قطعات با توجه به نوع کاربری هر واحد صنعتی تغییر می یابد که مهمترین عوامل مؤثر در وزن و تناژ نهایی سوله های صنعتی عبارتند از موقعیت مکان مورد نظر جهت ساخت آنها از نظر سرعت وزش باد، بیشترین میزان بارش برف، ارتفاع ستون ها، دهانه سالن و در صورت لزوم ساخت جرثقیل سقفی.

سوله پیش‌ ساخته ارزان و کاربرد آن

آنچه خیلی از مدیران به دنبالش هستند، راهکاری ارزان ‌قیمت اما مطمئن و استاندارد است که با تکیه بر آن بتوانند محیط مناسب برای استقرار تجهیزات صنعتی و تولیدی خود را تدارک ببینند. با عنایت به دغدغه‌های مدیران و صاحبان مشاغل و به منظور تأمین بهینه نیاز این افراد، سوله پیش ‌ساخته را پیشنهاد می‌کنیم.

قطعات این نوع سوله بر طبق برنامه‌ریزی زمانی از پیش تعیین شده، در تعداد زیاد تولید می‌شوند و پس از اتمام کلیه مراحل سوله‌ سازی که در بالا ذکر شد، انبار می‌شوند. این جریان تولید ادامه می‌یابد و پس از آن، هر زمان که ثبت سفارش سوله صورت بگیرد، قطعات مورد نیاز بر طبق نقشه‌های شاپ دراوینگ از انبار فراخوانی شده و پس از کنترل کیفیت، به محل نصب ارسال خواهند شد.

ویژگی های بهترین شرکت سوله سازی

در ادامه به مهم ترین فاکتورهای انتخاب بهترین شرکت سوله سازی پرداخته ایم. این موارد عبارتند از:

 1. تجربه
 2. کیفیت
 3. مشتری مداری و اخلاق حرفه ای
 4. تکنولوژی
 5. قیمت نهایی ساخت و ساز از طراحی تا اجرا

در ادامه به توضیحات هرکدام پرداخته ایم.

۱. تجربه

یک فاکتور مهم و کلیدی در انتخاب بهترین شرکت سوله سازی در سال ۱۴۰۲ از میان ده ها گزینه است شرکتی که تجربه قابل توجهی در این صنعت مهم و حیاتی داشته باشد بی شک در اولویت انتخاب قرار خواهد داشت.

تجربه فاکتوری کلیدی و البته حیاتی است چرا که هیچ گاه دانش به تنهایی، ظرف کیفیت را پر نمی کند این مفهوم یعنی شرکت با تجربه، با چالش های متعددی مواجه و با آن ها دست و پنجه نرم کرده است پس می داند و می تواند دانش را با تجربه در هم آمیخته و کیفیتی مطلوب ارائه کند. از طرفی حین ساخت و ساز می داند با مشتری چطور برخورد کند، چه سازه ای برای مشتری کاربردی است و چه عملکردی برای او بهتر است.

۲. کیفیت

دومین گزینه در انتخاب یک شرکت سوله سازی برتر توجه به کیفیت خروجی های مجموعه است. زمانی که تصمیم دارید یک سازه را به شرکت سوله سازی بسپارید تا ۰ تا ۱۰۰ آن شامل طراحی و پیاده سازی را به مرحله اجرایی برساند به پروژه های پیشین این مجموعه نیم نگاهی بیندازید. قطعا گذشته آن ها، آینده شما خواهد بود.

استفاده از مواد و مترال مرغوب و با کیفیت منجر می شود که سازهای شما علاوه بر استحکام و پایداری از عمر و دوام بسیار بالاتری برخوردار باشند مبادا کیفیت را فدای قیمت نهایی کنید! توصیه می کنیم از شرکت هایی که برای کاهش هزینه ها از کیفیت متریال می کاهند دوری کنید.

۳. مشتری مداری و اخلاق حرفه ای

نیاز سنجی مشتری از اصول مهم و اساسی است و باید این مورد را همواره در راس امور قرار داد چنانچه نیازسنجی اولیه به درستی صورت گیرد هر چقدر طراحی و نظارت و اجرا با کیفیت باشند باز هم اصل رضایت مشتری محقق نخواهد شد چرا که نیازسنجی اشتباه بوده است پس شرکتی که تعامل بالا داشته و انعطاف پذیری خوبی از خود نشان دهد زودتر مورد اعتماد واقع خواهد شد و اعتماد نیز برند شما را قوی تر می کند.

۴. تکنولوژی

تکنولوژی و استاندارهای شرکت سوله سازی یکی دیگر از فاکتورهای مهمی است که نباید از آن چشم پوشی کرد. در دنیای امروزی که همه صنایع به سرعت در حال پیشرفت و بروزرسانی هستند آپدیت بودن حرف اول را می زند شرکت ها برای پیشی گرفتن از رقبا همواره باید روی مقوله آموزش، تکنولوژی و همسو شدن با استاندارد بین المللی تمرکز کنند. شرکتی پیشرو است که از تکنولوژی های مدرن کمک گرفته و بر سرعت و بهبود کیفیت خروخی خود بیفزاید. بدین ترتیب شاید اجرای پروژه نیز با سرعت مطلوب تری صورت گیرد.

۵. قیمت نهایی ساخت و ساز از طراحی تا اجرا

فاکتورهای مهمی روی قیمت نهایی ساره تاثیر گذار هستند و این امر کاملا قابل درک و منطقی است شفاف سازی برای مشتری امری مهم تلقی می شود پس اگر تمایل دارید در لیست برترین شرکت های سوله سازی باشید در ابتدا یک نیازسنجی کلی انجام داده، برآورد کنید و دید شفافی را به مشتری خود بدهید. ارائه قیمت های معقول و منطقی در کنار حفظ کیفیت می تواند یکی از مهم ترین عوامل متمایز کننده شرکت های سوله سازی باشند. 

یکی از فاکتورهای مهم و اساسی در سفارش طراحی و ساخت سوله تا نهایی سازی آن، مقوله قیمت نهایی است. عوامل متعددی در قیمت نهایی سواله تاثیر گذاز هستند همچون نوع سوله، متراژ، محل نصب، نیازهای اولیه، موقعیت جغرافیایی و … .

اما بهتر است مجموعه ای را برای اجرا و ساخت سوله فلزی خود انتخاب نمایید که علاوه بر ارائه قیمتی مناسب فاکتورهایی چون رعایت استانداردهای جهانی، همسو بودن با دانش روز سوله سازی، کیفیت مترال مورد استفاده، رعایت اصول و مقاوم سازی را مد نظر داشته و در اجرای خود بکار گیرند. برخی از فاکتورهای کلیدی که قبل از انتخاب شرکت سوله سازی باید در نظر داشته باشید به شرح زیر هستند مجموعه ای می تواند ادعای بهترین شرکت سوله سازی ایران را در سر و زبان بپروراند که بر اصول زیر پایبند باشد:

 1. رعایت اصل مقاوم سازی و استحکام سوله
 2. ارائه قیمت های مناسب و معقول
 3. داشتن تیم مجرب با دانش فنی بالا
 4. تجربه بالا و داشتن پروژه های موفق در طراحی و اجرا
 5. طراحی استاندارد
 6. همسو و هم راستا بودن با استانداردهای جهانی
 7. استفاده از متریال با کیفیت و مرغوب (پرهیز از تفکر کاهش هزینه با متریال نامطلوب)
 8. دارای بودن اخلاق حرفه ای ومتعهد بودن
 9. رعایت اصول و قوائد حرفه ای گری و مشتری مداری
 10. نیاز سنجی درست و اصولی
 11. رعایت شاخص های کلیدی در سوله سازی (که البته کار هر مجموعه ای نیست!)

همچنین موارد دیگری نیز می باشد که می توان به موارد بالا اضافه کرد.

نتیجه گیری

همان طور که گفته شد در چند دهه اخیر صنایع فولاد و صنایع مرتبط با این حوزه رشد چشمگیری داشته اند و به تبع از آن شاهد رشد شرکت های سوله سازی بوده ایم. از آن جایی که سازه های فلزی مزیت های خوبی دارند به سرعت جایگزینی برای سازه های بتنی شدند سپس صنعت ساختمان و سازه های فلزی به عنوان یکی از اصلی ترین حوزه های کسب و کار مطرح شد. بخش اعظمی از اقتصاد کشور بر پایه صنایع فولادی و حوزه های مرتبط در گردش است. در این میان، شرکت های سوله سازی و سازه های فلزی، به عنوان اصلی ترین نقش آفرینان در این صنعت، در حال رقابت هستند.

شرکت ها با تکیه بر دانش خود، منابع انسانی متخصص، نیاز سنجی مشتریان و رعایت اصول حرفه ای و اخلاقی می توانند در رشد این صنعت مهم و اساسی پیش قدم شده و در بازار جهانی نیز بدرخشند.

 • لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکن

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation

پادکست قسمت فوق العاده pauloag conve overs دیده شده است تجزیه و تحلیل و مقایسه چارچوب های عملکرد

حسین محمدی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *