صاحبان کسب و کار و مدیران مشاغل مختلف صنعتی یا تولیدی، بیش از هر کس به اهمیت نقش سوله کارگاهی در جریان کار واقف هستند. آنها برای راه اندازی فعالیت های اقتصادی جدید و یا گسترش زمینه های کاری کنونی خود ، نیاز به استفاده از فضاهای بزرگ تر ، مجهز تر و حفاظت شده تری دارند تا با خیال راحت در زمینه کاری خود به فعالیت بپردازند. ساختمانی که بتوانند ملزومات مورد نیاز خود را در آن نصب و اقدام به فعالیت های تولیدی نمایند.

نمونه بارز این فضاها ، استفاده از سوله کارگاهی است. در اینجا شاید ذکر توضیح مختصر در خصوص این سازه ارزشمند، خالی از لطف نباشد؛ لفظ کارگاه ممکن است ذهن مخاطب را به سمت و سوی یک سازه کوچک سوق بدهد که از امکانات حداقلی برای تولید بهره می برد. چنین تصوری در خصوص سوله کارگاهی درست نیست. سوله کارگاهی فضایی است که تولید کارگاهی در آن جریان دارد و جریان تولید را بطور محسوس می توان در قالب ایستگاه های کاری متوالی مشاهده و ردیابی نمود.

سوله کارگاهی چه کاربردی دارد؟

اگر یک کسب و کار صنعتی و تولیدی داشته باشید قطعا به اهمیت داشتن سوله کارگاهی برای بیزینس خود کاملا آگاه هستید. برای هر فرد و یا گروهی که در این حیطه ها فعالیت می کنند به منظور دایر کردن یک مکان جدید و راه اندازی کسب و کاری در زمینه تولید و یا صنعت نیاز به یک محیط کاملا بزرگ و مجهز است که به شکلی کامل دقیق هم محافظت شده باشد. این موضوع حتی برای زمانی که قصد گسترش و توسعه کسب و کار خود را دارید و میخواهید کارهای جدیدی به آنچه موجود است اضافه کنید نیز مورد نیاز و توجه است.

به طور کلی این دست کسب و کارها به ساختمانی نیازمند هستند که قادر باشند کلیه دستگاه ها و ملزومات کاری شان را در آنجا نصب نموده و سپس کارهای تولیدی و یا صنعتی خود را آغاز کنند. یکی از بهترین فضاها و سازه هایی که در این زمینه می توان از آن بهره گرفت سوله های کارگاهی هستند. احتمالا با شنیدن واژه کارگاهی به مکانی با امکانات کم و ابعاد کوچک فکر می کنید . سوله های کارگاهی فضاهایی هستند که می توان تولید کارگاهی در آنها انجام داد. بعلاوه در این سازه ها می توانیم تولید را به صورت ایستگاه ها و خط تولیدهای مختلف و متعدد مشاهده کنیم.

سوله کارگاهی چه نوع ساختمانی دارد؟

سوله کارگاهی همانند خیلی از سوله ها یک سازه فلزی عمدتا از فولاد است که دارای اجرای زیر است:

  1. ستون ها
  2. رفترها
  3. تیرک های از جنس فولاد
  4. پی اصلی
  5. سامانه اتصالات چه به صورت موقت و چه به شکل دائم
  6. پرلین دیواری
  7. پرلین سقفی

مزیت ساخت سوله کارگاهی

قطعا ساخت سوله‌های کارگاهی دارای مزایای زیادی است که افراد به جای صرف هزینه‌های بالا برای ساخت ساختمان‌های بتنی، از این سازه‌ها استفاده می‌کنند. از جمله مزایای مهمی که صاحبان صنایع مختلف را وادار به احداث سوله کارگاهی می‌کند عبارتند از:

مزیت ساخت سوله کارگاهی

هزینه‌های مقرون به صرفه

از جمله مهم‌ترین مزایایی که احداث سوله دارد این است که هزینه‌های ساخت مکان کارگاهی را کاهش می‌دهد. بسیاری از کارفرماها به دلیل این که از بودجه کافی برای ساخت محیط کارگاهی برخوردار نیستند، جلوی پیشرفت کسب و کار خود را می‌گیرند. حال آن که هزینه‌های ارزان سوله‌ باعث شده است کسب و کارها امیدی مجدد برای پیشرفت داشته باشند. البته در این زمینه نیز باید به نکات مهم توجه داشت. قیمت یکی از اساسی‌ترین فاکتورها برای ساخت انواع سوله از جمله سوله‌های کارگاهی به شمار می‌آید. پس باید در سطح متعادلی قرار داشته باشد. بدین منظور لازم است که شما بهترین شرکت‌های تولید کننده سوله را انتخاب کنید. درصورتیکه می‌خواهید قیمت ساخت سوله در تهران را بدانید با ما تماس و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

دوام و پایداری بالا

شاید تصور کنید سوله‌ها از دوام و پایداری چندانی برخوردار نیستند، اما این تصور کاملا اشتباه است. سوله‌ها از جمله سازه‌هایی هستند که می‌توانند در طولانی مدت از دوام بالایی برخوردار باشند. به دلیل این که متریال اصلی تشکیل دهنده سوله تیر ورق یا پروفیل است، می‌توان انتظار داشت که این سازه‌ها در مقابل نوسانات جوی و سایر عوامل مخرب مقاومت بالایی داشته باشند. حتی اگر بخشی از سوله‌ها تخریب شوند، امکان ترمیم آن با هزینه‌ای پایین وجود دارد.

درآمدزایی پایدار سوله

از دیگر ویژگی‌ها و مزایایی که احداث سوله‌های کارگاهی دارد این است که در صورت عدم استفاده از این سوله‌ها امکان اجاره دادن آن‌ها وجود دارد. اجاره املاک معمولی حدود یک ماه تا شش ماه است؛ اما سوله‌های کارگاهی یا سوله‌های صنعتی قابلیت اجاره شدن به مدت سه سال را دارند. چرا که معمولا از این سوله‌ها برای انجام امور کارگاهی استفاده می‌شوند و باید قراردادهای طولانی مدت امضا شود. بدین ترتیب با نصب این سوله‌ها حتی اگر خودتان موفق به استفاده از این سازه‌ها نشوید، می‌توانید با اجاره دادن آن درآمد به دست بیاورید. چه بسا افرادی که با انجام این کار به رشد اقتصادی هم دست پیدا کرده‌اند.

  • لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکن

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation

پادکست Smashing Episode Pauloag Conve Seen Overs تجزیه و تحلیل و مقایسه چارچوب های عملکرد

Rosalina Willamson

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *